05-12-2023 22:14

Minik Öykü için umut oldular

2018-12-14    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-14
.stripslashes($urun->baslik).

Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olmayı bekleyen 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, hayata tutunsun diye Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlar kök hücre bağışında bulunuyor. İzmir'de yaşayan Eylem Şen Yazıcı ile Çağdaş Yazıcı çiftinin kızları Öykü Arin, tedavisi için bir süredir İzmit’te yaşayan teyzesi Zeliha Efe’nin yanındaydı.

 

 

50 KİŞİ BAĞIŞ YAPTI

Minik Öykü hayata tutunsun diye Şarkıcı Feridun Düzağaç, Oyuncular Demet Akbağ ve Güven Kıraç'ın da aralarında bulunduğu sanatçıların ‘Donör olun’ çağrısına kulak veren vatandaşlar, kan merkezlerine giderek kök hücre bağışında bulunuyor. İlimizde de Kocaeli Eskrim Kulübü’nün velileri, Öykü'nün yakınları ile Türkan Dereli İlkokulu ve Muammer Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği üyesi yaklaşık 50 kişi Öykü Arin için Kızılay Kan Merkezi’ne giderek kök hücre bağışında bulundu.

Kızılay'a 3 tüp kan örneği veren kadınlar, Öykü Arin hayata tutunsun diye herkesi kök hücre bağışında bulunmaya davet etti.

 

 

NASIL ARANDI: #öykü arin yazıcı # ilik nakli # donör # ilik # lösemi # kocaeli eskrim kulübü # türkan dereli ilkokulu # kızılay # muammer dereli ortaokulu # kadınlar # veliler # kök hücre # kan merkezi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.