24-06-2024 00:34

O bir ifade uzmanı: Sinem Karakaş

2018-12-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-03
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Artık, anlamlı bir ifadeye kavuşmak için dakikalarca kaş boyamaya, derin bakışlar için takma kirpiklerle uğraşmaya gerek yok. Gelişen teknoloji ve her geçen gün bir yenisiyle tanıştığımız uygulamalar sayesinde güzelleşmek uğruna ayna karşısında saatlerimizi harcadığımız günler de geride kaldı. Özellikle microblading 3D kaş ve ipek kirpik uygulamalarıyla hem zamandan kazanmak hem de her daim bakımlı ve güzel görünmek mümkün.

Kaşlarının şeklinden ve yoğunluğundan memnun olmayanlar ile daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler olan microblading 3D kaş ve ipek kirpik uygulamalarını ilimizde başarıyla uygulayan isimlerin başında, Sinem Karakaş Make-Up Studio’nun sahibi Sinem Karakaş geliyor.

İfade ve kalıcı makyaj uzmanı, make-up artist, eğitmen gibi pek çok unvana sahip olan Karakaş; yaklaşık bir yıl önce hizmete açtığı merkezde kalıcı makyaj, microblading 3D kıl tekniği, kaş tasarımı, ipek kirpik, saç-bıyık-sakal similasyonu, kaş/kirpik bakımı, kirpik perması, kirpik liftingi, tırnak tasarımı uygulamalarını başarıyla gerçekleştiriyor.

 

 

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İzmitli kadınların güzelliğine güzellik katan Karakaş, sektöre güzellik uzmanı olarak adım atmış ancak zaman içerisinde aldığı eğitimlerle önce make-up artist; ardından da yüzdeki ifadenin anahtarı olan kaşlara yaptığı dokunuşlarla ‘ifade uzmanı’ unvanına kavuşmuş. Karakaş, mesleğinde geçirdiği dönemleri şöyle anlatıyor: “Eğitimlerimi tamamladıktan sonra bir süre İstanbul’da, yönetmen Erkmen Sağlam’ın yaptığı, Barış Manço ile ilgili belgeselin setinde plastik makyaj uzmanı olarak çalıştım. Ancak çocuklarım vardı ve set şartları beni zorluyordu, bırakmak zorunda kaldım.

Daha sonra çalışmalarımı Değirmendere’deki bir güzellik salonunda sürdürdüm. Tecrübem arttıkça artık İzmit’te olmam gerektiğini düşünerek ilimizin tanınmış kuaförlerinden Suat Birer’in salonuna geçtim. Burada 4 yıl kadar görev yaptım. Kısa sürede ciddi bir müşteri kitlem oldu; onlar beni, ben onları sevdim. Meslek yaşamım boyunca kendi alanımla ilgili çok sayıda eğitim aldım. En sonunda da hayalim olan merkezi kurmak için kolları sıvadım.”

 

 

KAŞ VE KİRPİK VİTAMİNİ

Sinem Karakaş Make-Up Studio’yu yaklaşık bir yıl önce hizmete açan Karakaş, bir süre daha küçük bir salonda butik olarak çalıştıktan sonra, artan talep üzerine iş yerini büyüterek yeni salonuna geçti.

Özellikle microblading 3D kaş uygulaması alanında ciddi bir müşteri kitlesi bulunan Sinem Karakaş, bunun sebebini açıklarken, “Her şeyden önce ben güzellik uzmanıyım. Cildin yapısını, katmanlarını çok iyi biliyorum. Cilde baktığımda ne ister, nasıl işlem yapılır anlıyorum. Cilde zarar vermeyen en uygun uygulamayı, en uygun tekniği anında belirliyorum.

Önceliğim müşterimi tanımak. Antidepresan, kan sulandırıcı, tansiyon ilacı kullanıp kullanmadığını ya da sivilce tedavisi görüp görmediğini öğreniyorum; işlemi buna göre uyguluyorum.

Kaş yapımında bu kadar tercih edilmemin sebebi ise kişinin yüzüne doğru ifadeyi verebilmemdir. Şunu da belirtmek isterim ki bu uygulamayı isteyen herkese yapmıyorum. Müşterilerime önce doğal yoldan kaş/kirpik üretimini sağlayan vitamin uygulamalarını öneriyorum.

Kaş vitamini; eskiden var olan ancak daha sonra yanlış kaş alma ya da hormonal nedenlerle kaybedilmiş kaşları tekrar çıkarma yöntemidir. Bu uygulama sadece kaşları doğuştan olmayan kişilere yapılmaz çünkü kıl kökü olan bölgelerde etkilidir. Haftada bir periyodla, 3 ya da maksimum 4 seans sonra kişi, yüzde 90 oranında sonuç alır ve küsen kaşlar yeniden çıkar.

