24-05-2024 06:08

Kendi markasını yarattı: BURCU SEYHAN

2018-11-03    1 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-03
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Eylem Selvi Arı

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

 

Doğal güzelliğin sırları, makyaj trendleri, kalın kaşlar, uzun kirpikler, temiz bir cilt, dikkat çeken bakımlı tırnaklar… Bunlar, son yıllarda arama motorlarını en çok meşgul eden kelimelerden bazıları. Her alanda olduğu gibi ‘doğal’ olana dönüş, güzellik sektörünün de yükselen trendi. Dikkat çeken simli farların, incecik kavisli kaşların, rimele bulanmış kirpiklerin yerini natürel tonlarda yapılan makyajlar, doğal görünümlü ipek kirpikler, hiç alınmamış hissi yaratan kalın kaşlar alırken; bu uygulamaları yapan uzmanların sayısı da hızla artıyor.

Kentimizde bu tip uygulamaları başarıyla gerçekleştiren isimlerin başında, uzun yıllar dünyaca ünlü kozmetik firmalarında güzellik uzmanı ve yönetici olarak görev yapan Burcu Seyhan geliyor. Yaklaşık bir yıl önce Burcu Seyhan Make-up Studio’yu kurarak kendi markasını yaratan Seyhan; kısa sürede bakımına özen gösteren İzmitli kadınların ilk adresi olmayı başardı. Seyhan, merkezinde microblading 3D kaş, ipek kirpik uygulaması, manikür-pedikür, kalıcı oje, tırnak tasarımı, profesyonel makyaj ve kaş alımı uygulamalarını günün trendlerine uygun olarak başarıyla gerçekleştiriyor.

 

 

SAYISIZ EĞİTİM ALDIM

Kişiye özel hizmet veren butik bir stüdyo kurma projesini, Burcu Seyhan Make-up Studio ile hayata geçiren Seyhan, bu süreci şöyle anlatıyor: “Güzellik uygulamalarına karşı lise çağlarından beri ilgim vardı. Okulum bittikten sonra da kozmetik sektöründe çalışmaya başladım. Pek çok ünlü markanın çatısı altında güzellik uzmanı ve yönetici olarak çalıştım. 12 yıllık meslek yaşamımda sayısız eğitim aldım. Benim için makyaj yapmak çok keyifliydi ve bu süre zarfında en büyük hayalim, kendi markamı yaratarak butik hizmet verebileceğim bir merkez açmaktı.

 

YENİ YERİNE TAŞINDI

Bu hedefime Burcu Seyhan Make-up Studio ile ulaştım. Yaptığım uygulamalar, sosyal medya aracılığıyla pek çok kişiye ulaştı, çok beğenildi. Kısa sürede ciddi bir müşteri kitlesine sahip oldum. Hatta, müşterilerimin gösterdiği yoğun ilgiyle işletmemi kısa sürede büyüttüm. Şu anda Bağçeşme’deki ferah, bahçeli ve otopark sorunu olmayan salonumda, hem kadın hem de erkek müşterilerimize kişisel bakım ve güzellik uygulamaları konusunda en kaliteli hizmeti veriyorum. Burcu Seyhan Make-up Stüdio, güzellikle ilgili tüm uygulamalarda güven duyulan ve tercih edilen bir marka haline geldi.”  

 

 

SON TREND: KALIN KAŞ

Burcu Seyhan’ın yoğun olarak gerçekleştirdiği işlemlerin başında microblading 3D kaş uygulaması geliyor. Doğal kaşlara duyulan özlemin giderek daha da arttığını, yeni trendin kalın kaşlar olduğunu ifade eden Seyhan, microblading 3D kaş uygulaması hakkında şu bilgileri paylaşıyor: “Eskiden moda, kavisli ve ince kaşlardı ama şimdi kalın, doğal kaşlar revaçta. Günümüzde yapay olan hiçbir şey beğenilmiyor, artık estetiğin bile doğal olanı tercih ediliyor. Microblading 3D dediğimiz uygulama, cildin üzerinde görülen kaş kıllarının özel bir boya ve iğneyle yoğunlaştırılması, kaşa net bir şekil verilmesi işlemidir. Asla dövme değildir. Microblading 3D uygulaması derinin üst katmanına yapılır. Burada en önemli nokta hijyen kurallarına uyulması ve uygulamanın kişiye özel ürünlerle yapılmasıdır.”

