Kendinize bir güzellik yapın; Madam Beauty Center

2018-03-31    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-03-31
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK 
FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Çocukluk hayaliydi estetisyen olmak. Estetisyenlik ile make-up artistliği birleştirip, kendi işini kurmak. Ancak bu hayalini 40’lı yaşlardan sonraya bırakmıştı çünkü hayat onu farklı yerlere sürüklemişti.

Bartın’dan gelmiş, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmiş, kurumsal hayata adım atmıştı.

Önce bir danışmanlık firmasında çalışmış, iş yaşamına gümrük ve lojistik firmasında devam etmişti. Bu sırada dünya evine de girmişti. Hayatındaki yeniliklere bir yenisini daha eklemek istedi ve ertelediği hayalini erkene çekti.

Büyük bir cesaret örneği sergileyerek, hayalini gerçeğe dönüştürecek o önemli adımı attı; Madam Beauty Center’ı açtı.

Yeni ufuklara yelken açan Yasemin Tuncer’in hikayesi, hayallerinin peşinden koşmak isteyenlere örnek olacak cinsten.

Yasemin Tuncer, hayalini gerçeğe dönüştürmeden önce gereğini de yaptı. İstanbul’a giderek birçok ünlü kliniğe estetisyen yetiştiren bir merkezden eğitim aldı, seminerlere katıldı. Hazır olduğunu hissettiği zaman da Yenişehir Mahallesi’nde, Konak Hastanesi’nin yakınındaki Madam Beauty Center’ı açarak, kendi kanatlarıyla uçmaya başladı.

 

 

SAMİMİ BİR ORTAM

Madam Beauty Center, kapıdan içeriye adım attığınız andan itibaren pozitif enerjisiyle insanı sarıp sarmalayan bir yer. Bekleme salonundaki pembe ve yeşil koltuklar, üzerinde dantel örtülerin bulunduğu aile yadigarı antika sehpalar…

Bembeyaz ve tertemiz bir bakım odası, ışıl ışıl makyaj salonu…

Güzellik merkezinin her köşesine imzasını atmış Yasemin Hanım, bunu yaparken de sımsıcak ve samimi bir ortam yaratmış. Bulunduğunuz ortam bir güzellik merkezine değil de arkadaşınıza kahve içmeye gitmişsiniz hissi veriyor. Yasemin Hanım’ın güler yüzü, misafirperverliği ve hoş sohbeti de eklenince insan kendisini evindeki kadar rahat hissediyor.

Yasemin Hanım böyle bir ortam yaratmasının nedenini şöyle açıklıyor: “Müşterilerim önce bir rahatlasın istiyorum çünkü yaptığım iş insanların psikolojisiyle yakından ilgili. Buradan mutlu ayrılmaları beni de mutlu ediyor.”

 

 

CİLT BAKIMI YAPILIYOR

Gelelim Madam Beauty Center’da neler yapıldığına. Her türlü cilt bakımı yapılıyor. Medikal cilt bakımından leke ve akne tedavisine, anti-aging yani yaşlanmayı geciktirici uygulamalardan skar (yara izi) tedavisine kadar. Bu arada özel vitamin kürleri de uygulanıyor. Cilt bakımında tamamen dermokozmetik ürünler kullanılıyor. Madam Beauty Center’da yapılan uygulamalardan biri de dolgunlaştırıcı saç terapisi. Özel solüsyonlarla yapılan bu uygulama, sonrasında kullanılan tonik ve şampuanlarla saç dökülmeleri azaltılıyor. Saç kökünü tamamen kaybetmemiş kişilere uygulanan bu yöntemin çok etkili olduğunu söyleyen Yasemin Hanım, “Saçta seyrelme varsa en etkili çözüm bu. Uyguladığımız bu yöntemle kişi var olan saçını kaybetmiyor, zayıflamış olanı da güçlendiriyoruz” diyor. Yasemin Hanım, cilt bakımının dışında ipek kirpik uygulaması ve kalıcı makyaj da yapıyor.

Madam Beauty Center’ın sahibi Yasemin Tuncer, profesyonel makyajda da oldukça iddialı. İlimizde estetisyen olup da aynı zamanda make-up artistlik yapan kişi olmadığını söyleyen Yasemin Hanım, özellikle düğün, kına ve nişan gibi özel günlerde yaptığı profesyonel makyajla müşterilerinin mutluluğuna mutluluk katıyor.

Profesyonel makyaj eğitimi almış biri olarak kullandığı ürünleri tamamen cilt dostu ürünlerden seçmeye özen gösterdiğini söyleyen Yasemin Hanım, “Son trendleri takip ediyor, yurt dışı seyahatlerimde dünyanın tanınmış markalarından alışveriş yapmaya çalışıyorum. Bu arada eğitimlere de devam ediyorum. Ben bu mesleği yaptığım sürece eğitimler sürecek çünkü sistem, teknik, cihazlar, ürünler sürekli değişiyor. Bunları yakından takip ediyorum ki anında müşterilerime uygulayabileyim” diye konuşuyor.

 

 

AİLENİZİN ESTETİSYENİ

Yasemin Tuncer, sadece bir estetisyen ya da make-up artist olmanın ötesinde müşterilerine danışmanlık hizmeti de veriyor. Örneğin, cilt bakımı yaptıktan sonra müşterisiyle irtibatını kesmiyor, sürekli iletişimde bulunuyor. Evde yapacakları bakımdan tutun da hangi ürünleri kullanacaklarına kadar yardımcı oluyor. Kar amacı gütmediği için güzellik merkezinde ürün standı kurmayan Yasemin Tuncer, ürün tercihini de danışanlarını bırakıyor, “Dileyene kendi ürünlerimi kullanıyorum, dileyeni yönlendiriyorum” diyor. Profesyonel makyajda da danışmanlık hizmeti veren Yasemin Hanım, “Gelin adaylarıyla sadece düğün günü görüşmüyorum, bir ay öncesinden iletişimimiz başlıyor. Gelinliğin modelinden kullanacağı aksesuarlara kadar makyajı bütünleyici her ayrıntıdan haberdar olmak istiyorum ki ortaya çok daha güzel bir iş çıksın” diye konuşuyor.

Madam Beauty Center’ı ‘butik bir güzellik merkezi’ olarak tanımlayan Yasemin Hanım, danışanlarıyla bağını hiç koparmıyor, “Aileden biri gibi sürekli hayatlarında olmak istiyorum” diyor.

Yasemin Tuncer, güzelliğine güzellik katmak isterken kaliteli hizmet almak isteyen Kocaelili kadınları Madam Beauty Center’a bekliyor.

 

İLETİŞİM

Adres: Yenişehir Mahallesi, Koçak Sokak, No:3/1 Daire 1 İzmit (Yahya Kaptan ışıkları, Çağrı Market arka sokağı)

GSM: 0541 331 30 41

Instagram : @madambeautycenter

Facebook : Madam Beauty Center

NASIL ARANDI: #Madam Beauty Center # kocaeli # güzellik # estetik # make up # yasemin tuncer # profesyonel makyaj

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.