Kirpik vitamini de aynı kaşta olduğu gibi daha önce var olan kirpiklerin yeniden uzaması için uygulanır. Kirpik diplerine enjekte edilen vitamin, kirpiklerin yeniden çıkmasını ve güçlenmesini sağlar” diyor.

 

 

EĞİTİM DE VERİYOR

Microblading 3D kıl tekniği, kalıcı makyajda mikropigmentasyon, dudak gençleştirme, renklendirme, kalıcı eyeliner ve dipliner, ipek kirpik, kirpik liftingi, kirpik perması, kirpik ve kaş vitamini uygulamalarıyla kişinin yüzüne en doğru ve doğal ifadeyi kazandırdığını ifade eden Sinem Karakaş, 20 yıllık meslek yaşamı boyunca eğitimlere büyük önem verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullanıyor:

”Uzun yıllar işinin uzmanı isimlerden mesleğimle ilgili eğitimler aldım, almaya devam ediyorum. Bizim sektörümüzde teknoloji ve bilgi anlamında sürekli yenilenmek gerekiyor. İşimde başarılı olmak için bu gelişmeleri yakından takip ediyorum. Kazancımın büyük bir bölümünü eğitimlere ve yeni cihazlara yatırım yaparak değerlendiriyorum.”

Sinem Karakaş, mesleğiyle ilgili olarak sadece eğitim almakla kalmıyor, kendisi de eğitimler vererek bilgi ve birikimini meslektaşlarıyla paylaşıyor.

“Aldığım master eğitimler sonrasında make-up artist oldum. Makyaj, kalıcı makyaj ve ipek kirpik konularında eğitmen unvanım var” diyen Karakaş, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu sektöre atılmak isteyen kişilere eğitim veriyor ve onları sertifikalandırıyorum. Sertifikalarım, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı. Microblading ve profesyonel makyaj eğitimim; haftada bir gün, 5 saat şeklinde 4 hafta sürüyor. İpek kirpik eğitiminin süresi ise bir gün. Eğitim alacak kişi, buraya modeliyle birlikte geliyor; 8 saat boyunca eğitim alıyor ve tüm teknikleri öğreniyor.

Ayrıca merkezimizde makyajla ilgili workshop’lar da düzenliyoruz. Birçok müşterim makyaj malzemelerini satın alıyor ancak makyaj yapmayı bilmiyor. Bu nedenle burada makyaj eğitimi de veriyorum. Eğitimlerimin duyurusunu Instagram hesabımdan yapıyorum.”

Son dönemlerin modası haline gelen kalıcı fondöten uygulamasından  da bahseden Karakaş, “Sinem Karakaş Make-Up Studio’da kalıcı fondöten uygulamasına da başladık. Öncelikle şunu belirteyim ki bu işlemin fondötenle bir alakası yok. Biz kalıcı makyajı organik kök boyalarla yapıyoruz. Kalıcı fondöten, ten rengini dengelemek adına yapılan bir işlem. İçerisinde renklendirilmiş vitaminler var, cilde hiçbir zararı yok.

Kalıcı fondöten ten rengini eşitler, dengeler ve canlılık verir ancak uygulamayı yaptıran kişinin ‘cilt kusurlarım tamamen kapanacak’ beklentisine girmemesi gerekir. Dermapen ile birlikte yapılan kalıcı fondöten uygulaması, cildi yeniler, ışıltı verir ve cilt tonunu eşitler” diyor.

İzmit’te make-up stüdyo açan ilk isim olduğunun da altını çizen Sinem Karakaş, sözlerine şöyle son veriyor: “Son zamanlarda güzellik sektöründe kaş yapan kişilerin sayısı hızla arttı. Microblading 3D kaş uygulaması ciddi bir iştir ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kaş yaptırmak isteyenlere, karar vermeden önce kendilerini emanet edecekleri kişiyi iyice araştırmalarını öneririm. Bu işlemi mutlaka sertifikası ve yeterli tecrübesi bulunan kişilere yaptırmalılar.

Ayrıca, kalıcı makyaj ve kaş/kirpik vitamini uygulamaları hamile ya da emziren kadınlara yapılmamalı. Kemoterapi gören kişiler ise bu tip işlemleri ancak tedaviden 2 ya da 3 yıl sonra yaptırmalı. Hamile ve emziren kadınların da kalıcı makyaj uygulamalarını emzirme dönemi bittikten sonra yaptırması doğru olur. Bizim kullandığımız boyalar kimyasal olmadığı için süte geçmez ancak kişideki hormonal değişim, yaptığımız işlemin kullanım süresini kısaltır.”

 

 

 

İLETİŞİM

Adres: Ömerağa Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Tekel Sokak, Gülerman Aptarmanı, No:3 Kat:1 İzmit/Kocaeli

Telefon: (0262) 332 41 40

Facebook: Sinem Karakaş Makeup Studio

Instagram: @sinemkraks

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.