Programlı, sabırlı duyarlı

2016-10-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-10-12
.stripslashes($urun->baslik).

Peyzaj mimarı olan Hande Kaya 1984 doğumlu. 2007 yılında Hasan Kaya ile hayatını birleştirdikten sonra 2011 yılında oğlu İsmet Yiğit’in doğmasıyla annelik serüveni başlamış… 2 sene sonra aileye kızları Ilgın İpek dahil olmuş. Şimdi ise 4 aylık kızları Sare Mia’nın heyecanını yaşıyorlar.

 

3 kelime ile anlatmanız gerekse Hande Kaya nasıl bir annedir?

Programlı, sabırlı, duyarlı… Beni ve anneliğimi en iyi tanımlayan kelimeler, bunlar

 

Çocuklarınızın ismini nasıl seçtiniz? Bu isimlerin sizin için özel bir anlamı var mı?

Kesinlikle isimlerin kişilerle özdeşleştiğine inanırım. Çocuklarımıza seçtiğimiz isimler de hep bu doğrultuda oldu.

Oğlumuzun adı İsmet Yiğit; ‘İsmet’ kayınpederimin ismi. Kendisi çok saygın bir iş adamı, ismi gibi dürüst, ahlaklı ve temizdir. Hem oğlumuz ileride dedesinin ismiyle anılıp gurur duysun hem de ismin özelliklerini alsın istedik. 2. ismine ise uzun süre kararsız kaldık. Doğumda, doktor ‘ismini ne koyacaksınız?’ deyince ‘Yiğit’ deyiverdim. 3 yaşındaki kızımızın adı, Ilgın İpek. Gençken, ‘ileride kızım olursa, ismi Ilgın olacak’ derdim. Anlamı hafif esen rüzgar, ince naif. İpek ise eşimin kararıydı. Ailemizin son üyesi Sare Mia’nın ismini koyarken çok zorlandık ama şu an koyduğumuz isimden çok mutluyuz. Sare saf, temiz anlamında Mia ise parıldayan demek.

 

Çocuklarınızla birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız mekanlar nerelerdir? Neden?

En keyif aldığımız yer, evimiz. Rahatız, huzurluyuz, çocuklar yazın bahçe işlerinde çok yardımcı oluyor. Yiğit, tamir işlerinde babasının en büyük yardımcısı. Mekan olarak ise  Kasabın Mutfağı, Sapanca Sasa, Gölcük Ford tesislerinin içinde yer alan Doğa Restaurant hem yemeklerini beğendiğimiz hem de çocuklarla rahat ettiğimiz mekanlar.

 

Çocuklarınızı büyütürken takip ettiğiniz yayınlar nelerdir?

Çocuklar için Pakolino ve Meraklı Minik gibi aktivite kutularına düzenli aboneliklerimiz var. Her çocuğun kendine özgü özellikleri, kişiliği ve davranışları olduğunu var sayarsak yaşanmışlıkların en büyük rehber olduğuna inanıyorum.

 

Çocuklarınızın özel ilgi alanları var mı? Geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Yiğit satranç, puzzle ve legoya meraklı. Satranç için özel ders alıyor. 5 yaşında olmasına rağmen yaklaşık 2 yıldır çok iyi bir yüzücü. Ayrıca şu an jimnastik eğitimi alıyor, bir süre sonra yatkınlığı olan sporu belirlenip ona yönlendirmeyi planlıyoruz. Ilgın ise her küçük kız gibi ‘balerin olmak istiyorum’ evresinde. Bu dönem isteği üzerine eğitim alacak. Ebeveynleri olarak her birinin bir spor dalıyla uğraşmasını ve en az bir enstrüman çalmasını çok istiyoruz.

NASIL ARANDI: #Hande Kaya # Hasan Kaya

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.