Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP

2019-02-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-06
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Gözlerinizi kapatın, hayal edin... Sadece size özel bir sağlıklı yaşam merkezi. Kapısından girdiğiniz anda diyetisyeniniz tarafından karşılanıyor; tamamen sizin yaşam tarzınıza uygun olarak hazırlanmış beslenme listenizi alıyorsunuz. Spor salonunda hocanız bekliyor… Etrafta kimse yok; sadece siz ve hocanız, vücudunuzun ihtiyacına göre planlanmış özel bir programla bire bir çalışıyorsunuz. Spordan sonra evinizin konforundan farksız bir ortamda duşunuzu alıyor, rahatça hazırlanıyor, bir fincan detoks suyu ve sağlıklı atıştırmalıklar eşliğinde biraz dinlenmek için rahat koltuklara yerleşiyorsunuz… Kim bilir, belki bu esnada sosyoloğunuzla biraz dertleşmek, aklınıza takılanları ona danışmak istersiniz…

‘Böyle bir yer mi varmış?’ dediğinizi duyar gibiyiz.

Şaşırmakta haklısınız. Daha önce böyle bir merkezle karşılaşmadınız çünkü. Hunza Camp, Türkiye’nin bu konseptle VIP hizmet veren ilk ve tek sağlıklı yaşam merkezi.

Ünlü televizyoncu Tuğba Ciğerdelen tarafından Kartepe-Köseköy’de hizmete açılan Hunza Camp, bundan sonra sağlıklı bir yaşam sürmek, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, kilo problemlerinden kurtulmak ya da sadece biraz kafa dinlemek isteyenlerin ilk adresi olacak. Bu sıra dışı merkez ile ilgili merak ettiklerimizi merkezin kurucusu Tuğba Ciğerdelen’e sorduk.  

 

 

Tuğba Hanım, bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1974, İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdikten sonra uzun yıllar çeşitli televizyon kanallarında çalıştım. Sunuculukla girdiğim bu yolda kendimi hiç sınırlamadım ve mesleğimle ilgili her şeyi öğrenmeye gayret ettim. Aldığım eğitim ve usta-çırak ilişkisinin mesleki hayatıma kattıklarıyla hala üretmeye devam ediyorum. Ayrıca, artık bir eş ve anneyim. Evlendikten sonra yaşamaya başladığım Kocaeli’de hayata geçirdiğim yepyeni bir projenin heyecanı içerisindeyim.

 

Sizi televizyonlardan tanırken, karşımıza tamamen farklı bir sektörde çıktınız… Böyle bir merkez açmak nereden aklınıza geldi?

Aslında aklıma gelmedi, başıma geldi… Büyük kızımı dünyaya getirdikten sonra, ‘süt yapar’ denilen her şeyi sınırsızca yiyince, aşırı kilo aldım, sonra da o kilolardan kurtulmak için diyetisyen diyetisyen gezmeye başladım. Danıştığım tüm diyetisyenler, nasıl bir yaşam tarzım olduğunu bilmeden bana çeşitli diyet listeleri önerdi. Ana öğünler, ara öğünler, detoks suları vs… Ancak ben o dönem, tamamen kızıma odaklanmış bir halde yaşıyordum. Ne kendime ne de bu tip listelere vakit ayırabilmek gibi bir şansım yoktu. Tam kilo verme konusunda ümitlerimi kaybetmek üzereyken yolum Dr. Feza Şen ile kesişti ve hayatım değişti.

 

VERDİĞİM MÜCADELEYİ UNUTMADIM

 

Feza Bey’in hayatınız üzerinde nasıl bir etkisi oldu?

Feza Bey, beni dinledi, anladı, birtakım testler ve tahliller yaptırdı. Bu tahlillerin sonuçlarına göre de eksik olan vitamin ve mineralleri tamamlayarak vücudumu kilo vermeye hazır hale getirdi. Benim için bir program hazırladı. ‘Eğer gün içerisinde bu döngüyü sağlayabilirsen, kilo vermen kolaylaşacak’ dedi. Bu, benim yaşam şeklime göre planlanmış, hiçbir kısıtlaması olmayan, zamanımı almayan, bir gün içinde ne yiyip ne içmem gerektiğini gösteren bir liste… Yaz başında bu listeyi alarak uzun bir tekne tatiline çıktım. Tatilde, doktorumun önerdiği döngüyü tamamlamaya ve her gün düzenli olarak yüzmeye başladım. Bir süre sonra Feza Bey’in önerdiği beslenme şekli yaşam şeklim haline geldi ve yaz sonunda hiç zorlanmadan 17 kilo verdiğimi gördüm.

