Konak Hastanesi’nden bir ilk; SATEN YÜZ GERME

2018-02-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-02-08
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Semra ÇELİK

 

Konak Hastanesi İzmit, yıllardır verdiği kaliteli sağlık hizmetlerinin yanı sıra güzellik alanındaki başarılı uygulamalarıyla da adından söz ettiriyor. Bünyesinde faaliyet gösteren güzellik merkezinde kırışıklık gidermeden cilt bakımına, dolgu ve botoks işlemlerinden örümcek ağına, mezoterapiden PRP’ye, kimyasal peelig’den dermapen’e her tür kozmetik işlemin uygulandığı Konak Hastanesi, özellikle ‘saten yüz germe’ tekniğiyle cilt gençleştirmede çok başarılı sonuçlara imza atıyor.

 

Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlayan ve sadece yüze değil vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen saten yüz germe, ilimizde sadece İzmit Konak Hastanesi’nde yapılan bir işlem.

Konak Hastanesi Güzellik Merkezi’nde hangi işlemlerin yapıldığını ve ilk seanstan itibaren gözle görülür bir etki sağlayan saten yüz germe yöntemi hakkında merak ettiklerimizi dermatoloji uzmanı Dr. Kamile Demirci’ye sorduk.

 

Kamile Hanım, İzmit Konak Hastanesi dermatoloji bölümünde hangi uygulamalar yapılıyor?

Hastanemizde, cilt hastalıklarının tamamının tedavisine yönelik çalışmaları yapıyoruz… Bunun dışında İzmit Konak Hastanesi’nin bir de güzellik merkezi var. Burada da her türlü kozmetik işlemi uyguluyoruz.

Kozmetik işlemlerin içerisinde neleri sayabiliriz?

Kişinin ihtiyacına yönelik olarak dolgu, botoks, saten yüz germe, mezoterapi, PRP, örümcek ağı uygulaması, ip askı yöntemi, kimyasal peeling, dermaroller ve dermapen işlemlerini yapıyoruz. Bir de birçok uygulamayla kombine edilebilen mezoterapi uygulamamız var.

Mezoterapi tam olarak nedir?

Mezoterapi, cilt altına çeşitli ilaçlar enjekte edilerek uygulanan bir işlem. Kişinin ihtiyacına göre leke açıcı ilaç kullanırsanız lekeniz açılıyor, cilt gençleştirici kullanırsanız cildiniz gençleşiyor, selülit için uyguluyorsak yağ eritici ilaçlar kullanıyoruz ve selülitinizi azaltıyor.

Son zamanlarda PRP de oldukça ilgi gören bir uygulama…

Vücutta var olan potansiyeli ortaya çıkaran PRP uygulamasında, kişiden alınan kan, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra cilde tekrar veriliyor. Bu işlem, belli bir süre zarfında ciltte ciddi bir gençleşme sağlıyor. Ancak, ‘ben hemen etki görmek istiyorum, sarkmalarım başladı, yüzüm daha dolgun görünsün’ diyenler için dolgu uygulamaları yapıyoruz. Mimik kırışıklıklarında ise botoks işlemi uyguluyoruz.

Örümcek ağı ve ip askı hangi amaçla uygulanıyor?

Her iki uygulamada da cilt altına çok özel ipler yerleştirilerek cildin gergin durması sağlanıyor. İp asma tekniğinin örümcek ağından farkı, iplerin daha kalın olması ve daha kalıcı bir şekilde yerleştirilip cildin yukarı doğru asılmasıdır.

Kimyasal peeling işleminin cildimizdeki etkisi nedir?

Kimyasal peeling işleminde çeşitli maddeler kullanarak cildin üst tabakasındaki ölü hücreleri temizliyor ve cildin yenilenmesini sağlıyoruz. Peeling ayrıca cilt altındaki fibrin dokuya da ulaşarak uyarıyor. Burada bir yapılanma sağlayarak ciltteki kahverengi lekelerin, sivilce izlerinin yok edilmesine yardımcı oluyor. Ölü hücreler temizlendiği için cilt daha parlak ve sağlıklı görünüyor.

 

KOLLOJEN DOKU UYARILIYOR

Bir de saten yüz germe işlemi var ve bildiğim kadarıyla İzmit’te sadece Konak Hastanesi’nde uygulanıyor…

Doğru, saten yüz germe Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlanan ve İzmit’te sadece merkezimizde uygulanan bir işlem. Ağrısız ve acısız olarak cildin alt tabakasını harekete geçiren, kırışıklıkları engelleyen bir uygulama. Saten yüz germede, ultrason ve radyo frekans dalgalarıyla cilt altındaki kollojen dokuya uyarı gönderiliyor ve bu dokunun yeniden yapılanması sağlanıyor. Yaşlanmış ciltteki ince kırışıkların yok olmasını ve aynı zamanda sarkmaların tedavi olmasını sağlıyor.

Etkisi ne kadar sürede görülüyor?

Uygulama sonunda kişinin gözle gördüğü ve hissettiği etki her geçen gün artarak devam eder. Uygulama sonrası ciltte artan kalite ve pürüzsüz görüntü satene benzetildiği için işleme ‘saten yüz germe’ deniliyor.

Cihaz, sadece yüz bölgesinde mi kullanılabiliyor?

Hayır, vücutta farklı bölgelerde kullanarak sarkmaları ve yağ fazlalıklarını da giderebiliyoruz. Kol ve karın bölgesindeki sarkmalarda, selülitlerin giderilmesinde oldukça iyi sonuçlar alıyoruz. Saten yüz germe ile hem cildin hem de alttaki yağ dokularının toparlanarak daha iyi bir görüntü kazanmasını sağlıyoruz.

 

CİLDİNİZDE SATEN ETKİSİ

Saten yüz germe işlemi hangi yaşlarda uygulanmalı?

30’lu yaşlardan sonra başlanabilecek bir uygulama.

Uygulama kaç seans yapılıyor? Belli aralıklarla tekrarı gerekiyor mu?

Haftada bir kez olmak üzere 4 seans yapıyoruz. Bir seans yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Tedavinin en güzel yanı yenilenmiş olan cildin uygulama öncesi haline dönmemesidir. Dolayısıyla bir ya da iki yıl sonra tekrar 4 seanslık bir kür yaptırılarak bu saten etkisi sürdürülebilir.

Yaptığınız işlemlerde cilt tipinin bir önemi var mı?

Kullandığımız solüsyonlar bakımından var. Peeling’de yağlı cilde başka, kuru cilde başka solüsyonlar uyguluyoruz. Aynı şekilde, mezoterapi uygulaması yaparken çok kuru ciltlere nemlendirici baskılı bir tedavi yapıyoruz. Bunun yanı sıra dolgu, botoks gibi uygulamalarda cilt tipi önem arz etmiyor.

NASIL ARANDI: #Konak Hastanesi # saten yüz germe # sağlık # cilt gençleştirme # güzellik # estetik # Dr. Kamile Demirci # PRP # Mezoterapi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.