05-03-2024 07:59

Lekelerden kurtulmanın tam zamanı

2019-02-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-08
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI 

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN 

 

İş kadını Serra Demirkol tarafından 2007 yılında kurulan Özel E.L.M. Polikliniği, kişisel bakım ve güzellik konusunda hem kadınlara hem de erkeklere son teknoloji cihazlarla hizmet vermeye devam ediyor. Güvenilir uygulamalarıyla tercih sebebi olan Özel E.L.M. Polikliniği, sektördeki yenilikleri yakından takip etmesiyle tanınıyor. Son olarak Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlanan cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi ‘altın iğne’ uygulamasına başlayan Özel E.L.M. Polikliniği; leke tedavisi için de son teknoloji ürünü, Amerikan Sağlık Örgütü (FDA) onaylı Medlite Q Switch Lazer cihazını müşterilerinin hizmetine sundu.

 

Özel E.L.M. Polikliniği'nin sahibi Serra Demirkol

 

AMELİYATSIZ GENÇLEŞİN

Özel E.L.M. Polikliniği’nde başarıyla uygulanan altın iğne, bıçak altına yatmadan gençleşmek isteyenler için geliştirilmiş bir cihaz. Serra Demirkol, altın iğne uygulamasının çalışma prensibini şöyle anlatıyor: “Cihaz, cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderir. Cilt altına kontrollü hasar vererek, kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenini uyarır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Daha başka bir anlatımla; iğnelerin ciltte oluşturduğu hasarı, beyin yara olarak algılar ve onarma mekanizmasını çalıştırır. Böylece ciltte gözle görülür bir iyileşme ve canlanma sağlanır.

Altın iğnenin diğer adı, fraksiyonel radyofrekans tedavisidir. Cilt üzerindeki pek çok sorun bu yöntemle çözümlenebilir. İşleme altın iğne uçlarının eklenmesi; bu enerjinin dağılmadan ve cilt yüzeyine zarar vermeden, sadece cilt altını etkilemesini sağlar.” Güzellik sektörünün en yeni uygulamalarından biri olan altın iğne; yüzdeki ince kırışıklıkların yok edilmesinde, cilt gençleştirmede; sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi sorunların çözümünde; gözaltı morluklarında, geniş cilt gözeneklerinin sıkılaştırmasında; çatlak tedavisinde, boyun, gıdı, dekolte ve tüm vücuttaki form kaybı ve sarkmaların giderilmesinde çok başarılı sonuçlar veriyor.

Altın iğne, hekim kontrolünde, hemşire ve güzellik uzmanları tarafından yapılan bir uygulama. İşlem öncesi uygulama alanı temizleniyor ve anestezi etkisi olan krem uygulanıyor. Daha sonra ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı, cilde temas ettiriliyor. Ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cildi tararken; altın iğneler, cilde ayarlanmış derinlikte temas ediyor ve ani giriş çıkışlar yapıyor. Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına gönderilen yüksek enerji yüzeye zarar vermeden, cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimini tetikliyor.

İşlem sonrasında cilde, özel solüsyonlar uygulanarak açılmış kanallar sayesinde, etkisinin cildin alt katmanına ulaşması sağlanıyor. Altın iğne sonrasında ciltte hafif pembemsi bir kızarıklık oluştuğunu ancak bunun korkulacak bir şey olmadığını söyleyen Demirkol, “Oluşan kızarıklık 1-2 saat içinde kaybolur. Altın iğne uygulaması sona erdikten sonra kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Ciltte herhangi bir pullanma, soyulma ve kabuklanma olmaz” diyor. Altın iğnenin 2-3 haftalık aralıklarla yapılan, 6 seanslık bir uygulama olduğunu kaydeden Demirkol, “İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir. Tüm cilt tiplerine ve her cilt rengine uygun bir tedavi şekli olan altın iğnenin başarısı, klinik testlerle kanıtlanmıştır.

 

İLK SEANSTAN İTİBAREN ETKİ

Şunu belirtmek isterim ki kimi insanlar ‘iğne’ denilince korkuyor ancak bu iğneler saç teli inceliğindedir ve ciltte iğne batıyor hissi yaratmamaktadır. Kaldı ki sadece hasarlı ciltlere değil hasarsız ciltlere de uygulanabilmektedir. Hasarsız ciltlere uygulandığında ileriki yıllarda oluşabilecek sorunlar geciktirilmektedir” şeklinde konuşuyor.

