13-06-2024 03:34

Kentin ‘AVM’ konseptli ilk projesi: Forum Anatolia

2020-02-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-01
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

İnşaat sektöründe ilimizin en güçlü markalarından biri olan Zeray İnşaat, hayata geçirdiği birbirinden şık, modern ve akılcı projelerle bugüne dek sayısız aileyi hayallerindeki yaşam alanına kavuşturdu.

Sektöründe yaşanan sıkıntılara rağmen güçlü kurumsal yapısıyla hızla büyümeye devam eden Zeray İnşaat, şu sıralar Kartepe Sapanca Yolu Caddesi üzerinde yükselen Forum Anatolia projesiyle yine gündemde.

Firmanın prestij projesi olarak hayata geçen ve ilimizin ‘AVM’ konseptli ilk konut projesi olarak dikkat çeken Forum Anatolia, her ihtiyaca cevap verecek daire seçenekleriyle geniş bir kesim tarafından ilgi gördü. 

Toplam 170.000 metrekarelik inşaat alanı ve bünyesindeki ticari ünitelerle büyük bir açık AVM’ye de sahip olan proje; sadece site sakinlerinin değil, tüm bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına canlılık getirecek şekilde tasarlandı.

Yapımı hızla devam eden ve teslimi 2020 senesi içerisinde planlanan Forum Anatolia hakkında merak edilen her ayrıntıyı, Zeray İnşaat’ın başarılı proje satış müdürü Şüheda Turoğlu’na sorduk.

 

Şüheda Hanım, sizi tanıyabilir miyiz?

1991 İzmit doğumluyum. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 6 yıl süreyle İstanbul’da büyük bir inşaat firmasında çalıştım. Şu anda Zeray İnşaat proje satış müdürüyüm. Üniversitede uzmanlığımı satış ve pazarlama üzerine yapmıştım, tesadüfler sonucu adım attığım inşaat sektörünü çok sevdim. Konut satışını sadece ‘satış’ olarak değil, insanların hayallerini gerçekleştirmesine vesile olmak olarak da görüyorum.

 

Zeray İnşaat’ın devam eden projelerinden bahseder misiniz?

Kocaeli ve çevre illerde hem satışı hem imalatı devam eden projelerimiz var ve 2020 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası alanda pek çok noktada sektördeki faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Şu anda satışı devam eden 4 projemiz bulunuyor. Forum Anatolia Kartepe, Zeray Korupark, Zeray Güneşi ve Zeray Country. Ayrıca yine bu sene içerisinde ulusal ve uluslararası alanda planladığımız ve geliştirdiğimiz pek çok projemiz var.

 

 

AVM KONSEPTLİ PROJE

 

Biraz da Forum Anatolia’dan bahsetmek istiyorum…  Site kaç metrekare alan üzerine kuruluyor?

Forum Anatolia, 56 bin 500 metrekare alan üzerinde 27 blok, 563 daire ve 101 ticari alandan oluşan AVM konseptli bir proje. Aslına bakarsanız; AVM’si, sosyal donatıları, spor ve aktivite alanları, kafe ve restoranlarıyla Forum Anatolia için ‘kentin içinde yeni bir yaşam alanı’ demek yerinde olur.

 

Projede kaç tip konut bulunuyor?

Forum Anatolia’nın bir diğer önemli özelliği de her tür ihtiyaca yanıt verebilecek, 178 farklı tipte daire seçeneği sunuyor olması. 1+1’den 4+1’e devam eden dairelerimiz, kendi içinde farklı tip ve metrekarelerle planlandı. Proje; bahçe dubleks, bahçe kat, bahçeli ara kat, ara kat ve çatı dubleks daireleriyle tüm hayalleri gerçeğe çevirecek tasarımlara sahip. Şunu da hemen belirteyim; bütün dairelerimizin bahçe ya da teras kullanımları var hatta terasının büyülüğü 150 metrekareyi bulan dairelerimiz bulunuyor.

 

EN KALİTELİ MARKALAR

 

Konutların iç mekan özellikleri arasında neler var?

Tüm daireler; sahiplerine portmanto, özel tasarım mutfak ve banyo dolapları, ocak, fırın, davlumbaz, payölçerli merkezi sistem ve Intercom sistemiyle teslim ediliyor. Projenin hiçbir detayında kaliteden ödün verilmedi. Yer döşemesinden duvar kağıdına kadar 1. sınıf ve çok modern ürünler kullanıldı. Forum Anatolia sakinleri, başka hiçbir masrafa girmeden eşyalarını alıp evlerine yerleşebilecek.

 

Projenin sosyal donatıları da oldukça iddialı...

Forum Anatolia bünyesinde açık-kapalı yüzme havuzları ile açık havuz alanında küçük bir kafe-bar; birçok spor etkinliğinin yapılabileceği spor alanları, 7/24 güvenlik, fitness merkezi, hamam, sauna, buhar odası, dinlenme alanları, amfi tiyatro, yürüyüş ve bisiklet parkurları, asansörlü kapalı otopark, özel peyzaj, şelale ve kreş bulunacak. Bu anlamda Forum Anatolia, Kocaeli’deki projeler içinde en kapsamlısıdır.

 

Proje bünyesinde nasıl bir AVM tasarlanıyor?

Evet, projemizin tüm cephelerini kaplayan 101 adet dükkanımız var. Forum Anatolia sakinleri; giyimden aksesuara, marketten restoran ve kafelere kadar hertürlü ihtiyaçlarını açık havada karşılayabilecekleri; dinamik, renkli, hareketli bir alışveriş merkezine de sahip olacak. En kaliteli markaların, dünya mutfağından örnekler sunan şık restoran ve kafelerin yer alacağı bu açık AVM, projemize ayrı bir değer katıyor.

 

Bildiğim kadarıyla proje, Kocaeli halkından yoğun talep gördü. Bunda lokasyonun da etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?

Proje, sadece Kocaeli’den değil İstanbul, Bursa gibi çevre illerden de yoğun talep gördü. Elbette, ayrıcalıklı lokasyonu satışlarımızda etkili oldu fakat projenin uluslararası standartların üzerinde bulunması ve güçlü bir donanıma sahip olmasını da atlamamak gerekir.  

 

İLETİŞİM

Adres: Gültepe Mah. Miralay Müntaz Cd. No:1 İzmit/Kocaeli

Tel: 444 91 41

E-mail: zeray@zerayinsaat.com.tr

NASIL ARANDI: #Zeray İnşaat # kent # AVM konsepti # konut projesi # Forum AnatolIa # konut # daire # inşaat # Şüheda Turoğlu # satış müdürü # kalite # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.