 

Ciddi bir başarı…

Başardığını görmek, insanı daha da kamçılıyor. Baktım, kilo artık benim için sorun değil, çocuğum da büyüdü, iş hayatına geri dönmeye karar verdim. Büyük kızım 3,5 yaşına geldiğinde 18 bölümlük bir yemek programı çektim, ardından da ikinci kızıma hamile kaldım. Artık doğru beslenmeyi öğrendiğim ve Feza Bey ile olan iletişimimi devam ettirdiğim için daha dikkatli beslenerek çok az kilo aldım ama kilolarımdan kurtulmak için verdiğim mücadeleyi hiç unutmadım. Kızlarım büyüdükten sonra yeniden iş hayatına dönmek istedim. İşimi çok seviyordum ama ailemden uzun süre ayrı kalacağım bir proje istemiyordum. Onları ihmal etmeden kendi işimi yapmanın yollarını araştırırken, kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak, ‘ağır hayatlar’ tarzında, insanların kilo verme süreçlerini anlatan bir program çekelim istedim.

 

 

VIP HİZMET VERİYORUZ

 

Bu projenin Hunza Camp ile nasıl bağdaştığını çok merak ediyorum… 

Aslında aklıma bir sağlıklı yaşam programı yapma fikrini sokan Feza Hocam oldu. Hastalarının yaşamını çekip yayınlayabileceğimizi söyledi. İyi bir ekip kurduk ve Feza Bey’in hastalarından Birgül Hanım ile birlikte ilk deneme çekimimizi yaptık. Ekibimizin bu işi başarmıştı ama bizim bir mekana ihtiyacımız olduğunu fark ettim. Bize, hem programımızı çekebileceğimiz hem de insanların sağlıklı beslenmeyi öğrenebileceği, gelip spor yapabileceği, her türlü kilo problemini çözebileceği, isterse dinlenip sakinleşebileceği, bir mekan lazımdı. Merkezimizi bulduk ve 3 ay içinde kurduk.

 

Hunza Camp, tam olarak ne yapıyor?

Burası, tam anlamıyla VIP hizmet veren, gerçek bir sağlıklı yaşam merkezi ve Türkiye’de bir benzeri yok. İşinin ehli bir ekiple yola çıktık. Diyetisyenimiz Türkan Dayıoğlu, Feza Bey’in öğrencilerinden. İnsanların hayatına  diyet listeleriyle değil de onların yaşam tarzlarına uygun, doğru programlar uygulayarak dokunmak için burada. Spor hocamız Melis Zafer, BESYO mezunu ve işinde çok başarılı; bundan önce de uzun süre kilo sorunu olan kişilerle çalışmış. Sosyoloğumuz Selma Ceylan ise arzu eden herkese danışmanlık yapıyor.

 

Hunza Camp’ta sistem nasıl işliyor?

Hunza Camp, kişiye özel hizmet veren bir merkez. Buraya ilk geldiğinizde önce kontrolleriniz yapılıyor. Diyetisyenimiz ve spor hocamız bilgilerinizi ve ölçülerinizi alıyor, bir değerlendirme yapıyor ve verileri Feza Bey’e gönderiyor. Feza Bey de bir değerlendirme yaparak yol haritamızı belirliyor. Çıkan sonucu ve yapılması gerekenleri sizinle paylaşıyoruz ve bunu kabul ederseniz birlikte çalışmaya başlıyoruz. Hunza Camp’ta neye ihtiyacınız olduğu tespit ediliyor. Buna göre bir program çiziliyor. Eğer 3-5 kilo atmaya ihtiyacınız varsa, spor hocamızla birlikte çalışmalara başlıyorsunuz. Bölgesel fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz, zayıflamaya yardımcı cihazlarımızdan faydalanıyorsunuz.  Sadece selülit probleminiz varsa, bu sorunu gideren cihazımızla çalışıyorsunuz. Bu sırada da size, yaşam tarzınıza uygun bir beslenme şekli belirliyoruz.

 

Kişiye özel dediniz, randevu sistemiyle mi çalışıyorsunuz?

