21-05-2024 07:43

Modern ve klasiğin buluştuğu ev...

2016-06-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-06-01
.stripslashes($urun->baslik).

 

Haber: Zeynep AKAR

Fotoğraflar: İsmail Hakkı TİMUÇİN

 

dekobalkon

Geçtiğimiz yıl dünya evine giren İzmitli genç iş adamı Tarık Taşer ile Nar Montessori Kreş’in ortaklarından olan zarif eşi Seda Taşer, Bağçeşme Bağpark Evleri’ndeki dubleks dairelerinin kapısını Kocaeli Life okurları için açtı.

Modern ve klasiğin şaşırtıcı bir uyumla bir araya geldiği, Bağçeşme mevkiindeki evin en çarpıcı özelliği, sahip olduğu muazzam Körfez manzarası.

İzmit Körfezi’nin neredeyse tamamını kuş bakışı gören bir konuma sahip olan, 170 metrekarelik evin dekorasyonu Seda Hanım’ın tercihleri doğrultusunda; aynı zamanda sitenin mimari projesinin de sahibi olan mimar Emre Gökdua tarafından gerçekleştirilmiş ve Çapa Mimarlık’ın dokunuşlarıyla tamamlanmış.

Yapılan tadilat çalışmaları sonucu, daha ferah ve aydınlık bir ortamın yaratıldığı dubleks dairenin tarzı ise Seda Hanım’ın ‘farklı ve orijinal bir ev’ hayalinden yola çıkılarak, karşılıklı fikir alışverişiyle belirlenmiş.

Modern ve klasik tarzı bütünleştiren konsepti, renk tercihleri ve çarpıcı aksesuarlarıyla gerçekten de sıra dışı ayrıntılara sahip bir ev, burası.

 

LACİVERT, MAVİ, GRİ...

Her detayına özenilmiş olduğu hemen fark edilen evin dekorasyonunda kullanılan mobilya ve aksesuarların büyük bir çoğunluğu Mudo Concept’in Nişantaşı şubesinden ve Tepe Home mağazasından satın alınmış.

Seda Taşer, evini dekore ederken lacivert, mavi ve gri renklere olan tutkusunun belirleyici olduğunu söylüyor...

Bunu, salonun oturma bölümünde yer alan lacivert, rahat kanepeler ve açık gri tonunun kullanıldığı duvar renginden de anlamak mümkün.

Lacivert kanepeler, camın önüne yerleştirilmiş bordo berjerler, tamamen aynadan oluşan orta sehpa ve Jeo Even tarafından tasarlanan modern televizyon ünitesiyle tamamlanmış.

 

dekosaloon

Tamamı aynadan üretilmiş olan orta sehpa, gümüş ve cam aksesuarla zenginleştirilmiş. Sehpa, Seda Hanım’ın en sevdiği parçalardan biri.

 

dekohali

Fa Yapı’dan temin edilen doğal traverten taşla kaplanmış zemindeki İran eskitmesi halı ise mekanın en ilgi çekici parçalarından biri.

Seda Hanım’ın evde en sevdiği bölüm, oturma grubuna nazaran daha klasik bir çizgiye sahip olan, yemek odası...

8 kişilik masif masa ve vitrinden oluşan takım, siyah metalden imal edilerek kristal taşlarla süslenen bir avizeyle tamamlanmış.

Duvarda kullanılan pencere efektli iki adet ayna da evdeki diğer pek çok aksesuar gibi Mudo Concept’in imzasını taşıyor.

Seda Hanım,  “Evimizi dekore ederken önce yemek odası takımımızı aldık... Bu köşeyi o kadar çok seviyoruz ki şimdi misafirlerimiz geldiğinde bile kanepeler yerine, burada oturmayı tercih ediyoruz” diyor.

 

BEBEK GELİNCE...

Evin, Jeo Even tarafından tasarlanan mutfağı ve mutfaktan geçilen küçük televizyon odası, Seda Hanım’ın evdeyken en fazla vakit geçirdiği alanlar.

