07-12-2023 00:31

Sağlıklı ve güzel yaşamın sırlarını konuştular

2019-02-26    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-26
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

 

Ramada Plaza Spa, üyelerine yönelik yaptığı özel programlara bir yenisini daha ekledi. 500’ü aşkın üyesi olan Ramada Plaza Spa, üyelerinin sağlıklı yaşamına katkıda bulunmak için Diyet Kapımda Kocaeli ve Madam Beauty Güzellik Merkezi’nin katılım gösterdiği bir program düzenledi. Programda üyeler diyet ve güzellik hakkında bilgi sahibi oldu. Ramada Plaza İzmit Otel’de düzenlenen programa; Ramada Plaza Spa Müdürü Nergis Gönel, Madam Beauty Center’ın sahibi Yasemin Tuncer, Diyet Kapımda Kocaeli’nin sahibi Diyetisyen Ümit Varol ile diyetisyen Damla Batman ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Sağlıklı yaşamın konuşulduğu gecenin sonunda yapılan çekilişte çok sayıda hediye dağıtıldı.

 

GÜNÜN STRESİNDEN UZAKLAŞABİLİRSİNİZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ramada Plaza Spa Müdürü Nergis Gönel, “Spa sudan gelen sağlık demek. Spanın kökeni Romalılara uzanmakta. Suyla yapılan terapi ve bakımları kapsıyor. Spa bakımlarının çok çeşitli türleri var. Spa ile günün stresinden uzaklaşabilirsiniz. Spa terapisi kan dolaşımını hızlandırıyor, ölü derilerin atılmasını sağlıyor, sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına yardımcı oluyor ve uyku düzenini sağlıyor. Açıldığımız günden beri en çok tercih edilen spa merkezi olmanın  gururu yaşıyoruz. Bunu ekip halinde yapıyoruz” şeklinde konuştu.

VÜCUDU GÜÇLENDİRMENİN YOLU BESİN TÜKETMEK

Gönel’in ardından söz alan Diyet Kapımda Kocaeli’de çalışan stajyer diyetisyen Gizem Karagöz, “Beslenme açlık duygusunu bastırmak değildir. Beslenme, sağlığı korumak ve güçlendirmek için vücuda besin almaktır. İnsanın yaşamında 50’ye yakın besin öğesine ihtiyacı vardır. Gerektiğinden fazla ürün alındığında vücutta yağ oluşur. Yeterli ve dengeli beslenen kişiler sağlıklı görünür, pürüzsüz bir cilt sahibi olurlar. C vitamini almak ve günlük çay ile kahve tüketiminden vazgeçmemiz beslenmemizi sağlıklı hale getirmemize yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.

DİYET KAPIMDA HERKESE YARDIMCI OLUR

Karagöz’ün ardından söz alan diyetisyen Damla Batman, “Diyet Kapımda Kocaeli olarak Kocaeli’de kurulan ilk ve en büyük kurumsal kurumuz. Hepimiz yoğun iş temposu içinde çalışıyoruz. Bu tempodan kaynaklı olarak hazır beslenmeye yönelmiş durumdayız. Yemek pişirmek ve yemek yemek için vakit bulmaya zorlanıyoruz. Bizler mükemmel diyet listeleri yazsak da karşı taraf uygulamadığı sürece faydası olmuyor. Diyet Kapımda Kocaeli, buna güzel bir çözüm bulmuş durumda. Bizler kişiye özel hazırladığımız yemekleri 2 ya da 3 öğün olmak üzere üyelerimize teslim ediyoruz. Bu sistemden sadece kilo vermek isteyenler değil, kilo almak isteyenler ya da sağlıklı yaşamak isteyenler de yararlanabilir” şeklinde konuştu.

HERKES ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Batman’ın ardından söz alan Diyet Kapımda Kocaeli’nin sahibi Ümit Varol, “Kocaeli’ye bu hizmeti ilk defa iki buçuk yıl önce biz getirdik. Ekimizdeki herkes elinden gelen ne varsa yapıyor. Her geçen gün bir önceki günden daha iyi hizmet sunduk. Kocaeli’yi 26 ayda 4 bin 740 kilo zayıflattık. Toplamda 670 kişiye hizmet gönderdik. İlimizde yepyeni bir hizmet sağlamış olduk” diye konuştu. Son olarak söz alan Madam Beauty Güzellik Merkezi’nin sahibi Yasemin Tuncer, “Burada klasik cilt bakımı yapıyoruz. Pumpkin bakım kürü yapıyoruz. Bu kür organik bir kürdür. Yaz ve kış uygulanabilir. Eyecell diye bir bakımımız var. Bu uygulamayla gözlere bakım yapıyoruz. Cilt yenileme bakımımızı kış aylarında cildinde problem olmayanların dahi yaptırması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların arından davetliler ikramları tattı, merak ettikleri her şeyi uzmanlarından öğrendi.

NASIL ARANDI: #Ramada Plaza İzmit # Diyet Kapımda Kocaeli # Madam Beauty Güzellik Merkezi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.