16-07-2024 21:47

Twinkle Life şiir kokuyor

2018-11-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-05
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

 

Mimarlar Odası eski Başkanı Yalçın Ergen ve Mehmet Uzuner’in sahibi olduğu ERG GROUP Şirketler Topluluğu tarafından yapımına geçen yıl başlanan ve ilimizin en prestijli projelerinden biri olarak gösterilen Twinkle Life, 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. Geleneksel Türk evlerinde; giriş katındaki odaların açıldığı, insanların her daim birlikte vakit geçirebildiği, ‘hayat’ denilen avlulardan esinlenilerek tasarlanan projede yaşam başlamak üzere.

Titizlikle tasarlanmış kat planları, inşaat kalitesi, ‘dostluk’ üzerine kurgulanmış konsepti, sımsıcak ‘sokak’ teması ve hatta blokların üzerine yazılmış umut dolu mısralarla benzerlerinden oldukça farklı bir dokuya sahip olan Twinkle Life, şimdiden ışıltısıyla göz kamaştırıyor. Projenin yıldızı her geçen gün biraz daha parlarken, sitenin konsepti ve ilginç özellikleri hakkında merak ettiklerimizi ERG GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ergen’e sorduk.

 


Mehmet Uzuner ve Yalçın Ergen.

 

Yalçın Bey, ilimizin ‘avlu’ konseptli ilk projesi Twinkle Life’ı söz verdiğiniz tarihte bitirdiniz. Öncelikle, projenin isminin neden ‘Twinkle Life’ olduğunu sormak istiyorum.

ERG GROUP olarak, mimar- iç mimar ağırlıklı bir ekibimiz var. Bu projeye, Kocaeli’deki konut sektörüne farklı bir soluk getirmek amacıyla başlamıştık. Sıradan, basmakalıp binalardan hepimiz sıkıldık artık. Şöyle bir durup etrafımıza baktığımızda sadece binaların değil, yaşadığımız hayatların da basmakalıp olduğunu görüyoruz. Bu basmakalıp hayat içinde, herkes yorgun, insanlar mutsuz ve çoğu yalnız. Biz de konforu ve mutluluğu “Twinkle” ile arttırmak istedik. ‘Twinkle’, ışıltı demek... Bu projeyi hayata geçirmeden önce yaşamımızda eksik olan şeyin ışıltı olduğunu fark ettik. ‘Yaşamımıza bir ışıltı lazım’ dedik ve markamızın adını ‘Twinkle’ koyduk.

 

Bir konut projesi insanların mutsuzluğuna ve yalnızlığına nasıl çare olabilir?

Hepimizin özlediği o eski, sımsıcak komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırarak… Biz projeyi hazırlarken yola, ‘arkadaşın, komşun olsun’ sloganıyla çıktık çünkü dünyanın en lüks evinde de yaşasak; yanımızda, yakınımızda sevdiğimiz insanları istiyoruz. Hayatı paylaşabileceğimiz, çoluğumuzu çocuğumuzu emanet edebileceğimiz dostlarımızla birlikte vakit geçirmeyi özlüyoruz. Bu nedenle Twinkle Life (Işıltılı Hayat), eski Türk evlerinin ‘hayat’ adı verilen avlularından esinlenilerek tasarlandı. Biz, ‘hayat’ anlayışını modern bir dokunuşla projeye dahil ettik. Sitedeki her blok için yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak giriş avluları yaptık. Ayrıca, müstakil daire girişlerinde iç avlular planladık. Yeşil alanlarla iç içe olan bu avlular, site sakinlerinin birlikte vakit geçirebilmesi ve keyifli anılar biriktirebilmesi için düşünüldü. Şimdi geldiğimiz noktada görüyoruz ki Twinkle Life’tan daire alan kişiler, hep dostlarıyla birlikte gelmiş, yan yana daireleri satın almış.

 

 

KALİTEDEN TAVİZ VERMEDİK

 

Sitede kaç tip daire bulunuyor?

