27-05-2024 22:47

Kaşınızı iple aldırmayın!

2016-12-13    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-12-13
.stripslashes($urun->baslik).

Kaş ve makyaj sanatçısı Aynur Işılganer (Subaşı), 40 yıllık tecrübesiyle Kocaelili kadınları güzelleştirmeye devam ediyor.
Uzun yıllar İstanbul Nişantaşı’nda çalışan, 8 yıldır da Kocaeli’deki Mehmet Tatlı’da görev yapan Aynur Işılganer, kaş ve makyaj konusundaki tecrübelerini Kocaeli Life okurlarıyla paylaştı.
Aynur Hanım, doğru bildiğimiz yanlışları bir bir sıralarken, ufak tüyolar vermeyi de ihmal etmedi.
Görünümüne önem veren kadınlara ‘Kaşınızı iple aldırtmayın’ tavsiyesinde bulunan, Aynur Hanım kaşta tek bir kılın bile önemi olduğunu, o tek kılın yüzdeki ifadeyi tamamen değiştirebileceğini dile getirdi.


 

Aynur Hanım, kaç yıldır bu işle meşgulsünüz?

Makyaj sanatçısıyım, 40 yıldır kadınları güzelleştiriyorum. Aynı zamanda kalıcı makyaj ve makyaj sanatına dair eğitimler de veriyorum. İşinizi severek yapıyorsanız eğer, ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor. Sanatçı bir aileden geldiğim için bir kadının yüzünü elimin içine aldığım an zihnimde resmini çizerek neye ihtiyacı olduğuna karar veririm. Ben güzelleştirme sanatını icra ediyorum. Böyle olunca da arayan değil aranan isim oluyorsunuz.

Kadınlarımızın çoğu kaşlarıyla ilgili sorun yaşıyor, neden?

Kaşlar, kaş kasına oturmuyorsa sorun var demektir. Bunun nedeni de genetiksel düşüklük, seyreklik veya yanlış alıma bağlı olabilir. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz ve kadınlarımızın kaşlarıyla ilgili yaşadığı sorunu ortadan kaldırıyoruz. Yıllardan beri söylediğim bir söz vardır; ‘Kaş deyip geçmeyin, aceleye getirmeyin’. Kendinizi emin ellere teslim edin. Burada bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. Kaşın modası olmaz. ‘Moda’ diye lanse edilen, birisinde görüp beğendiğiniz kaş sizde de güzel duracak diye bir şey yok. Her kadının kendine özel bir kaşı ve makyaj rengi vardır.

 

ks

Peki, bize biraz da kaş yapımında dikkat ettiğiniz unsurlar ve kullandığınız teknikten bahseder misiniz?

Kaş bir kadının yüzündeki ifadedir. O yüzden de kişiye özel olmalıdır. Makyaj gibi kaşta da en önem verdiğim nokta, doğal olması. Kaş yapımında ‘Microblading - 3D Kıl Tekniği Kaş Kalıcı Makyajı’ kullanıyorum. Bu teknik dövme değildir, o yüzden de dövme makinesiyle yapılamaz. Kalıcı makyaj makinesiyle yapılan, derinin altına steril, tek kullanımlık iğneyle işlenen natürel ve mineral içerikli boyaların yerleştirilmesi işlemidir. Bir nevi kaş içinde boş olan yerlere pigment oluşturma da diyebiliriz.

 

8 yıldır Kocaelili hanımların özel günlerinde makyajlarını siz yapıyorsunuz. Doğru makyaj nasıl olmalı?

Makyaj kadını güzelleştirmeli, fakat farklılaştırmamalı. Bu yüzden benim tercihim her zaman doğal yani nude makyajdır. Benim makyajlarımda oradan buradan gelmiş, yüze konmuş renkler olamaz. Her kadının kendine ait renkleri vardır. Zaten iyi bir makyaj sanatçısı o renkleri ortaya çıkartır ve kadını güzelleştirir. Her yıl yeni bir makyaj stili çıkıyor ama bana göre makyajın da modası olmaz. Bunlar kişiye özel olmalıdır. Bir kadının olması gereken makyajını veya renklerini, kıyafet stilinden tutun da bulunduğu statü bile belirler. Sabit bir makyaj stilinden bahsetmek mümkün değildir.

ks

 

Aynur Hanım, kaş ve makyaj konusunda okurlarımıza verebileceğiniz ufak tüyolar var mı?

Elbette var. Öncelikle kaşlarınızı asla iple aldırtmayın, kaş alma aleti cımbızdır. Kaşlarınızı nerede aldırırsanız aldırın, cımbızla toplanmasını rica edin. Kaşta tek bir kılın bile önemi vardır, unutmayın. O tek kıl yüzünüzün ifadesini değiştirebilir. Sadece alt ve üstteki tüylerinizi temizletmeniz yeterli olacaktır. İkinci olarak da kaşlarınızı asla kestirmeyin. Kaşlarımız saç değildir, o yüzden de kesmeye gerek yoktur. Makyaj konusuna gelince, makyaj çantanızda olmazsa olmaz, su bazlı, ten renginize uygun gözaltı aydınlatıcısı bulundurun. Hatta mümkünse sürmeden bakkala bile çıkmayın. Uzun süre dayanmasını da istiyorsanız aydınlatıcıyı toz pudra ile sabitleyin.

NASIL ARANDI: #Aynur Işılganer #güzellik #kadın #Kaş #moda

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.