29-02-2024 22:50

Kocaeli halkının heyecanla beklediği 262 Towers

2017-03-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-03-01
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Serpil Çolak • Didem Köseoğlu

Kocaeli halkının gündemini uzun süredir meşgul eden, büyük merak uyandırmasının yanı sıra çeşitli spekülasyonlara da yol açan dev proje, Kocaeli Life’ta gün ışığına çıkıyor. D-100 Karayolu üzerinde, Yahya Kaptan Mahallesi’nin yanında, Symbol Yaşam Merkezi’nin hemen karşısında hayata geçirilecek projeye ilişkin tüm detayları bu haberde bulacaksınız.

Projenin ortaklarından Burçin Şahin, ‘262 Towers’ adı verilen ve kentin vizyonunu değiştirecek olan dev projeyi Kocaeli Life okurları için anlattı.

İzmit’in Bağçeşme ve Tüysüzler mevkiinde çok sayıda konut ve villa inşaatı yapan, Burçin Şahin’in sahibi olduğu Burçin Şahin İnşaat ile Türkiye’de Rekan Turizm adıyla yatırımları bulunan Suudi Arap Şeyhi Muhammed Al Kattan’ın ortaklaşa kurduğu Bambau GMYO, İzmit’in en güzel lokasyonunda dev bir projeye başlıyor.

D-100 Karayolu üzerinde, Yahya Kaptan Mahallesi’nin yanında, Symbol Yaşam Merkezi’nin hemen karşısında 13 dönümlük alana inşa edilecek 262 Towers, şehrin merkezini doğuya kaydıracak, yeni bir cazibe alanı yaratacak. 262 Towers, ofislerin yer alacağı iki adet business center ve bir adet konut residence binasından oluşacak. Üç blok da 14’er katlı olacak.

 

 

Burçin Şahin, ‘262 Towers’ adı verilen ve kentin vizyonunu değiştirecek olan dev projeyi Kocaeli Life okurları için anlattı.

 

 

BIG CHEFS GELİYOR

 

Business centerlarda toplamda 420 adet ofis bulunacak. Ofislerin büyüklüğü 40 metrekareden başlayacak, modüler sistemin uygulanacağı 1500 metrekareye kadar çıkacak. Ofislerin altında 18 adet kafe & restoran olacak. Big Chefs, Sushico ve Vetrika gibi markalarla görüşmeler sürüyor. Kafe ve restoranların tamamı, dev bir kürenin yer alacağı meydana bakacak.

 

Ofis katlarının altında aynı zamanda bankalar, noter, çiçekçi, kuaför, kuru temizleme, market, güzellik merkezi gibi iş adamlarına hizmet verecek işletmeler olacak. Yine ofis katlarının bulunduğu binalarda toplantı ve konferans salonları, sunum odaları, basın toplantılarının yapılabileceği ortak alanlar yer alacak.

 

Bodrum katındaki 300 metrekarelik alan  ofis çalışanları için dinlenme ve aktivite  alanı olarak ayrıldı. Burada bilardo salonu, tv odaları, sinema salonları ve play station odaları bulunacak. Çatı katına ise 360İstanbul Restaurant geliyor. 262 Towers’ta otopark problemi de bulunmuyor. Projede 22 bin metrekare kapalı, 6 bin metrekare açık otopark var.

 

Blokların altında yer alan kafe ve restoranların tümü, 6 metre çapında aynadan bir kürenin yer alacağı meydana bakacak. Bir benzeri Chicago (Şikago)’da bulunan, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Cloud Gate’den ilham alınarak yapılacak aynalı küre, 2 milyon dolara mal olacak. ‘Myself’ adı verilen aynalı kürede herkes kendisini görebileceği gibi selfie de çekebilecek.

 

 

 

TEK KARTLA GİRİLECEK

Ofisler akıllı ev sistemleriyle donatılacak. Hepsi balkonlu olacak, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi kullanılacak. Ofislerin yer aldığı business centerlara girişte misafirleri büyük bir resepsiyon ve şelaleler karşılayacak. Bütün towers’lara tek kartla girilecek. Otoparka giriş de bu kartla olacak, asansöre de bu kartla binilecek. Aynı zamanda para yüklenecek bu kart, restoranlarda kullanılabilecek. Ofislerden ister şehir içi olsun, ister havaalanı olsun her yere VIP servis bulunacak.

