13-04-2024 09:12

LOTUS GEBE ile mutlu anneler, mutlu bebekler...

2016-06-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-06-04
.stripslashes($urun->baslik).

 

 

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. İnci Çavuşoğlu, mesleğindeki başarısı kadar, kurucusu olduğu Lotus Gebe adlı eğitim merkeziyle de adından sıkça söz ettiren bir hekim.

Gebelik süreci boyunca, anne ve baba adaylarına hamile yogası, hamile pilatesi, doğuma hazırlık, bebek bakımı ve emzirme gibi pek çok konuda eğitimler veren Lotus Gebe’nin amacı, anne adaylarını hem fiziksel hem de mental olarak doğuma hazırlamak.

Eğitim merkezinin yanı sıra kurduğu www.lotusgebe.com ve LOTUS TV ile de çok sayıda anne adayına ulaşan Dr. Çavuşoğlu, artık çok daha geniş bir kesime ulaşabiliyor.

Başarılı çalışmalarıyla Lotus Gebe ailesine her gün yeni anne adaylarını ekleyen Dr. İnci Çavuşoğlu ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

incidikk

İnci Hanım, bize biraz Lotus Gebe’den bahseder misiniz? 

İzmit’te bulunan eğitim merkezimiz bünyesinde Hamile pilatesi, hamile yogası, doğuma hazırlık eğitimleri, emzirme ve bebek bakım eğitimleri, çocuk gelişim eğitimleri, EFT ve otohipnoz seansları gibi pek çok alanda anne ve baba adaylarına hizmet vermekteyiz.

 

Lotus Gebe bünyesinde sunduğunuz hizmetleri biraz daha detaylandırabilir misiniz? 

Odak noktamız, anne adaylarımıza gebeliği ve doğumu daha fit, mutlu ve sağlıklı şekilde geçirmelerine destek olmak. Bunun için önce hamile yogası ve pilates eğitimleriyle anne adaylarının en büyük sıkıntılarından olan sırt ve bel ağrılarından kurtarıyoruz. Egzersizler esnasında salgılanan mutluluk hormonuyla da son aylarını keyifli geçirmelerine yardımcı oluyoruz.

 

 

Bu egzersizler anne adayını fiziksel olarak da doğuma hazırlıyor mu?

Evet... Doğumda ihtiyacımız olan kas gruplarını çalıştırarak rahat ve kolay bir doğum yapmak için gerekli pelvik kasları hazırlıyoruz. Rahat bir vajinal doğum sonrası da en kısa sürede toparlanmak için gerekli olan bedensel farkındalığı oluşturuyoruz. Egzersiz yapan bir gebe nefesini de kullanarak doğum esnasında bebeğinin ihtiyacı olan oksijen desteğini eksiksiz karşılamış oluyor.

 

EŞLİ KATILIMDA ISRARCIYIZ

 Doğuma hazırlık eğitiminin içeriği hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Eşli katılımda ısrar etmenizin nedeni nedir? 

Doğuma hazırlık eğitiminde doğumun fizyolojisini, doğum kasılmalarını nasıl karşılayacağımızı, doğum esnasında olmamız gereken pozisyonları, gebemizi rahatlatan masajları hem gebemizle hem de babamızla uygulamalı olarak çalışıyoruz. Eşli katılım konusunda ısrarcı olmamızın en büyük nedeni, LOTUS felsefesinde en iyi doğum koçunun baba adayının olmasıdır. Eğitimli bir baba adayının vereceği doğum desteğini başka kimse veremez, çünkü doğumda aktif olan hormon sevgi, iletişim ve aşk hormonu olan oksitosindir. Oksitosinin en önemli kaynağı da insanın hayat arkadaşıdır.

 

Anne adaylarını mental olarak da doğuma hazırlıyorsunuz, değil mi?

Doğuma hazırlık eğitimimizin temel taşlarından biri de doğuma mental hazırlıktır. Çoğumuzun doğumla ilgili ön yargıları vardır. Doğum denildiğinde, toplumda ilk akla gelen şey ağrı, sancıdır. Oysa doğum, bebeğe kavuşma anıdır ve bu pencereden bakmayı başardığımızda, aslında doğum anneliğe keyifli bir geçiş, farklı bir ruh hali, farklı bir boyuttur. Biz eğitimlerimizde kullandığımız enerji teknikleriyle bilinçaltı temizliği yapıp, bedensel mühürlerimizi çözüyoruz. Yerine olumlu duygular yerleştirip, doğum esnasındaki bilinç alanıyla ilgili pratikler yapıyoruz. Bu pratikler için gebemizle EFT, otohipnoz ve nefes teknikleri çalışıyoruz.

