23-02-2024 12:30

'Hayallerime kavuşacağım'

2019-06-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-06-01
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF’İN YÖRÜNGESİ- FİZYOTERAPİST ELİF AKINCI 

 

İdealist bir genç olan 19 yaşındaki Mert Gülün, hayallerinin önündeki tek engel olan skolyoz rahatsızlığına karşı savaş açtı. Şehit Özcan Kan Fen Lisesi mezunu olan ve subay olmak için Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen Gülün, aynı üniversiteye girmek için hazırlanan arkadaşlarının skolyoz yüzünden elendiğini öğrenince vakit kaybetmeden tedaviye başlamış. Doktor kontrollerinde 8 derecelik skolyozu olduğu anlaşılan Mert Gülün, bu süreçte Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin sahibi fizyoterapist Elif Akıncı ile tanışmış. Gülün, Elif Akıncı’nın geliştirdiği Rubatonik Pilates egzersizlerine başladıktan sonra yaşadığı gelişimi bakın hangi cümlelerle anlatıyor:

“Şehit Özcan Kan Fen Lisesi mezunuyum ve ileride subay olmak istiyorum. Bunun için Milli Savunma Üniversitesi’nin açtığı sınava hazırlanıyordum. Ancak geçen yıl aynı sınava giren bir kaç arkadaşım, yapılan kontroller neticesinde skolyoz rahatsızlıkları olduğu için elendi. Ben de tedirgin oldum ve hemen doktora giderek röntgen çektirdim.

 

 

AĞRILARIMDAN KURTULDUM

Gerçekten de 7-8 derecelik bir skolyozum olduğu ortaya çıktı. Bunu duyunca çok moralim bozuldu, hedefimin önünde böyle bir engel olmasını kabullenmedim. Bu rahatsızlığı nasıl yenebileceğimi araştırırken, egzersiz yapmam gerektiğini öğrendim. Çevremizdeki pek çok kişiden, fizyoterapist Elif Akıncı’nın bu konuda iyi olduğunu duyunca, kendisinden randevu aldık. İlk görüşmede yaptığı kontroller sonrası, hemen egzersizlerimi planladı ve çalışmaya başladık. Elif Hanım, yaptığı kontrollerde skolyozun yanında belimde bir eğrilik olduğunu ve omuzlarımın öne doğru düştüğünü de söyledi. Zaten çektiği fotoğraflarda da belimdeki problem net olarak görülebiliyordu. Zaten sırtımda ve belimde çok ağrım vardı. Ağrıların sebebi, Elif Hanım sayesinde ortaya çıkmış oldu. Egzersizlere başlayalı 3 ay oldu. Şu an omuzlarım ve belimdeki eğrilik tamamen düzeldi, bel ağrılarımdan kurtuldum. Skolyozum için de yakın zamanda doktora gittim, çekilen röntgenlerde 3-4 dereceye kadar düştüğünü gördük.”

 

 

POSTÜRÜM DÜZELDİ

Fizyoterapist Elif Akıncı ile yaptığı egzersizler sonrasında hiçbir ağrısının kalmadığını belirten Mert Gülün sözlerine “Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne düzenli olarak haftanın 3 günü geliyor, 1 saat çalışıyorum. Postürüm düzeldi, bedenen güçlendiğimi hissediyorum. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Elif Akıncı’yı tanıdığım için çok mutluyum” cümleleriyle devam ediyor ve ekliyor: “Buradaki hocalarımla arkadaş gibiyiz, hepsi çok ilgili ve alanlarında çok iyiler. Elif Hanım ve ekibi sayesinde, hayallerime kavuşmamın önündeki engel ortadan kalkacak. Ben memnun kalınca iki arkadaşımı daha Elif Hanım’a yönlendirdim, onlar da çok memnun. Benim, akranlarıma ve ailelere tavsiyem şu: Rahatsızlıklarını ciddiye alsınlar çünkü rahatsızlıkların tedavisi yaş ilerledikçe daha zor oluyor. Benim gibi Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına hazırlanmak isteyen arkadaşlarıma da lise bitmeden önce kontrollerini yaptırmalarını ve eğer gerekiyorsa bir an önce tedavi olmalarını öneririm.”

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # Elif Akıncı # skolyoz # skolyoz hastalığı # sağlık # kocaeli # elif akıncı kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.