25-02-2024 12:25

Pizzanın gurmeleri buraya! SUKRA GURME

2019-02-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-07
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

 

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmet veren Sukra Gurme, açıldığı günden beri lezzet avcılarının favori mekanı. Zengin menüsü, nefis kahvaltısı, fırınından çıkan çeşit çeşit tazecik ekmekleri ve Türkiye’nin dört bir yanından getirerek satışa sunduğu doğal ürünleri ile kısa sürede damak tadına düşkün olanlar için kısa sürede vazgeçilmez bir marka haline gelen Sukra Gurme, şimdi pizza gurmelerinin de ilk adresi.

Menüsündeki tüm yemeklerin; market bölümünde satılan yöresel, doğal, kaliteli ürünlerle pişiriliyor olması, Sukra Gurme’nin en büyük özelliği. Kahvaltı menüsünde sofranıza gelen yöresel peynir ve zeytin çeşitlerini, öğle yemeğinde tadına doyamadığınız ev yapımı makarnayı ya da salatanızda kullanılan nefis zeytinyağını mekanın satış reyonlarından temin edebilir, lezzet şölenini evinizde de sürdürebilirsiniz.

Gerek konsepti gerekse damakları şenlendiren nefis yemekleriyle kısa sürede müdavimleri oluşan Sukra Gurme, şimdi birbirinden leziz pizza çeşitleriyle de iddialı. 8 farklı lezzette pizzanın sunumuna geçtiğimiz günlerde başlayan mekan, misafirlerinden bu konuda da tam not aldı.

 

 

EN KALİTELİ MALZEMELER

Sukra Gurme Mutfak Şefi Abdurrahman Çakmak ve usta Oğuzhan Kılınç’ın maharetli ellerinden çıkan pizzaların bu kadar beğenilmesinin en önemli sebebi şüphesiz, kullanılan malzemelerin kalitesi. Sukra Gurme’nin, menüsündeki tüm çeşitlerde olduğu gibi pizzalarda da piyasadaki en kaliteli ve taze ürünleri kullandığını söyleyen şef Abdurrahman Çakmak, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sukra Gurme, bundan böyle ‘pizza’ denildiğinde de akla gelen ilk mekan olacak. Bu konuda iddialıyız çünkü yaptığımız işi iyi biliyoruz. Sukra Gurme pizzalarının hamuru her gün taze olarak yapılıyor. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi pizzada da dondurulmuş, hazır malzeme kullanmıyoruz. Pizzalarımızı piyasadaki en kaliteli mozzarella ve parmesan peynirleriyle, en taze sebzelerle, bilinen en iyi markaların şarküteri ürünleriyle hazırlıyoruz. Sukra Gurme’nin birbirinden lezzetli 8 pizza çeşidi bulunuyor: İtalyan, karışık, bol sucuklu, sebzeli, ton balıklı, napoliten, margarita ve 4 peynirli.”

Şefin özel pizza sosuyla ve bol malzemeyle hazırlanan orta kalınlıktaki pizzalar, daha sonra mekanın taş fırınında pişirilerek, misafirlere ikram ediliyor. Yaklaşık 18 dakikada hazır olan pizzanız, daha dumanı üzerindeyken servis ediliyor. Şef Abdurrahman Çakmak, Sukra Gurme müdavimlerinin bütün çeşitleri çok beğendiğini ancak karışık ve bol sucuklu çeşitlere olan ilginin daha fazla olduğunu belirtiyor.

Eğer siz de ‘pizzanın gurmesi benim’ diyenlerdenseniz ve lezzeti her lokmada hissetmek isterseniz, Sukra Gurme’ye mutlaka uğrayın…

Tabii, oraya kadar gitmişken fırından yeni çıkmış mis gibi zeytinli, cevizli, zeytinyağlı, kepekli, siyez unlu, 7 tahıllı ekmekleri denemeyi; Türkiye’nin dört bir köşesinden getirilmiş onlarca doğal ürünün satışa sunulduğu reyonlardan alışveriş yapmayı ve bir fincan kahve eşliğinde, nefis tatlıların tadına bakmayı da unutmayın deriz.

 

İLETİŞİM

Adres: Yahya Kaptan Mah, Sarı Mimoza Cad., No:11, İzmit

Telefon: (0262) 333 23 33

E-mail: info@sukragurm

Instagram: sukragurme

 

NASIL ARANDI: #sukra gurme # Kocaeli # Yahya Kaptan Sukra Gurme #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.