Reyyan Kumru: Artık ağrım yok!

2019-02-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-02
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF’İN YÖRÜNGESİ 

Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin sahibi fizyoterapist Elif Akıncı, geliştirdiği ‘Rubatonik Pilates’ yöntemiyle sırt, bel ve boyun ağrısı çeken pek çok kişinin sıkıntılarından kurtulmasına yardımcı oluyor. Danışanlarına uzman ekibiyle birlikte hizmet veren ve omurga rahatsızlıkları konusundaki çalışmalarını sürdüren Elif Akıncı’yı tercih eden isimlerden biri de 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi Reyyan Kumru. Kumru, fizyoterapist Elif Akıncı ile tanışma hikayesini şöyle anlatıyor: “Bir gece aniden başlayan ve ertesi gün artarak devam eden bel ağrısı nedeniyle doktora başvurdum ve o gün 10 derecelik bir skolyozum (omurga eğriliği) olduğunu öğrendim. Ağrı yapana kadar bu durumu fark etmemiştim. Doktorum, egzersiz ve yüzme ile toparlanabileceğimi söyledi. Bunun üzerine anne ve babam skolyoz tedavisi için araştırmalar yapmaya başladı ve bu araştırmalar sonucunda karşımıza fizyoterapist Elif Akıncı çıktı. Elif Hanım’ı araştırdık ve geliştirdiği rubatonik pilatesin skolyozuma iyi geleceğini öğrendik. Hemen randevu aldık.

 

 

DOKTORUM DA ŞAŞIRDI

Elif Hanım, önce skolyoz ile ilgili bilgi verdi ve skolyozumun endişe edilecek derecede olmadığını söyledi ancak omuz düşüklüğümden ve boyun kaslarımın zayıf olduğundan bahsetti. Çalışmalara hemen başladık. Birlikte 20 seans rubatonik pilates yaptık, şimdi ikinci 20 seansa başlıyoruz.

İlk 20 seansın sonunda hiç ağrım kalmadı ve artık daha dik yürüyorum. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Ayrıca, rubatonik pilatese başlamadan önce kamburluğum vardı ve omuzlarımdan biri, diğerine göre daha aşağıdaydı. Şimdi postürüm de düzeldi. Ağrılarım son bulunca bir röntgen daha çektirdik, skolyozumda ciddi bir düzelme olduğunu gördük. Bu gelişmeye doktorum da şaşırdı. Rubatonik pilates ile sadece skolyozum iyileşmedi, esnekliğim de arttı.

Artık evde de ailece daha bilinçliyiz. Otururken yanlış bir duruş gördüğümüzde hemen birbirimizi uyarıyoruz. Elif Hanım, hepimizde bir farkındalık yarattı, ona çok teşekkür diyorum. Elif Hanım’ı ve ekibini çok seviyorum."

 

 

 

 

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # elif akıncı # skolyoz # reyyan kumru #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.