29-02-2024 18:14

Ona ilk anda güvendim

2019-07-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-01
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF'İN YÖRÜNGESİ

 

Geliştirdiği rubotonik pilates yöntemiyle omurga rahatsızlıklarına meydan okuyan fizyoterapist Elif Akıncı, sadece Kocaeli’den değil çevre illerde yaşayan kişilerden de ilgi görüyor. Duruş bozuklukları, skolyoz, kifoz, fibromiyalji, omurga eğrilikleri gibi rahatsızlıklarda uyguladığı doğru egzersizlerle adını duyuran Akıncı’yı tercih eden isimlerden biri de emekli akademisyen Nazan Akıntürk.

İstanbul’da yaşayan ve kısa süre önce emekli olarak Sabancı Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılan Nazan Akıntürk, 51 yaşında. Dizindeki rahatsızlık  nedeniyle 2005 yılında geçirdiği ameliyattan sonra hayatı kabusa dönen Akıntürk, o tarihten bugüne dek 11 ameliyat daha olmuş ancak her şey daha da kötüye gitmiş. Yanlış operasyon nedeniyle bir bacağı kısalan; bu kısalmadan dolayı omurgası eğrilen, kamburlaşan ve skolyoz olan; değnek kullanmak zorunda kaldığı için omzunda yırtıklar oluşan Nazan Hanım, İstanbul’da şifa bulamayınca Fizyoterapist Elif Akıncı’nın kapısını çalmış. Nazan Hanım başından geçenleri şöyle anlatıyor:

 

BU KADARINI BEKLEMİYORDUM

“2005 yılında geçirdiğim hatalı bir ameliyat nedeniyle sağ ayağım kısaldı. Bu durum zaman içinde omurgamın eğrilmesine neden oldu. Elif Hanım ile tanışmadan önce 11 derecelik skolyozum, kamburluğum ve fıtıklarım vardı. Bunun yanı sıra ayağımdaki kısalık nedeniyle zarar gören belime takılan çivilerle, değnek kullandığım için omzumda oluşan yırtıkla mücadele ediyordum.

Elif Hanım’ı bir arkadaşım sayesinde tanıdım. Yaşadığım sıkıntıları bilen arkadaşım, Elif Hanım’ın egzersiz yönteminden bahsedince kendisiyle tanışmak istedim ve İzmit’e geldim. Elif Hanım, ilk görüşmemizde kontrollerimi yaptı, hikayemi dinledi ve neler yapmamız gerektiğini anlattı. Yaklaşımından, işini çok iyi bildiği belli oluyordu, bana ilk andan itibaren güven verdi.

Egzersizlere şubat ayında başladık, haftanın 2 günü düzenli olarak İzmit’e gelerek Elif Hanım ile birlikte rubotonik pilates yaptım. 4 ayın sonunda skolyozumda 6 derecelik gerileme oldu. Ben fizik tedaviye inanan biri değildim… Yıllardır bu alanda gördüğüm tedaviler bu kanıya varmama neden olmuştu. Doğrusu, Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne gelirken de bu kadar çabuk ve belirgin bir düzelme beklemiyordum. Elif Hanım ile çalışmaya başlamadan önce 600 metrelik mesafeyi bile yürüyemiyordum, şimdi saatlerce yürüyebilirim. Elbette ağrılarım son bulmadı ama oldukça azaldı.

Yürüyemeyen, oturamayan ve uyuyamayan bir insandım, şimdi bu olumsuzluklar yüzde 80 oranında düzeldi ve ben normal hayatıma geri döndüm. İstanbul’dan hiç üşenmeden buraya geliyorum ve çok mutluyum. İyi ki Elif Hanım’ı tanımışım.”

 

 

KENDİMİ GÜVENDE HİSSEDİYORUM

Nazan Hanım, Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde sadece rubotonik pilates yapmıyor, bacaklarındaki ve sırtındaki kas sıkıştırmaları için kendisine medikal masaj da yaptırıyor. Egzersizlerin yanı sıra medikal masajdan da fayda gördüğünü söyleyen Nazan Hanım, “Ağrılarım azaldı, yaşam kalitem arttı. Bu durum beni mutlu ediyor. Egzersizlere ve masaja kaslarım güçlenene kadar devam edeceğim” diyor ve ekliyor: “Elif Akıncı’nın benzerlerinden farkı, rubotonik pilates. Bu, çok faydalı bir egzersiz. Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi ekibi çok güler yüzlü ve anlayışlı. Burada bir aile gibiyiz. Merkezdeki tüm fizyoterapistler, işlerini en az Elif Hanım kadar ciddiye aldığı için egzersizler esnasında yanlış bir hareket yapma ya da sakatlanma riski yok. Her dakika gözleri üzerimde, burada kendimi güvende hissediyorum. Ayrıca merkez çok şık ve hijyen kurallarına da maksimum düzeyde dikkat ediliyor. Çevremde bu tür rahatsızlıkları olanlara da Elif Hanım’ı tavsiye ediyorum.”

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı # fizyoterapist # rubatonik pilates # pozitif yaşam merkezi # Elifin yörüngesi # sağlık # pilates

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.