Kendilerini ödüllendirdiler

2019-06-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-06-10
.stripslashes($urun->baslik).

RANAKAPLAN Akademi’nin sahibi Rana Kaplan, geçtiğimiz ay güzel bir organizasyona imza attı. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen koçluk kamplarının bu yılki teması ‘Kendimi Ödüllendirme Kampı’ adıyla, Yuvacık’taki Karaca Dağ Evleri’nde, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Kampa İzmit’in yanı sıra Bursa, Ankara ve İzmir’den hatta yurt dışından, Almanya ve Azerbaycan’dan koçlar katıldı.

 

HEM EĞİTİM HEM EĞLENCE

Kampın ilk gününde doğa yürüyüşüne çıkan koçlar, eş zamanlı olarak yürüyüş nefes egzersizleri, fark edişe ve anda kalmaya yönelik zihin egzersizleri, en eğlenceli ve sınırları zorlayan NLP teknikleri, kamp ateşinde pişirdikleri öğlen atıştırmalıkları ile sıra dışı bir başlangıç yaptı. Şömine başı mekanda yapılan eğitimlerle muhteşem öğrenimler ve bakış açıları edinen katılımcılar, sohbet ve kahkahalarla geçen lezzetli ve organik akşam yemeklerinden sonra canlı müzik eşliğinde yaratılan samimi bir eğlence ortamında buluştu, gönüllerince eğlendi.

 

 

GÜNEŞ DOĞANA KADAR SOHBET

Bu arada eline mikrofonu alan katılımcılar, şarkılar söyleyerek ya da şiirler okuyarak doğaçlama sahne deneyimi yaşarken, Rana Kaplan da söylediği şarkılarla geceye unutulmaz anlar ekledi. Güneş doğana kadar süren sohbetler, sabah yogası, paintboll turnuvaları, uzun süreli konuşmama ve göz göze gelmeme kuralına dayalı içe dönüş meditasyonu, dostluk, sevgi, birlik, neşe, gelişim, farkındalık, dinlenme ve üç günde toplam 3 saatlik uykuyla kampta yaşanmayan tek şey ‘yorgunluk’ oldu.

 

 

ÇOK MEMNUN KALDILAR

3 günün sonunda koçlar hem bilgiyle donanmanın mutluluğu hem doğayla baş başa birkaç gün geçirerek ruhlarını dinlendirmenin huzuru hem de eğlenceli vakit geçirmenin keyfiyle alandan ayrıldı. RANAKAPLAN Akademi’nin düzenlediği kamp aynı zamanda yeni dostlukların kurulmasına da vesile oldu. Kamptan inanılmaz güzel anılarla ve edinilmesi güç tecrübelerle mutlu bir şekilde ayrılan koçlar, hocaları Rana Kaplan’a teşekkür yağdırdı.

 

 

EKİMDE YENİDEN!

RANAKAPLAN Akademi’nin sahibi profesyonel koç Rana Kaplan, kamp sonrasında çok güzel geri dönüşler aldığını, bu tarz etkinlikleri daha sık tekrarlamayı planladığını söyledi. Yeni kamp organizasyonu ekim ayında yapılacak. Koçların yanı sıra dış katılıma da açık olacak bu kampa katılmak istiyorsanız, şimdiden rezervasyon yaptırmayı unutmayın! İletişim için 0 262 311 37 87 ya da 0 532 587 44 89 numaralı telefonlarla irtibata geçebilirsiniz.

 

 

KAMPA KATILAN KOÇLAR NE DEDİ?

İşte kampa katılanların RANAKAPLAN Akademi’ye ilettiği mesajlar:

Tülay Bozer (Bursa): Merhaba, katıldığım bu kampın nasıl geçeceği konusunda en ufak bir fikrim yoktu, bununla birlikte kamp programının doluluğu beni heyecanlandırmıştı. Başladığı andan bittiği ana kadar yeni dostluklar edindiğim, sevgi, saygı, keyif, bilgi ve unutulmayacak anılarıma yenilerini ekledim. İyi ki katılmışım. Teşekkür ederim.

