Siz düşleyin yeter; FOŞA GARDEN

2017-07-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-07-06
.stripslashes($urun->baslik).

Hayatınızın o en özel günü için nasıl bir düğün hayal ediyorsunuz? Yıldızların altında, rengarenk çiçeklerle süslenmiş neşeli bir kır bahçesi mi?
Lacivert gökyüzünün mum ışıklarıyla aydınlandığı romantik bir havuz başı mı? Yoksa ihtişamıyla sarayları aratmayan, kendinizi prensesler gibi hissedeceğiniz şık bir salon mu? Düşlerinizdeki düğünün konsepti nasıl olursa olsun, artık adresiniz, Foşa Garden.
İlimizin başarılı iş adamlarından Metin Dilek, Kartepe’de işlettiği Foşa Restaurant’tan sonra, hayalini kurduğu düğün kompleksini yine Kartepe’de hayata geçirdi. Foşa Garden adıyla kısa bir süre önce hizmete açılan mekan, aynı anda hem kapalı salon hem bahçe hem de havuz başı organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlandı.

 


 

                                                                                                                                   Mekanın 500 kişilik kapalı alanı bulunuyor.

 

 

İKİ YILDA TAMAMLANDI

Uzun yıllar Fransa’da inşaat üzerine çalıştıktan sonra kentimize dönen Metin Dilek, adını önce Pelit Pastaneleri markasıyla duyurdu.
Daha sonra pastanecilik sektöründeki tecrübesini Kartepe’de açtığı Foşa Restaurant’a taşıyan Dilek, verdiği kaliteli hizmetle kısa sürede kentimizin tanınan işletmecilerinden birisi haline geldi.
Metin Dilek, Foşa Garden’ın hikayesini anlatırken, kentimizde organizasyon alanındaki her türlü ihtiyaca cevap verecek, çeşitli konseptleri bir arada bulunduran bir mekanının eksikliğini tespit ettiğini ifade ediyor ve şunları söylüyor: “Foşa Garden’ın yerini, 2007 yılında satın almıştım. Uzun süre bu alanda ne yapabileceğimi düşündüm. Önce şık bir SPA kompleksi ya da anaokulu kurmayı planladım ama biraz daha araştırınca kentimizde böyle bir komplekse daha fazla ihtiyaç duyulduğunu gördüm. Foşa Garden, uzun zamandır hayata geçirmeyi hayal ettiğim bir projeydi. İnşaatını 2 yılda tamamladık, yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan tesisimizi bu yıl hizmete açtık."


                        Foşa Garden’da organizasyonlar için talep edilen yemekler, tesisin mutfağında pişiyor ve servis ediliyor.

 

 

SİZ SADECE DÜŞLEYİN

 

Foşa Garden, 7 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. 1500 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kır bahçesi, 600 kişilik havuz başı ve 500 kişilik kapalı alanıyla hizmet veren tesis, 3 katlı.
Düğün, nişan, kına, sünnet, mezuniyet gecesi, kurumsal etkinlikler, grup yemekleri gibi tüm davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapan mekanda bir etkinlik için gereken her türlü hizmet veriliyor.
Metin Dilek, Foşa Garden için şunları söylüyor: “Foşa Garden’ı tercih eden çiftlerin yapması gereken tek şey nasıl bir düğün düşlediğini bizimle paylaşmak. Foşa Garden havuz başı, kır bahçesi ve şık salonuyla hayallerdeki düğünleri gerçekleştirmek için kuruldu. Tesis planlanırken mekandan organizasyona, yemekten müziğe kadar bir organizasyonda ihtiyaç duyulabilecek her ayrıntı düşünüldü. Aileler konuklarını hangi konseptte ağırlamak isterse, alanımız profesyonel organizasyon şirketi tarafından onların arzusuna uygun şekilde süsleniyor; talep edilen menü oluşturulup servisi sağlanıyor; istenildiği takdirde DJ ya da sanatçı temin ediliyor. Kısacası, mekan olarak Foşa Garden’ı tercih edenler kendi düğünlerine misafir gibi geliyor; başka hiçbir şey düşünmeden en özel günlerinin tadını çıkarıyor.”


                                            Foşa Garden, Metin Dilek tarafından Kartepe’de hizmete açıldı.

 

AİLECE HAVUZ KEYFİ

 

Foşa Garden, sadece düğünler için değil kurumsal etkinlikler için de uygun bir mekan. Şirket toplantıları, okulların piknik etkinlikleri, grup vemekleri, aile buluşmaları gibi her türlü organizasyon için uygun alanlar sunan tesis, lokasyon olarak da kolay ulaşılabilir bir noktada bulunmanın ayrıcalığını yaşıyor.
Metin Dilek ve eşi Saadet Hanım’ın birlikte işleteceği Foşa Garden’ın havuzu ise organizasyonların yanı sıra sıcak yaz günlerinde Kocaeli halkının serinlemesine de yardımcı olacak. Gündüz saatlerinde yüzme havuzu olarak kullanılacak ve güneşlenmeye uygun olarak düzenlenecek olan alanda, ailece güneşin ve havuzda serinlemenin keyfini yaşamak mümkün. Yaz aylarının popüler eğlenceleri arasında sayılabilecek havuz başı partileri de Foşa Garden’da gerçekleştirilebilecek bir diğer etkinlik. Saadet ve Metin Dilek çifti, tüm Kocaeli halkını Foşa Garden’a beklediklerini belirtiyor ve “Gelin, her türlü organizasyon için hayallerinizi birlikte gerçekleştirelim” diyor.


                       Foşa Garden’in sahibi Metin Dilek, eşi Saadet Hanım ve oğulları Poyraz ile… 

 

NASIL ARANDI: #Foşa Garden

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.