 

lotusanne

 

LOTUS TV YAYINDA

2016 yılıyla birlikte hizmetlerinizi internet sitenizde de sunmaya başladınız. Anne ve baba adayları sitenizden nasıl faydalanabilirler?

Mevcut eğitim merkezimizle kısıtlı bir bölgeye hitap ediyorduk. Eğitimlerimiz ve seminerlerimizle daha fazla kişiye ulaşıp, fayda sağlamak düşüncesiyle www.lotusgebe.com’un temellerini atmış olduk. Şimdi, anne ve baba adayları, sunduğumuz hizmetler konusunda web sitemizden detaylı bilgi edinebiliyor. Ayrıca, Kocaeli ve çevresinde oturmayıp, eğitimimize katılmak isteyen kişiler için online canlı eğitim imkanı sunuyoruz.

 

Bunu nasıl sağlıyorsunuz?

Hamile pilatesi, hamile yogası veya çocuk gelişim eğitimleri gibi hizmetlerimiz için artık mesafeler sorun teşkil etmiyor. LOTUS TV Kadın Sağlığı bünyesinde, gebe eğitim serisi, gebelik, bebek ve kadına dair birçok konuda toplumsal bilgilendirme videoları hazırladık. Ayrıca, LOTUS TV Hekim Özel bölümünde de kadın doğum hekimlerine yönelik meslek içi eğitim programlarını yürütüyoruz.

 

Bir de LOTUS Mutfak var, değil mi?

www.lotusgebe.com üzerinden yürüttüğümüz LOTUS TV bünyesindeki LOTUS Mutfak’ta ek gıda ve sağlıklı beslenme tarifleri sunuyoruz. LOTUS Mağaza bölümümüzde LOTUS annelerinin tercihleri olan referanslı ürünleri, güvenilir ve ekonomik şekilde ailelerimize ulaştırıyoruz. LOTUS Merak Ettiklerimiz bölümü, sık sorulan sorulara yanıt olurken, gebeleri ve anneleri bir araya getirmek için yaptığımız etkinlikler ve toplantıların duyuruları da yine sosyal medya üzerinden ve sitemiz aracılığıyla yapılıyor.

 

lotustoplu

 

KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Lotus Gebe’nin bünyesinde yapmış olduğunuz seminer ve etkinlikler hakkında da bilgi verir misiniz? İlgilenen okurlarımız bu etkinliklere nasıl katılım sağlayabilirler?

Bünyemizde organize ettiğimiz eğitim seminerlerimizde anne ve baba adaylarıyla ünlü doğum koçlarını, uzman Kadın doğumcuları, diyetisyen ve pedagog hekimlerimizi buluşturuyoruz. Ayrıca, Anne ve babanın doğum öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyabileceği önemli ürünler konusunda uzman kişileri davet ediyor ve katılan grubumuzu bilgilendiriyoruz. Daha sonra bu seminerlerimiz ve eğitimlerimizin mini videolarını hazırlayarak katılamayanlar için web sitemizdeki LOTUS TV bölümümüzde yayınlıyoruz. Lotus anneleri için gelenekselleşen ‘Emziren Anneler Toplantısı’ ve yoga-pilates günleriyle, genişleyen ailemizi bir araya getiriyor ve deneyimlerini paylaşmalarına vesile oluyoruz.

 

İnci Hanım, zaten yoğun bir hekimlik temponuz var... Lotus Gebe organizasyonları da ekstra bir efor gerektiriyor. Bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?

Evet, çok yoğun bir tempoda çalışıyorum ama hekimliği iş olarak görmüyorum. Bu da her zaman daha iyisini ve faydalısını yapmaya teşvik ediyor beni. Lotus Gebe bir aşk ve bu aşkı yaşayan deneyimli annelerden oluşan gönüllü liderlerimizle hep daha iyisi için çabalıyoruz. Ne mutlu ki, Lotus Gebe’nin mutluluğu bulaşıcı. Bir araya gelmelerine vesile olduğumuz anne ve baba adaylarının dostlukları, bebekleri olduktan sonra da devam ediyor. Lotus aileleri, artık kocaman bir aile!

 

 

NASIL ARANDI: #bebek #bebek bakımı #doğum #doğuma hazırlık #Dr. İnci Çavuşoğlu #emzirme #gebelik #hamile pilatesi #hamile yogası #kadın hastalıkları #lotus gebe #lotus tv #yeni doğan

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.