Sitemiz Başiskele-Kullar’ın yemyeşil doğası içindeki 9 bin 309 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 4 blok ve 48 daireden oluşuyor. Her blokta, 5 farklı tipte zemin kat ve çatı dubleks daireler var. Projenin zemin katlarında, 158 metrekarelik 16 adet 3+1 ve 4 adet 133 metrekarelik 2+1 daire bulunuyor. Birinci katlarda ise 230 metrekarelik 4 adet 4+1; 220 metrekarelik 16 adet 4+1 ve 200 metrekarelik 8 adet 3+1 çatı dubleks daire bulunuyor.

 

Bu dairelerin hepsi avlulara mı açılıyor?

Twinkle Life’ta, tüm evlerin kapısı avluya açılıyor ve zemin kattaki dairelerin tamamı, 160 metrekareye varan özel bahçelere sahip. Böylece site sakinlerinin, komşuluk ilişkilerini güçlendirirken müstakil yaşamlarına da devam edebileceği farklı çözümler yaratmış olduk.

 

Biraz da dairelerin iç özelliklerinden bahsedelim…

Twinkle Life’taki daire tiplerinin her birinin kullanışlı, üzerinde titizlikle düşünülmüş iç planları var. Tüm aile üyelerine keyifli bir yaşam alanı sunan projenin en büyük özelliklerinden biri de yüksek tavanlar. Twinkle Life’ta, dairelerin tavan yüksekliği 3.10 metrenin üzerinde. Bu da konutların çok daha ferah ve aydınlık olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra tüm dairelerde 1. sınıf laminant parke, seramik, vitrifiye ve armatürler ile Eurodecor marka mutfak dolapları ve kapılar kullandık. Projenin hiçbir noktasında kaliteden taviz vermedik.

 

 

UMUT DOLU ŞİİRLER

 

Sitenin sosyal donatıları arasında neler var?

Twinkle Life sakinlerine yüzme havuzundan sosyal tesise, kafeteryadan oyun parklarına, fitness salonuna kadar her türlü sosyal imkanı sunduk. Site ayrıca, 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle korunacak. Sitemizin en büyük özelliklerinden biri, o sıcak sokak dokusu. Yol kenarlarındaki bankları, ferforje korkulukları, yeşil alanları, heykeller, eskitme sokak lambalarıyla her şey bu konsepte uygun olarak tasarlandı. Twinkle Life hikayesi olan, samimi, içinde yaşayacak insanlara iyi hissettirecek bir proje.

 

Sitede ilk kez karşılaştığımız bir ayrıntı da blokların üzerine yazılmış şiirler… Bunu yaparken ne düşündünüz?

Evet, Twinkle Life’ta her bloğun üzerinde ülkemizin tanınmış şairlerine ait dörtlükler yazıyor. Hepsinin ortak özelliği; hayata, umuda dair mesajlar veren mutlu şiirler olması. İstedik ki komşularımızın gözü, her sabah evden çıkarken bu şiirlere takılsın, her yeni gün umutla başlasın. Ayrıca, sitede yaşayan çocuklar da her gün bu şiirleri görecek, okuyacak, merak edecek, araştıracak, öğrenecek, şiirle bir bağ kuracak. Orhan Veli’yi, Yaşar Kemal’i tanıyacak. Bu, Twinkle Life’ın ruhuna çok uygun bir uygulama oldu.

 

Son olarak fiyat politikanızdan bahseder misiniz?

Projemizde maliyet kontrolünün doğru planlanmasından ötürü fiyat artışı yapmaksızın satışlara devam etmekteyiz.

 

İLETİŞİM

Erg Group Şirketler Topluluğu

Merkez Adres: Hasanpaşa Mh. D-100 Karayolu Üzeri No:67 Kartepe/Kocaeli

Telefon : (262) 371 20 40

Twinkle Life Adres: Kullar Mah. D-100 Yaylacık Mevki, Yeliz Sokak  Başiskele/ Kocaeli

Telefon : (544) 441 6 441 • www.twinkle.com.tr

NASIL ARANDI: #twinkle life # başiskele # yalçın ergen # mehmet uzuner # avlu # konut # villa # yaşam # ev # daire # erg group # inşaat # şiir

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.