Projede yemek odası olarak düşünülmüş olsa da ev sahibesi tarafından küçük bir televizyon odasına dönüştürülen bölüm, oldukça sade döşenerek mumlar ve aksesuarlarla zenginleştirilmiş.

 

dekodetay

 

Yaklaşık 2 ay sonra anne olmaya hazırlanan Seda Taşer, “bebeğimiz dünyaya geldiğinde alt katta bir odaya ihtiyacımız olacağını düşündük ve evin projesinde yemek odası olan bölümü yeniden düzenledik” diyor.

 

dekomasa

Mudo Concept masif yemek odası takımı, yine aynı mağazadan satın alınan pencere görünümlü bir çift ayna ve kristal taşlı siyah vizeyle tamamlanmış.  

 

Gri tonlarda mutfak dolaplarının, siyah eviye ve ankastrelerle tamamlandığı mutfak ise küçük ama oldukça kullanışlı.

Renkli aksesuarlarla neşeli bir hale getirilen mutfakta, İstanbul Şişhane’deki, siyah metalden özel olarak yaptırılan üçlü mutfak lambası ilk dikkat çeken detaylar arasında.

 

dekomutfak

Jeo Even’a yaptırılan mutfakta da evin diğer alanlarında olduğu gibi gri ve siyah renk hakim. Alan renkli aksesuarlarla neşelendirilmiş.

 

SANDIKLAR AÇILMIŞ

Bağpark Evlerindeki dubleks dairede, yatak odaları üst katta.

Evin bu bölümünün zemini, İstanbul Mozaik Center’dan seçilen ahşap görünümlü seramikle kaplanmış.

Çiftin yatak odasında kullanılan yatak başı, Yatsan marka.

 

dekoyatak

Taşer çifti, evin yatak odasında oldukça sade seçimler yapmış. Yatsan’dan alınan yatak başı, aynalı komodinler ve Şişhane’den alınan koyu renk abajurlarla kombin edilmiş.
Tamamı aynadan imal edilmiş tuvalet masası ve komodinler ise Sevda Hanım tarafından Modoko’daki Milenyum Mobilya’ya özel olarak yaptırılmış.

 

dekoayna

Seda Hanım’ın isteği üzerine özel olarak tasarlanan tuvalet masası, Modoko’daki Milenyum Mobilya tarafından uygulanmış.

 

Taşer çifti, misafir odası için IKEA marka, açık renk mobilyaları tercih etmiş.

Beyazın, mor tonlarıyla renklendirildiği oda aile yadigarı, el emeği-göz nuru motiflerle süslemiş.

 

dekoyastik

Mor renkli aksesuarlarla tamamlanan misafir odasında kullanılan kanaviçe yatak takımı, Tarık Bey’in anneannesinin el emeği-göz nuru.

 

Seda Hanım’ın annesinin sandığından çıkan iğne oyası perdeler ve Tarık Bey’in anneannesinin işlediği kanaviçe yatak takımı misafir odasında değerlendirilerek, odada sakin ve nostaljik bir ortam yaratılmış.

Kapının girişindeki boy aynasıyla tamamlanan odada, genel havaya uygun mor renkli çiçekler ve yumuşak bir aydınlatma tercih edilmiş.

 

dekomisafir

Evin misafir odasında kullanılan açık renk mobilyalar ve yumuşak ışıklandırmayla huzurlu bir ortam yaratılmış. Perdelerde değerlendirilen iğne oyası motifler, Seda Hanım’ın annesinin sandığından...

 

NASIL ARANDI: #Bağçeşme Bağpark Evleri #dekor #dekorasyon #dubleks #ev #Fa Yapı #İKEA #istanbul #İstanbul Mozaik Center #İzmit #Jeo Even #klasik #Kocaeli #mobilya #moda #modern #Mudo Concept #Seda Taşer #şık #Tarık Taşer #tepehome #trend #yaratıcı #yatsan yatak

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.