19-04-2024 17:33

İnşaat Mühendisleri’nden Bülent Serttaş’lı gece

2018-12-15    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-15
.stripslashes($urun->baslik).

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 64’üncü Kuruluş ve Meslekte Onur Gecesi The Ness Otelde gerçekleştirildi. Geceye Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak,  AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy,  İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Cumali Durmuş, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiller, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, İyi Parti yönetim kurulu üyesi Adil Gülez, AK Parti İzmit Başkan vekili Rıfat Akbaş ve yönetimi, AK Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Tahir Akman, çok sayıda STK temsilcisi ve davetliler katılım gösterdi. Gecede meslekte 60, 50 ve 25’inci yılı dolduranlara hizmetleri için plaket takdim edildi.  

 

ÜRETKEN BİR MESLEĞE SAHİBİZ


Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Şube Başkanı Kahraman Bulut "1954 yılında kurulan İnşaat Mühendisleri Odamız; 60 yılı aşkın geçmişi boyunca toplumsal ve kurumsal itibarını her zaman korumayı ve kuşaklar arasında sağlıklı bir köprü kurmayı başarmış bir kuruluştur. Kamu kurumu niteliğinde meslek odamız Türkiye genelinde 120.000’nin üzerinde üyesine hizmet vermektedir. Köklü geçmişi olan bu yapının; önemli şubelerinden biri olan Kocaeli Şubemiz ise 2700’e yaklaşan üyesi ile ilimizin etkin ve üretken meslek örgütlerinin başında yer almaktadır” dedi.

 


KOCAELİ VE TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ


Sözlerine devam eden Bulut “Bununla beraber; İnşaat Mühendisleri olarak bizler, inşaat sektörüne yön veren, ülke ekonomisini kalkındıran, güvenli yapılar ile insanların can ve mal emniyeti için çalışan sektörün emekçileri, değişmez temsilcileriyiz. Gerek sosyal ve gerekse iktisadi açıdan oldukça önemli bir mesleğe sahip olduğumuzu tekrar vurgulamak isterim. Yine bizler siyasilerimizle, bürokratlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, meslek odalarımızla planlı, tarihi ve kültürel değerleri ile keyifle yaşanabilir, çağdaş ve modern bir Kocaeli ve beraberinde Türkiye’miz için çalışıyoruz” ifadelerini kulandı.

 

GÖZÜM ARKADA KALMADI

Bulut’un ardından konuşan İnşaat Mühendisleri Odası eski başkanı Tolga Ok “3 dönemdir İnşaat Mühensileri başkanlığı görevini yürütüyordum. Meclisi üyesi olamak için bu görevimden istifa etti.  Görevimi teslim ettiğim arkadaşlarımda bir birinden güzel insanlar, bu yüzden gözüm arkada kalamadı. Bu anlamda Kahraman kardeşimi ve yeni yönetimi kurulunu canı gönülden kutluyorum” dedi.

 

 

MESLEK BÜYÜKLERİME SAYGI DUYUYORUM

Ok’un ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise “ Ülkemizin kalkınmasında son derce önemli meslekler vardır. Bu mesleklerden bir tanesi de İnşaat Mühendisliğidir. Mühendislerimizin yaptığı birçok eserle insan hayatı kolaylaşmaktadır. Bende meslek hayatımın 32’inci yılındayım. İnşaat Mühendisliği mesleğinin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Uzun yıllar bu mesleğe hizmet eden büyüklerimize saygılarımı sunuyorum. İnşaat Mühendisleri Şubesinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Tolga Ok kardeşimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR

 

Özak’ın ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy “  İnşaat Mühendisliği en önemli mühendisliklerinden bir tanesi. Yapılan birçok yatırımda İnşaat Mühendislerimizin katkısı da çok büyük. Kocaeli 1999 yılında büyük bir deprem yaşadı. Bu anlamda Kocaeli’nde ki mühendislerimize daha büyük görevler düşmektedir. Çalışmalarından dolayı Tolga Ok beye teşekkür ederken yeni İnşaat Mühendisleri Başkan Kahraman Bulut ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

 

MESLEĞİNDE 60. INCI YILINI DOLDURANLAR

Ali Yüksel Burgu

 

MESLEĞİNDE 50. İNCİ YILINI DOLDURANLAR

 Ender Kayan
 Mehmet Karpuzcu
 Orhan Günaydın
Hilmi Selçuk Şenol

 

MESLEĞİNDE 40. INCI YILINI DOLDURANLAR

 Hasan Tekin Kavaklı
 Şükrü Kemal Aracı
 Nazım Molu
Halil Ay
 Ekrem Gümüşsoy
 Bülent Nadir Özlüoğlu
 Ekrem Bilen
 Necip Kamil Cebeci
 Ali Şükrü Öksüz
 Tahir Akman
Yaşar Ünal
 Ruhsar Şener
 Osman Metin Demirer
 Fikri Vela
 Baki Karatekin
 Arif Talay
 Muammer Tunay Aygün
 Beşir Şener
 Sedat Çebi
 Doğan Yıldırım
 Asım Günyaz
 Şinasi Bayraktar
 Mustafa Kemal Erkek
 Şehmus Yıldız
Ahmet Cemil Horoz
Tahir Yaşar Kocaoğlu
Rıza Köylüoğlu
 Gültekin Peltekoğlu


MESLEĞİNDE 25. İNCİ YILINI DOLDURANLAR

Nermin Şekerli
Rıza Güven Usta
Burak Efe Erdoğan
Mehmet Uğur Dabakoğlu
Metin Çapraz
 Rifat Keskin
 Nilgün Acar
 Abdulmutalip Demirel
Turgut Veyisoğlu
Emin Derya
Arif Çelik
Remzi Aydın
Erol Karanlı
Okan Yöney
Cihat Tezel
Adnan Öner
Muzaffer Bayraktar
Erdinç Öncüler
Gökhan Değer
Salih Taner Yıldırım
Safa Bozkurt Coşkun
Osman Çakırlı
Erol Menteş

NASIL ARANDI: #İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi # İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut # Bülent Serttaş #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.