Sevimli Akademi 5 yaşında

2019-09-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-07
.stripslashes($urun->baslik).

Eğitimci Emel Mutlu tarafından ‘Bio Butik Mutlu Çocuk Evi’ sloganıyla 2014 yılında kurulan Sevimli Akademi Eğitim Kurumu, 5 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor. 0-12 yaş arası çocuklara hizmet veren Sevimli Akademi, ilk günkü heyecanla yoluna devam ediyor. Sevimli Akademi’de çocuklar; özgüvenli, kendine özsaygısı olan, vatanına, milletine, bayrağına, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, iradesi hür, düşüncesi özgür bireyler olarak hayata hazırlanıyor.

 

0-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR

Sevimli Akademi, 0-2 yaş grubunun kabul edildiği kreşte çocuklara anne kucağı sıcaklığını hissettiriyor; 3-6 yaş okul öncesi eğitimi ve akademik programıyla öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Kurum bünyesinde kurulan ‘Çocuk Kulübü’nde ise 7-12 yaş arası öğrencilere aldıkları eğitimi pekiştirmek için etüt imkanı sunuluyor. Sevimli Akademi, eğitim programıyla okul öncesinden ortaokula kadar çocuğunuzun hayatına yön veriyor.

 

 

DÜNYA VATANDAŞI YETİŞTİRİYOR

Dünya vatandaşı yetiştirme ilkesiyle ‘Kids Academy Europe’ programını eğitimin her alanına dahil eden Sevimli Akademi Eğitim Kurumu’nda çağı yakalayan eğitim modellerinin yanı sıra yoğun ve nitelikli bir dil eğitimi veriliyor. Kendisini her platformda ifade edebilecek, donanımlı ve özgüvenli bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinen kurum, İngilizce’yi yoğun bir şekilde müfredatına işleyerek yabancı dile verdiği önemi de ortaya koyuyor.

 

 

ÇAĞI YAKALAYAN PROGRAM

Eğitim müfredatı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Sevimli Akademi; Reggio Emilia, Montessori, Waldorf, PYP, orman okulu, doğa tabanlı STEM+A, kodlama, ekoloji ve tarım, outdoor, akıl oyunları gibi eğitim modellerini de eğitim programına entegre ederek çağı yakalıyor. Sevimli Akademi; geleceğin liderlerini, girişimcilerini, bilim insanlarını ve sanatçılarını yetiştirmek adına yoluna emin adımlarla devam ediyor.

 

 

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

STEM-A uygulamalarıyla erken yaşlarda algoritmik düşünceyi öğrenme, matematik ve bilimin dünyasıyla tanışma imkanı sunan Sevimli Akademi, çocukların yaratıcı düşünme ve yaşam becerilerini geliştirerek onları hayata hazırlıyor. Sosyal, duyusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekliyor; farklılıklara karşı duyarlı olmalarını sağlıyor; sorgulayarak, planlayarak, keşfederek ve eğlenerek öğrenmelerine olanak tanıyor.

 

ZİHİNSEL VE BEDENSEL GELİŞİM

Sevimli Akademi’de eğitim alan çocuklar, sanat ve spor alanlarında da çok yönlü etkinliklere aktif şekilde katılıyor. İlgi ve yeteneklerine göre bale, modern dans, piyano, keman, lego robotik, tenis, jimnastik, denge bisikleti gibi aktivitelere katılan çocuklar, zihinsel ve bedensel olarak kendilerini geliştiriyor.

 

 

DOĞAYA KARŞI DUYARLI

Okulun fiziki koşullarını çocukların doğadaki canlılara saygılı, duyarlı ve bilinçli olarak yetişmesine uygun tasarlayan Sevimli Akademi; ekolojik dersleriyle çocuklarda doğaya karşı sorumluluk bilincinin oluşmasını hedefliyor. Çocuklar ekoloji derslerinde beslenme ve organik yaşam hakkında bilgi sahibi olurken, bitkileri ve hayvanları tanıyor.

 

ÇOCUK OTELİ İMKANI

Sevimli Akademi, özel günlerde çocuğunu emanet edecek yer bulamayan anne-babaların da imdadına yetişiyor. Kocaeli’de ilk ve tek olan, 24 saat esaslı hizmet veren ‘Kids Otel’ uygulamasıyla desteğe ihtiyaç duyan ebeveynlerin güvenle çocuklarını emanet edecekleri sıcacık bir yuva olan Sevimli Akademi, bu yönüyle fark yaratıyor.

 

 

OKULDA SAĞLIKLI BESLENME

Sevimli Akademi’de çocuklarınız zihinsel ve bedensel olarak kendilerini geliştirirken, sağlıklı beslenme programıyla da yaşamlarına tat katıyor. Sevimli Akademi’de mutfakta kullanılan yoğurt günlük çiftlik sütü ile cam kavanozda mayalanıyor. İçecek olarak mevsiminde toplanan meyvelerden yapılan kompostolar ve doğal bitki çaylarını tüketen çocuklar, ekoloji bahçesinde kendi elleriyle ektiği sebzelerden pişen yemekleri de afiyetle yiyor.

 

İLETİŞİM

Sabancı Bulvarı Zübeyde Sok.

No: 2 İzmit/Kocaeli

Tel: 0262 319 07 49- 0543 479 14 79

Instagram: sevimliakademi

Facebook: Sevimli Akademi

NASIL ARANDI: #Eğitimci Emel Mutlu # Sevimli Akademi # eğitim # öğretim # eğlenerek # öğrenme # çocuk # bilgi # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.