Meme protezi hakkında merak ettiğiniz her şey…

2019-03-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-03-04
.stripslashes($urun->baslik).

Günümüzde göğüs büyütme için yaptığımız en başarılı ameliyatları protezlerle sağlıyoruz. Protez kullanılan meme büyütme ameliyatları genellikle estetik amaçla yapılıyor. Bu ameliyatlar meme boyutunu küçük bulan, hamilelik ve emzirme sonrası meme hacminde azalma olan ya da doğuştan gelen meme gelişim problemi bulunan kadınlar için gerçekten yüz güldürücü oluyor. Meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu ihtiyacı olan insanlar için de oldukça uygun bir tedavi. İsterseniz gelin, meme büyütme operasyonuyla ilgili merak edilenleri ve bu soruların yanıtlarını maddeler halinde sıralayalım…

 

 

 

Protez seçimini nasıl yapıyoruz? Herkese aynı tip ve aynı büyüklükte silikon mu koyuyoruz?

Sanılanın aksine, büyük memeler ideal memeler değildir. Ameliyat öncesi değerlendirmede, sadece kişinin istediği ölçüleri göz önüne alarak plan yapmak büyük bir hata olur ve inanın genellikle çok da estetik bir sonuç vermez. Kişinin meme anatomisi, deri esnekliği, vücut tipine göre yaptığımız ölçümler ve kişinin sahip olmak istediği meme boyutu gibi kriterler birlikte değerlendirilerek ideal meme boyutuna karar verilmesi uygun olur.

 

Protez, memeye nasıl yerleştiriliyor?

Meme altı oluğu, meme başı çevresi, koltuk altı veya göbek deliğinden yapılan küçük kesiklerden yerleştirilebilir. Meme bezi altına, kas altına, fasya altına ya da bir kısmı bezin bir kısmı da kasın altında kalacak şekilde dual planda protez konulabilir. Protezin nereye yerleştirileceği kişiye göre değişkenlik gösterir. Mesela meme bezi kalınlığı yeterli olan hastada protez genellikle bez altına yerleştirilirken eğer bez kalınlığı yeterli değilse kas altına yerleştirilir.

 

Operasyon sonrası kaç gün hastanede kalınması gerekiyor?

1-2 saat süren ameliyat sonrasında genellikle 1 gün hastanede yatış yeterli olur, 3-4 gün sonra da işinize dönebilirsiniz. 1,5 ay ağır sporlardan uzak durmanızı ve ağır kaldırmamanızı öneriyoruz.

 

 

 

Meme büyütme operasyonunun emzirmeye bir etkisi var mı?

Ameliyat sonrası emzirmeyle ilgili sıkıntının olup olmayacağı ise protezlerle ilgili en çok merak edilen konulardan biri. Protez hangi yöntemle yerleştirilirse yerleştirilsin, meme bezinin arkasında kalır ve meme bezi ile meme başı arasındaki süt kanalları sağlam kaldığından emzirme etkilenmez.

 

Protezin ömrü ne kadar?

Son dönemlerde üretilen protezlerde, protezin ömrü 10 yıl ve üzeri olarak belirtiliyor ki bu da protezin genellikle ömür boyu kalabileceği anlamını taşır.

 

Protezle meme büyütme ameliyatı olan kişilerde meme kanseri riski artar mı?

Şu ana kadar yapılmış olan hiçbir çalışmada böyle bir bulguya rastlanmamıştır.

 

Meme büyütme, sadece genel anestezi altında yapılan ve protez kullanılan ameliyatlarla mı mümkün?

Günümüzde meme büyütme için yağ enjeksiyonlarından da faydalanabiliyoruz. Ancak ne yazık ki genelde ihtiyaç duyulan kadar yağın, karın bölgesinden tek seferde alınması ve enjeksiyonu pek mümkün olmaz. Zamanla enjekte edilen yağın vücut tarafından emilimi de söz konusu olduğundan bu yöntem tek başına meme büyütmede yeterince etkili değildir.

 

Meme büyütme ameliyatı hangi yaştan itibaren uygulanabilir?

Meme büyütme ameliyatları, kadınlarda burun estetiğinden sonra en sık tercih edilen estetik ameliyat. Memenin gelişimini tamamladığı 17 yaşından itibaren her yaşta yapılabilir. Kişinin bedenini beğenmesi ve özgüvenini artırması açısından oldukça yüz güldürücü sonuçlar veren bir ameliyattır. Eğer siz de ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, korkularınızı yenmeli ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz cerrahı araştırıp, bir an önce görüşmeye gitmelisiniz.

 

İLETİŞİM

 

Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk. No:23 K:2 D:2 İzmit

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok

NASIL ARANDI: #ilgi dinçok # doktor # estetsiyen # meme # protez # meme büyütme # meme küçültme # meme dikleştirme # protez meme # ameliyat #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.