Kocaeli Anneleri’nden en anlamlı kermes

2019-05-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-05-02
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

 

 

Ketimizin en aktif sivil toplum kuruluşlarından Hande Kaya başkanlığındaki Kocaeli Anneleri Derneği, anlamlı bir projeye daha imza attı. Derneğin iki yıl önce otizm sprektrum bozukluğu yaşayan anneler ile başlattığı, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) projesi meyvelerini veriyor. Kocaeli Anneleri Derneği, OÇEM annelerinin Atölye Terapi’nin sahibi Arzu Danyer’in eğitmenliğinde ürettiği ürünleri ‘Anne Eli Emekler’ isimli kermeste satışa çıkardı, annelere maddi destek sundu.

 

 

YOĞUN KATILIM

Tanyıldız Düğün Salonları’nın sponsorluğunda gerçekleşen kermese katılım yoğun oldu. Kermese; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli İş Kadınları Derneği (KOİDER) Başkanı Nilgün Yılmaz ile yönetimi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın eşi Figen Büyükakın, ve dernek yönetimi katılım sağladı.

 

MUTLULUKLARI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Tanyıldız Düğün Salonu’nda ürünlerini görücüye çıkaran annelerin mutluluğu görülmeye değerdi. OÇEM’de eğitim alan otizmli çocuklarını beklerken, bir yandan el işi ürünler ortaya çıkaran, bir yandan da birbirleriyle iletişimlerini güçlendiren, dayanışmalarını artıran annelerin el emeği göz nuru ürünleri kısa sürede tükendi. Gerek Kocaeli Anneleri derneği Başkanı Hande Kaya gerekse Atölye Terapi’nin sahibi Arzu Danyer, projenin amacına ulaşmasından olayı oldukça gururluydu.

 

 

KADIN MUTLUYSA AİLE MUTLUDUR

Kermeste sadece annelerin ürünleri satılmadı, annelere bu süreçte destek sunan Tülay Karaca, Selda Tanyıldız Gülpınar, Ertan Tan, Figen Tuzcu, Nurdan Timur ve Aynur Aydemir’e de teşekkür plaketi takdim edildi. Kermesin açılışında konuşan Kocali anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, tüm destekçilere teşekkür etti, OÇEM annelerine her daim destek olacaklarını dile getirdi, “Kadının mutlu olması, çocuğun mutlu olması, ailenin mutlu olması demektir” dedi.

 

BAŞKAN HÜRRİYET’TEN MÜJDE

Ardından söz alan Atölye Terapi’nin sahibi Arzu Danyer de duygu dolu bir konuşma yaparak otistik çocukların annelerinin zorlu ama bir o kadar da tatlı mücadelesinden bahsetti.  Danyer, OÇEM annelerinin gösterdiği özveri nedeniyle onları kutladı. Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise müjdeli bir haber verdi. Başkan Hürriyet, “Bir anne olarak her zaman meleklerimize ve meleklerimizin annelerine destek olacağım. Otizmli meleklerimize ve annelerimize bir yaşam köyü kurmak istiyorum. Bunun için çalışma yapacağım” dedi.

 

NASIL ARANDI: #kocaeli anneleri derneği # oçem # otistik çocuklar # anneler # atölye terapi # arzu danyer # hande kaya # tanyıldız düğün salonları # selda tanyıldız gülpınar # kermes # anne eli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.