Firdevs Mandıralı (Bursa): Merhaba, ilk defa bir kampa katıldım, her kamp böyle ise tüm kamplara gönüllü katılırım. Türkiye ve Almanya’dan katılan arkadaşlar ve hayat görüşü olarak birbirine zıt düşünebileceğim insanların şahane uyumu vardı. Sanki herkes birbirini daha önceden tanıyormuş, uzun süre görmemiş ve özlemiş hissini veriyordu.  Ders programları ve sosyal faaliyetler de bir o kadar keyifliydi. Rana Kaplan ve ekibine çok teşekkür ederim.

Serpil Tuğ (Almanya): RANAKAPLAN Akademi’nin düzenlediği ‘Kendimi Ödüllendirme Kampı’ tam anlamıyla başlığının hakkını verdi ve her türlü beklentimin üzerindeydi. Farklı ülke ve şehirlerden gelen katılımcılarla tanışmak çok özeldi. Programa uyulmasıyla birlikte bizlerin özel öneri ve isteklerinin de esneklikle uygulanması, biricikliği simgeliyordu. Sanki zaman durmuştu ve haftalarca oradaymışız hissi tarifsizdi. Eğitim, eğlence, macera, kişisel görünmeyen sınırlardan özgürleşmek, kabulleniş, keşif ve bunların yanı sıra bol bol kahkaha ancak bu kadar güzel harmanlanırdı; ‘bir şey değişir, her şey değişir’ ile bir oluşumuzu ifade edebilirdi. Sonsuz teşekkür ediyorum. Ve bir dahaki kampa şimdiden kaydımı yaptırıyorum.

Saniye Erdem (Bursa): Kampta değişik diyarlardan gelen insanların yüreklerindeki yolun istikametinin bir olduğunu, aynı yolun yolcusu olunca gönüllerin birleştiğini, doğanın insanoğluna verdiği enerjinin gücünü gördüm, enerji yüksek olduğunda Rabbim’in gönderdiği ödülleri sevgiyle kabul ettim. En önemlisi, her zaman gördüğüm hakikatin hakikat olmadığını, yolu koşulsuz ve beklentisiz yürümem gerektiğini gördüm.

Nebahat Sakarya (Azerbaycan): Bugüne kadar pek çok kampa katılmıştım ama bu kampta bambaşka bir enerji vardı. Bu günlere farklı görüşler, farklı yaşayışlar, farklı eğitimlerle geldik belki ama ‘biz’ olduk kampta. Tek ses, tek yürek... Öyle ki sanki yıllardır birlikteymişiz gibi uyum ve ahenk vardı. Eğitim, eğlence, spor ve güneşi doğurduğumuz çok değerli sohbetler derinden şifa oldu. Yorulduk mu? Uykusuz muyduk? Hayır! Hep birlikte gıdalandık, büyüdük, dolu dolu üç gündü ama doyamadım. Daha nicelerinde bir olabilmek niyeti ile emeği geçen, katılan tüm güzel yüreklere gönül dolusu teşekkürler. İyi ki birleşmiş yollarımız. Bizi seviyorum.

Tuğba Sümen (Ankara): Kampın duyurusu olduğu gün katılacağımı biliyordum. Ve öyle de oldu. Ankara’dan yalnız başlayan yolculuğum, kamp yerine varana kadar çok heyecanlıydı. Hepimiz aynı anda orada olmuştuk ve bu bence müthişti. O ilk enerjiyle tanışabilmemiz, aslında çok uzun zamandır tanışıyormuşuz hissi pek tarif edemeyeceğim muazzam bir duygu. Hepimiz ayrı bir şehirden gelmişiz, hepimiz farklıyız. Ve aslında hepimiz aynıyız. Koçluk insana bunu öğretiyor. Koçluk bakış açısı farkı kaldırıyor, bir oluyorsun. Biz olduk. Kendinizi dinlemenin tadına vardığınız, 10 gün gibi hissedilen 3 gündü. Daha günlerce kalabilirmişiz gibi. Bütün kaygılardan ve korkulardan özgürleşebildiğimiz müthiş 3 gün. Ve sevginin aktığı bir ortam düşünün. Koşulsuzca sevmek... Her türlü sevmek... Sanki ne yazsam eksik kalır gibi hissediyorum. Yeni yeni farkındalıklarımızla, doğanın müthiş enerjisiyle, ve en son gözümün önüne gelen tablo; güler yüzümüzün, heyecanımızın, çocuk masumluğunda sarılarak vedalaşması olabilir ki; bu yeniden kavuşmak üzere bir vedadır. Her şey için çok teşekkür ederim.