 

ERKEKLER DE YAPTIRIYOR

Microbalding 3D kaş uygulamasında, yapılan kaşın kişinin yüz hatlarına uygunluğunun da çok önemli olduğunun altını çizen Seyhan, “Microblading 3D uygulaması en doğal görüntüyü kaşın doğal ortamında veriyor. Kılın olmadığı yerde yaptığınız uygulamada ortaya vahim sonuçlar çıkabiliyor. Kaş şekli, yüzün ifadesini belirleyen çok önemli bir etken. Bu nedenle sadece kadın değil, erkek müşterilerim de kaşlarını önemsiyor ve microblading 3D kaş uygulaması yaptıran erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor” diyor. Merkezde uygulanan işlemlerden bahsederken, ipek kirpik uygulaması hakkında da bilgi veren Burcu Seyhan, bu konuda da şunları söylüyor: “İpek kirpikle ilgili kirpik döktüğü yönünde çok fazla endişe var ama şunu söyleyebilirim ipek kirpik, asla asıl kirpiği dökmüyor. Kirpiğimiz ve kaşımız da tıpkı saçlarımız gibi belirli aralıklarla dökülür. Yerine ‘bebek kirpik’ dediğimiz yeni kirpikler çıkıyor. İpek kirpik, kendi kirpiğimizin üzerine yapılan bir uygulama. Kirpiğiniz deriden ayrılıp döküldüğü zaman ipek kirpik de dökülüyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ipek kirpiğin deriye yapıştırılmamasıdır. Ayrıca, ipek kirpik yaptırdığınızda 2-3 haftada bir kirpik bakımı yaptırmanız şart.”

 

İPEK KİRPİK ÇOK KULLANIŞLI

Doğru uygulandığı zaman ipek kirpiğin çok kullanışlı bir uygulama olduğunu da sözlerine ekleyen Burcu Seyhan, “Kadınlar günlük yaşamlarında hem bakımlı görünmek istiyorlar hem de abartılı bir makyajdan kaçınıyorlar. İpek kirpik ve microblading uygulamasıyla evden çıkarken bir ruj ya da bir allık sürmek yeterli oluyor. Makyaja ihtiyaç duymuyorsunuz” ifadelerini kullanıyor. Profesyonel makyaj uygulamasından da bahseden Seyhan: “Profesyonel makyajda kullanılan ürünün kalitesi makyajı daha iyi hale getiriyor. Makyajın altına kullandığınız baz ve cildin alt tonuna uyguladığınız fondöten çok önemli.

 

KALİTELİ ÜRÜNLER KALİTELİ MAKYAJ

Kişiye özel ürün kullanımı ve uygun renk seçimiyle profesyonel makyajda çok başarılı sonuçlar elde edilebilir. Ben, merkezimde dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerini kullanıyorum. Bu benim olduğu kadar müşterilerimin de olmazsa olmazı” şeklinde konuşuyor. Önümüzdeki sezonun makyaj trendleri hakkında tüyolar da veren Burcu Seyhan, “Eskiden, estetiğe karşı olan kesim çok fazlaydı ama şimdi fark edilmeyecek kadar doğal yapılan estetiğe talep var. Yeni yılda günlük makyajda olduğu gibi özel gün ve gelin makyajlarında da doğallığın ön planda olduğunu göreceğiz. Şu hiçbir zaman unutulmamalı: makyaj kişiyi tamamen değiştirme değil, var olan güzelliği ön plana çıkarma sanatıdır. Güzelleşirken doğal kalmak isteyen herkesi stüdyoma bekliyorum” diyor.

 

İLETİŞİM

Adres: İsmail Gaspralı Caddesi, Akven Bağçeşme Evleri 2, No: 27/5 Bağçeşme/İzmit

Telefon: 0542 276 81 17

Instagram: @burcuseyhan_makeupstudio

E-mail: brcsyhnok@gmail.com

NASIL ARANDI: #burcu seyhan # güzellik # bakım # kadın # erkek # kaş # doğal kaş # microblading 3d kaş # ipek kirpik # güzellik salonu # profesyonel makyaj # manikür # pedikür # tırnak tasarımı # izmit # kocaeli # bağçeşme

3 yıl önce - ebru

İki seans için baştan anlaşmanıza rağmen ikinci seansta ilave para talep etmektedir. Aynı durumu bizzat yaşamış olduğumuz için buradan yazma gereğini duydum.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.