6 seanslık bir altın iğne uygulaması yaptıran kişilerin 1,5 yıl boyunca ciltlerine hiçbir şey yaptırmasına gerek kalmadığını da vurgulayan Demirkol, altın iğnenin özellikle kırışıklıkların tedavisi için güvenilir ve etkili bir uygulama olduğunu belirtiyor.

 

LEKELERE VEDA EDİN

Özel E.L.M. Polikliniği’nde uygulanan işlemlerden biri de Medlite Q Switch Lazer. Eğer siz de zaman içinde cildinizde oluşan doğum ya da güneş lekeleri, geçmeyen sivilce izleri, derin gözenekler ya da çillerden şikayetçiyseniz son teknoloji ürünü bu cihaz tam size göre. Özel E.L.M. Polikliniği’nde kullanılan 15 farklı lazer cihazıyla pek çok cilt sorununa çözün getirdiklerini dile getiren Serra Demirkol, “Kozmetik, dermatoloji ve estetik cerrahide lazerler leke tedavileri, kılcal damar tedavileri, epilasyon, dövme silme, yara izi tedavisi, yüz gençleştirme gibi birçok alanda yoğun olarak kullanılıyor. Medlite Q Switch Lazer de leke tedavisinde çok iyi sonuçlar veren bir cihaz.

 

Özel E.L.M. Polikliniği’nde bulunan Medlite Q Switch Lazer cihazıyla leke tedavisinde olumlu sonuçlar almak mümkün.

 

DÖVMELERİ DE SİLİYOR

Medlite Q Switch Lazer ile cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi eder. Ayrıca aynı teknik ile çil ve dövmeleri de yok eder. Cihaz, kolajen üretimini tetikleyerek cildin gençleşmesine yardımcı olur. Cilt gerginliği artar, gözenekler sıkılaşır, renk ve ton farklılıkları azalır” diyor. Lazer uygulaması sonrasında, bölgesel olarak kızarıklık görüldüğünü ancak bunun kalıcı olmadığını kaydeden Demirkol şöyle devam ediyor: “Bu kızarıklık 24-48 saat içerisinde kaybolur.

İyileşme aşamasında ve tedaviyi takip eden birkaç ay boyunca, cildinizi güneşten korunmak için günde iki kez yüksek koruma faktörlü nemlendirici güneş koruyucusu kullanılmalı. Güneş ışınlarından ek koruma için de geniş kenarlı şapkaları öneriyoruz. Tüm bu önlemlerin alınması, hayat boyu lekelenmemek adına oldukça önemli. Medlite Q Switch Lazer, özel olarak koyu renkli lekeleri hedef alarak tasarlanmış; leke ve dövme silme konusunda ödüllü bir cihaz. Eğer ciltteki koyu lekeler çıkarıldıktan sonra da tedavi devam ederse, cilt renginde hafif açılma olabilir. Bununla birlikte vücudun onarıcı sistemi normal melanini onarır.

 

 

ŞİMDİ TAM ZAMANI

Tedavi sonrasında güneş koruyuculu krem kullanımına dikkat edilmezse, bazı doğum lekeleri ile inatçı ve derin yerleşimli güneş lekeleri birkaç ay ya da birkaç yıl içinde geri dönebilir. Geri dönen lezyon, tedavi başlamadan önceki halinden daha küçük olur. Böyle bir durumda lazer işlemini yenileyebiliyoruz.” Demirkol, yaz aylarında kesinlikle leke tedavisi yapmadıklarını, içinde bulunduğumuz dönemin leke tedavisi için en uygun zaman olduğunu da beliriyor. Medlite Q Switch Lazer cihazının İzmit’te sadece E.L.M. Polikliniği’nde bulunduğunu ve merkezin haftanın 7 günü, 09.00-19.30 saatleri arasında hizmet verdiğini de ekleyelim.

 

İLETİŞİM

Adres: İstiklal Caddesi, No: 99, Kat:3

(PTT yanı), İzmit

Telefon: 0262 325 75 75

Web: www.elmpoliklinik.com

 

NASIL ARANDI: #ELM Polikliniği # Serra Demirkol # leke tedavisi # lazer # güzellik # bakım # kadın # cilt bakımı # altın iğne #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.