Duygu Korkmaz (İstanbul): Kamp bittiğinde hissettiğim heyecan, başladığında hissettiğim heyecandan daha başkaydı. Hissettiklerim, yaşadıklarım, kendimi buluşum ve kendime verdiğim sözlerimle huzur ve mutluluk yüklü deneyimlerimle bir sonrakine de katılmaya niyet ederek ayrıldım kamptan. Eğlendik, eğitildik, doğayla bütünleştik, sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan da katılan yol arkadaşlarımızla sanki yıllardır tanışıyormuşcasına sarılarak ve birbirimize sözler vererek ayrıldık doğadan. Bizleri birbirimizle ve kendimizle buluşturan, yaşanmadan tam olarak anlatılamayacak bu kampı düzenleyen canım hocam Rana Kaplan ve ekipteki bütün yol arkadaşlarıma kocaman teşekkürler.

Türkan Yanıt Alkan (Bursa): Kamp, hayatımda bir ilkti ve çok güzel bir deneyim oldu benim için. Birçok farkındalıklar yaşadım, çok güzel insanlarla tanışma şansım oldu. Yolun daha çok başında biri olarak, bu uzun yolculukta yanımda olduklarına inandığım başta Rana ve Selma hocama ve bütün yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Zühre Aydoğar (İstanbul): Kamp bütünüyle bir ayrıcalıktı. Kampta buluştuğumuz, muhteşem canların da dünyasına konuk olmak harika bir deneyimdi. Bu kadar farklılığa rağmen, an’da birleştiğimiz, nefeste birleştiğimiz, eğitimde birleştiğimiz, sanatta, şiirde, duyguda birleştiğimiz bir ortam oldu. Sessizlikte bile faydada olduğumuz, sesimizi, sözümüzü hakkını vererek yükselttiğimiz, kahkahamızı, gözyaşımızla temizlediğimiz, dolu dolu eğlendiğimiz, samimi, hoşgörülü, derinlik dolu, uykusuz gecelerine doyamadığım, her gecesinde bir farkındalık yaşadığım, her sabahına uyanık uyandığım, kucağını sevgiyle açan bir aile ortamıydı. Bu birlikteliğin oluşmasında katkısı olan başta hocaların hocası Rana Kaplan hocama ile ekibine ve kampı güzelleştiren her cana teşekkürler.

Selma Ünlü (İzmit): Kamp harikaydı. Aynı enerji, düşünce ve duyguları paylaşan, birbirini koşulsuz seven bir topluluk içindeydim. Hocam Rana Hanım ve diğer can arkadaşlar kıyafetime bakmadan bağırlarına bastılar beni. Doğayla bir olmak çok güzeldi, iç dünyama çok güzel bir yolculuk yaptım. Dersler ve aktiviteler çok güzeldi, herkese teşekkür ederim.

 

İLETİŞİM

Yenişehir Mah., Atayurt Sokak,

No:4 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0262 311 37 87- 0532 587 44 89

Web: www.ranakaplan.com

E-mail: info@ranakaplan.com

Instagram: @ranakaplankoclukmerkezi

 

 

NASIL ARANDI: #Rana Kaplan # Rana Kaplan Akademi # Rana Kaplan Koçluk Merkezi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.