Evet, randevu saatinizde Hunza Camp sadece size ait oluyor. Spor salonunu sadece siz kullanıyor, diyetisyenimiz ya da sosyoloğumuz ile görüşmek için sıra beklemiyorsunuz. Dilerseniz, işlemleriniz bittikten sonra rahatlıkla duşunuzu alıp, dinlenme alanında detoks içeceğinizi yudumlayarak, sağlıklı atıştırmalıkların tadına bakabiliyorsunuz. Burada, huzurlu bir ortamda kitabınızı okuyabilir, kafanızı boşaltabilirsiniz. Ayrıca, kurumumuzda planlanacak kamp programlarına katılabilir ve 10 günde gözle görülür bir değişim yaşayabilirsiniz.

 

 

12 SEANSTA 2 BEDEN

 

Buraya sadece kilo vermek isteyen kişiler mi geliyor?

Biz, yola çıkarken ‘her şeyden önce sağlık’ dedik. Buraya sadece kilo vermek için değil, kilo almak ya da hamileliğinizi sağlıklı geçirmek için de gelebilirsiniz. Bizim kurumumuzu ayıran nokta da bu. Biz sadece bir pilates salonu, diyetisyen kliniği ya da zayıflama merkezi değiliz. Kişilere bu hizmetlerin tamamını tek çatı altında veren bir kurumuz.

 

Biraz önce merkezde kullanılan, kilo vermeye yardımcı cihazlardan bahsettiniz… Nedir bu cihazlar?

Merkezimizde 3 adet cihazla çalışıyoruz. Bu cihazlar, İzmit’te sadece bizde bulunuyor. Bunlardan ilki, Hypoxi Konsept. 12 seansta 2 beden incelme sağlayan muazzam bir cihaz. Diyetisyenimizin verdiği beslenme programıyla beraber uygulanıyor ve çok iyi sonuçlar veriyor. Bu cihazımızda, 12 seansta 2 beden incelmeyi garanti ediyoruz. Bir diğer cihazımız olan Hypoxi L250, üst baldır ve basenlerdeki inatçı yağlardan kurtulmak için geliştirilmiş, çok başarılı sonuçları olan bir cihaz. Hypoxi Dermology ise cildin sıkılaşmasına, sarkmış bölgelerin toparlanmasına ve pürüzsüz bir görünüm almasına yarıyor.

 

Biraz önce bir kamp programından bahsettiniz…

Evet, burada 10 günlük, hızlandırılmış detoks kamplarımız da olacak. Kampa girmek isteyen kişi merkezimize gelecek ve 10 gün boyunca yemesinden içmesine, sporundan uykusuna her şey burada planlanacak. 08.00-18.00 saatleri arasında tüm gününü burada bizim gözetimimizde geçirecek, sadece akşamları evine gidecek. Bu 10 gün boyunca, merkezimiz sadece o kişi için çalışacak. Kişiyi buradan hem zihnen daha huzurlu hem de bedenen istediği görünüme ulaşmış olarak uğurlayacağız.

 

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK

 

Hunza Camp’ta çekilecek televizyon programını ne zaman izleyebileceğiz?

Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere, çekimlere yakın bir zamanda başlayacağız. Programımızın yaklaşık 6 ay içinde ekranlarda olacağını düşünüyorum.

 

Hunza Camp ile ilgili olarak eklemek istediğiniz bir nokta var mı?

Hunza Camp, konseptiyle Türkiye’nin ilk ve tek merkezi. Biz iddialıyız, İzmit’e yepyeni bir soluk getireceğiz. Burada kişilerin hem zihinsel hem bedensel hem ruhsal olarak arınmalarını; kendi özlerini bulmalarını sağlıyoruz. Bize geldikten sonra hayata bakışları değişsin, mutlu yaşasınlar istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir anneyi mutlu edebilirsek, o anne evdeki herkesi mutlu eder.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Dumlupınar Mah., Sakıp Sabancı Cad., Özsoy Sk., No:1B D:9 Kartepe/Kocaeli

Telefon: 0532 733 35 41

Web: www.hunzacamp.com

 

 

 

 

HUNZA 4: Hunza Camp’ın kurucusu Tuğba Ciğerdelen.

NASIL ARANDI: #Hunza Camp # Tuğba Ciğerdelen # Kartepe # sağlıklı yaşam merkezi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.