 

160 DAİRE OLACAK

Konutların yer aldığı residence da 14 katlı olacak. Bu blokta 160 daire bulunacak. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde inşa edilecek dairelerin büyüklükleri 40 ila 250 metrekare arasında değişecek. Stüdyo ve 1+1 daireler ful eşyalı olacak. Yastıktan yorgana, beyaz eşyadan aksesuara kadar her türlü ayrıntı yer alacak.

 

 

2+1 ve 3+1 daireler ise beyaz eşyalı ve mutfak dolaplı olarak teslim edilecek. İnşaatlarda İtalyan Emiliano seramik ve Bocchi vitrifiyeler ile ithal malzemeler kullanılacak. Konut residence’ın altında 1500 metrekare SPA fitness club ve havuz olacak. Binaların ortasında yer alacak galeri boşluğu projeye hem aydınlık hem de ferahlık kazandıracak.

 

200 BİNDEN BAŞLIYOR

262 Towers’ta hem ofis hem de dairelerin fiyatları 200 bin TL’den başlayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Kent Konut’tan 55 milyon TL’ye satın alınan arazi üzerine inşa edilecek proje 80 milyon dolara mal olacak. Bu ay inşaatına başlanacak projenin 18 ayda tamamlanması hedefleniyor.

 

 

50 MİLYAR $’LIK YATIRIM

Kocaeli’nin telefon kodu olan 262’li konseptin Türkiye’nin başka şehirlerinde de uygulanacağını söyleyen projenin ortaklarından Burçin Şahin, 5 yıllık bir süreçte 50 milyar dolarlık yatırım hedeflediklerini, diğer şehirlerde de telefon kodlarıyla projelere devam edeceklerini açıkladı.

 

 

CUMHURBAŞKANI GELECEK

Bu konuyla ilgili cumhurbaşkanının ve bakanların desteğini alarak ilerlediklerini belirten Şahin, 262 Towers’ın temel atma törenini cumhurbaşkanı, ekonomi bakanı, yatırım ve kalkınma bakanının yanı sıra Suudi ve Fas krallarının katılımıyla gerçekleştireceklerini ifade etti. Şahin, cumhurbaşkanının dolar bozdurma kampanyası çerçevesinde ülke genelinde bozdurulan 130 milyon doların 27 milyon dolarını da kendilerinin karşıladığını sözlerine ekledi.

 

Projenin ortaklarından Burçin Şahin ve Suudi Arap Şeyhi Muhammed Al Kattan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile

 

 

KABE’NİN ANAHTARI…

 

Projenin ortaklarından olan Suudi Arap Şeyhi Muhammed Al Kattan’ın, Türkiye’deki firması Rekan Turizm’in Sapanca’da çok sayıda villa yaptığını, Arap turist ve yatırımcılara hizmet vererek Türkiye’ye döviz katkısında bulunduğunu söyleyen Burçin Şahin, ortağıyla ilgili de şu bilgileri verdi: “Kabe’nin anahtarı ailesinde.

 

Mekke, Fas, Tunus ve Mısır’da hem turizm hem de inşaat alanında çok sayıda yatırımı var. Aynı zamanda çok hayırsever bir insan. Kartepe’de büyük bir cami yaptırdı. Şimdilerde yine Kartepe’de bir stadyum ve köy konakları yaptırarak, hayır amaçlı olarak halkın hizmetine sunmaya hazırlanan bir iş adamı kendisi.”

 

 

BURADA KRAL SENSİN

‘Burada kral sensin’, ‘Burada gurme sensin’, ‘Burada CEO sensin’ sloganlarıyla yola çıkan 262 Towers’ın 450 metrekarelik satış ofisi tamamlanmak üzere. Satış ofisinde hem ofisler hem de konutlar için örnek daireler yer alacak, aynı zamanda maket de bulunacak. Satış ofisine gelen bir kişi 360 derece gözlükleriyle sanal olarak tüm detayları görebilecek.

 

ADLİYEYE YAKIN

İzmit’in en iyi lokasyonunda bulunan 262 Towers, yeni yapılacak adliye sarayına 200 metre mesafede olması sebebiyle avukatların, etrafında şehrin en büyük 5 hastanesinin bulunması sebebiyle de doktorların büyük ilgisini çekecek. Çok sayıda kafe ve restoranın da buraya gelecek olması bölgede ciddi bir popülasyon yaratacak.

 

İLETİŞİM

Tel: 0 541 461 89 49

NASIL ARANDI: #262 Towers # inşaat # konut # emlak # yatırım # lüks daire # lüks iş yeri # izmit # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.