22-02-2024 15:10

LGS şampiyonları ödüllendirildi

2020-07-28    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-07-28
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, LGS’de tüm sorulara doğru cevap veren ve 500 tam puan alan öğrencileri ödüllendirdi. İl Milli Eğitim Müdür. Mustafa Doğan’ın hazır bulunduğu programda; Özel Gebze Ortaokulu Müdürü Nevin Aslan ile öğrencisi Deniz Yenigün, Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu Müdürü Süreyya Duran ile öğrencisi Ömer Barış Kestem, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Halıca  ve öğrencisi Burak Bera Özbay, Özel Cebir Ortaokulu Müdürü  Veysel Öztekin ile  öğrencisi Ayşe Bahar Taktak, Özel Körfezim Ortaokulu Müdürü Eyüp Sultan Keskin ile öğrencisi Nehir Ilgan Kartal ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Seddar Yavuz konuşmalarında; “Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin teminatı yavrularımız, çok değerli okul müdürlerimiz ve onları bugüne hazırlayan çok kıymetli aileleri öncelikle sizleri Valiliğimizde misafir etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Böyle bir başarı ancak ortak bir çalışma ve emeğin sonucudur. Çocuklarımızın büyük emeği kadar, annelerin, babaların, öğretmenlerin ve çevrelerinde bulunan kişilerin de çok büyük emeği olduğunu düşünüyorum.

 

 

SİZLERİN OMUZLARINDA…

Bizim gibi dünyada iddiası olan bir medeniyetin liderliğini yapan ve yarınlarda da yine güçlü ve küresel bir Türkiye hayal eden her bir Türk vatandaşının özlemi olan başarıyı şu anda siz gerçekleştiriyorsunuz. Sizlerin omuzlarınızda Türkiye Cumhuriyeti Devletini, küresel güç haline getirmek istiyoruz. Bu vesileyle başarılı olmanın sadece sınavlarda en yüksek puanı almak ve bütün soruları çözmek değil, aslında bir ülkü ve ideali paylaşmak olduğunu da hatırlatmak isterim. Neden çalışıyoruz, niçin başarılı oluyoruz, niçin başarılı olmak istiyoruz sorularını da doğru cevaplamamız gerekmektedir. Aksi takdirde başarılar sürdürülemez olabilir. İnşallah hem ailenize, hem ülkemize, en önemlisi de kendinize faydalı insanlar olmanızı bekliyoruz. Çünkü kendisini sevmeyen, çevresine faydalı olmayan başarılar kalıcı başarılar olamaz.

 

Öncelikle kendinizle gurur duymanızı, sonra da çevrenizle, ülkenizle barışık bir yaşam tarzı oluşturmanızı temenni ediyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Bir kez daha sizi canı gönülden tebrik ediyor ve kutluyorum. Çok kıymetli okul müdürlerimizi, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi ve sizlere yol gösteren isimsiz kahramanlarımıza teşekkür ediyorum. En az sizler kadar sınav stresi yaşayan ailelerinize de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Böyle evlatlara sahip olmak gerçekten büyük bir lütuf.” diyen Vali Yavuz, konuşmaların ardından 2020 yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Sınavlarına girerek tüm sorulara doğru cevap veren ve 500 tam puan alan öğrencileri tebrik ederek, ödüllendirdi.

Okul müdürlerine de sınava hazırlık sürecinde okullarını temsilen gösterdikleri ilgi ve özveriden dolayı teşekkür belgesi veren Vali Seddar Yavuz, başarılarının devamı temennisinde bulundu.

NASIL ARANDI: #kocaeli # vali # seddar yavuz #ödül # lgs # öğrenci #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.