13-04-2024 08:35

Marka takıntım yok

2016-11-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-11-02
.stripslashes($urun->baslik).

Meslekte 20 yılını geride bırakan, Türkiye Barolar Birliği delegesi, Arabuluculuk Kurulu ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesi olan; aynı zamanda CHP’de il başkan yardımcılığı yapan Av. Bahar Candemir, sorularımıza içtenlikle yanıt verdi.
17 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Bahar Hanım giyim tarzını ‘spor-klasik’ olarak yorumlarken, marka takıntısı olmadığını da üzerine basa basa ifade etti, “Beğendiğim, tarzıma uyan parçaları nerede bulursam alırım” dedi. İşte Av. Bahar Candemir’in tarzı…

 

YAŞAM
Nerede yaşıyorsunuz?

Bahçecik’te yaşıyorum.

Evinizi seçerken dikkat ettiğiniz kriterler?
Evimizin bulunduğu yerin havasının temiz oluşu, şehir yaşamının gürültüsünden uzak oluşu ve en önemlisi çok sevdiğimiz dostlarımızla komşu olmak istememiz tercihimizi yaparken etkili oldu.

Evinizin en rahat köşesi?
Evimizin her köşesini çok seviyoruz ancak her Türk ailesinde olduğu gibi en çok mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyoruz.

Evinizdeki en sevdiğiniz eşya?
Anne yadigarı avizelerim ve yatak odamı süsleyen anneme ait çeyiz sandığı en sevdiğim eşyalarım.

İşten arta kalan zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
İşten ve diğer faaliyetlerimden arta kalan zamanımı ailemle ve dostlarımla geçirmeyi seviyorum.

Hafta sonlarını nasıl geçiriyorsunuz?
Eğer sosyal bir faaliyetim olmazsa evde, ailemle birlikte olmayı tercih ediyorum.
Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor musunuz?
Biraz geç keşfetmiş olmakla birlikte sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Uzun yıllardır görmediğim dostlarımı sosyal medya sayesinde yeniden buldum.

Facebook, twitter, instagram?
Evet, her üçünü de aktif olarak kullanıyorum.

En son izlediğiniz film?
Labirent

En sık dinlediğiniz albüm?
İnce Saz grubunun tüm albümleri, Can Gox, Edith Piaf-La Vie en Rose

En sevdiğiniz yazar? 
Aslında ne bulursa okuyan bir insanım. Ancak en çok sevdiğim yazarlar; Oya Baydar, Yaşar Kemal, Buket Uzuner, Sabahattin Ali, Ayşe Kulin, Ercan Kesal, Yılmaz Özdil, Ece Temelkuran, Paul Auster.GİYİM

Nasıl bir giyim tarzınız var?
Spor-klasik arası bir giyim tarzım var. Mesleğin ilk yıllarında takım elbise giymeye önem verirken, yıllar içinde daha rahat giyinmeyi tercih etmeye başladım.

Alışverişi en çok nereden yapıyorsunuz?
Hiç marka takıntım yok. Beğendiğim, tarzıma uyan parçaları nerede bulursam alırım. Alışverişe ayıracak zamanımın kısıtlı olması nedeniyle, ağırlıklı olarak iş yerimin yakınındaki İpekyol ve Herry’den alışveriş yapıyorum.

Kot markası?
Mavi Jeans ve Zara.

Spor ayakkabı?
Nike ve Adidas.

Gece ayakkabısı?
Özel bir tercihim yok. Boyum uzun olduğundan topuklu ayakkabı pek giyemiyorum. Dolayısıyla topuk boyu ve tarzı bakımından uygun bulduğum ayakkabıyı her mağazadan alabilirim.

Gömlek?
Genellikle Beymen Club, Twist, İpekyol ve Herry mağazalarından alıyorum.

Çanta?
Hakiki deri çantalar vazgeçilmezim. Kullanımı rahat olduğundan genellikle Longchamp marka çantaları tercih ediyorum.

