19-06-2024 14:29

Kocaeli'nin ilk sağlık plazası Meditorium Plaza

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 31/05/2024
Solin İnşaat farkıyla hekimlere, sağlık çalışanlarına ve onların ihtiyaçlarına özel olarak projelendirilen Meditorium Plaza, taşıdığı özelliklerle Kocaeli’de bir ilk olma niteliği taşıyor
.stripslashes($urun->baslik).

Solin İnşaat tarafından kent ticaretinin kalbinin attığı İzmit Yeşilova Mahallesi’nde hayata geçirilen Meditorium projesinde sona gelindi. Kocaeli’nin sadece hekimlere, sağlık çalışanlarına ve onların ihtiyaçlarına özel olarak projelendirilen ilk sağlık plazası olma özelliği taşıyan Meditorium’da hayat temmuz ayında başlıyor. Bünyesinde bulunan 60 adet muayenehane ve 8 dükkan ile İzmit’te sağlık alanındaki büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Meditorium, gerek proje özellikleri gerek ayrıcalıklı lokasyonuyla büyük beğeni topladı.

ÖZEL OLARAK TASARLANDI

Sedye asansöründen koridor genişliklerine kadar her konuda Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak projelendirilen ve sadece sağlık çalışanlarına hitap eden Meditorium’da büyüklükleri 80 ila 320 metrekare arasında değişen 60 adet muayenehane, tamamen hekimlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. Giriş katındaki lobi bölümünde 150 metrekarelik bir karşılama alanının bulunduğu projede, her katta 30 metrekare bekleme holüne yer verildi.

Plaza bünyesindeki 8 adet dükkan ise medikal malzeme satışı, eczane, görüntüleme merkezi, evde bakım faaliyetleri, çiçekçi ya da kafe-restoran olarak hizmet verecek şekilde planlandı.