Gardırobunuzun vazgeçilmezi?
Siyah renkte pantolonlar, maksi etekler, basic tişörtler, spor ceketler.

Moda ikonu?
Moda ikonu deyince aklıma Filiz Akın ve Audrey Hepburn isimleri geliyor.

Favori tasarımcınız?
Kendisini tanımaktan dolayı büyük mutluluk duyduğum, hemşehrim, kardeşim, moda tasarımcısı Meltem Aktaş ve yine tasarımlarını zevkli bulduğum Zeynep Tosun, Tuvana Büyükçınar.

En son satın aldığınız şey?
Siyah pantolon.


GÜZELLİK

Parfüm (günlük/gece)?
Tom Ford ve Narciso Rodriguez marka parfümleri kullanıyorum. Parfümleri gece-gündüz ayırmak yerine daha çok ruh halime göre değiştirerek kullanıyorum.

Şampuan?
Toni&guy marka şampuan ve saç kremi kullanıyorum.

Cilt bakım markası?
Activar ürünlerini kullanıyorum.

Saçınızı nerede kestiriyorsunuz?
Saçımı yıllardır Mehmet Tatlı İzmit şubesinde çalışan Metin Ersoy’a kestiriyorum.

Estetik yaptırdınız mı? Karşı mısınız?
Yaptırmadım. Ama yaptırana ya da yaptırmaya karşı değilim. Zira insanların fiziken ve ruhen kendileriyle barışık olmaları topluma da tezahür eden çok önemli bir durumdur.

Evde doğal olarak uyguladığınız güzellik sırlarınız var mı?
Genel olarak cilt ve vücut temizliğine çok dikkat ederim. Bir güzellik sırrım yok, kaldı ki güzellik konusunda iddiam da hiç olmadı. Derli toplu ve bakımlı olmaya gayret ederim.GEZİ
Yurt dışına ne sıklıkla çıkıyorsunuz?
Yılda en az bir kez çıkmaya gayret ediyorum.

Hangi ülkeleri tercih ediyorsunuz?
Hayatımdaki en büyük engel olan uçak korkumu yendikten sonra özel bir tercih konusu yapmaksızın görmediğim her yeri imkanım elverdikçe gezme kararı aldım. Çünkü insan yeni yerler gördükçe kendisini tamamlıyor.

Yurt içinde yaz-kış tercihiniz?
Yazın bir sırt çantası ile dünyanın herhangi bir noktası, tabi denize komşu olması tercih sebebi benim için ve Bodrum Bitez. Kışın ise daha çok ev.

Hafta sonlarında kaçış noktalarınız?
Ben daha çok hafta arası özlemini duyduğum evime kaçmayı tercih ediyorum. Bunun dışında ailece birlikte olabileceğimiz her yer olabilir. Özel bir tercihim yok.

Şehir içinde kahvaltı ve yemek için nereleri tercih ediyorsunuz?
Evimin kahvaltısını hiçbir yere değişmem. Ancak yemek için genellikle Dolphin’de bulunan Yumyum Kafe, Deniz Yıldızı balık restoranı, Wes Hotel Barista Roof ,Tuzla Günaydın, Develi, Balıkçı Mustafa ve Mudanya Kurşunlu’da bulunan Rıza’nın Yeri en çok tercih ettiğim restoranlar.

Eğlence için sürekli gittiğiniz mekan?
Dışarıda eğlence için sürekli gittiğim bir yer yok. Daha ziyade böyle bir alışkanlığım pek yok. Ancak sevdiğim bir sanatçının konseri olması halinde nadiren de olsa Hayal Kahvesi’ni tercih ediyorum. Ama daha çok dostlarımla birlikte evlerde bir araya gelmek ya da muhabbet edebileceğimiz bir restoranda bir akşam yemeği en büyük eğlence kaynağım.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.