05-03-2024 07:13

Kaş profesörü Suzan Türk

2019-03-04    1 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-03-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

  

Büyüklerimiz ne de güzel söylemiş: ‘Kaş, göz gerisi söz’. Yüzümüzün ifadesini belirleyen en önemli unsur, kaşlar ve etkili bakışlar. Microblading uzmanı Suzan Türk, anlamlı bakışların temelinde doğal kaşların yattığını söylüyor ve kadınların kalın kaş uğruna yapay bir ifadeye sahip olmasına karşı çıkıyor. Bir süredir popüler hale gelen kalın kaş akımının kadınları aynılaştırdığını söyleyen Suzan Türk, 10 yıl boyunca make-up artist olarak çalıştıktan sonra son iki yıldır ‘Suzan Türk Kaş Tasarım’ markasıyla kaşlar üzerinde uzmanlaşmış.

‘İnsanlar önce gözünüze, sonra kaşınıza baksın’ diyerek kendisini doğal kaşlar yapmaya adayan ve bu işin uzmanlarından sayısız eğitim alan Suzan Türk, uygulamalarını sosyal medya hesaplarından paylaşıyor ve binlerce takipçisi tarafından ‘kaş profesörü’ olarak anılıyor.

 

 

KENDİMİ KAŞA ADADIM

Bugüne kadar ulusal televizyon kanallarında yayınlanan pek çok programa katılan, ekranlarda ‘doğal kaşların’ sırrını anlatan, kadınlara kalın kaş uğruna yapay olunmaması gerektiği bilincini yerleştiren ve ünü giderek artan Suzan Türk, kadınların artık sadece özel günlerde değil, her ortamda ve günün her saatinde güzel görünmek istediğini söylüyor ve ekliyor:

“Günümüzde kadınlar spora, markete hatta komşusuna giderken bile güzel olmayı seviyor. Bu anlamda kalıcı makyaj uygulamaları kadınlar için adeta kurtarıcı oldu. Güzelliğin sırrı ise kaşlarda yatıyor. Bakışları netleştiren kaşlar, kadınlara özgüven veriyor. Dökülen ve seyrelen kaşlar ise gelişen teknolojiyle birlikte kabus olmaktan çıktı. Kıl efekti veren microblading 3D kıl tekniği, doğru yapıldığı taktirde kadınların güzelliğine güzellik katıyor.”

Microblading yönteminin kadınları kaş boyamaktan kurtardığını ve yapılan makyajı zahmetsizce tamamladığını belirten Türk, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yola çıkarken yaptığım kaşların doğalından ayırt edilemeyecek kadar iyi olmasını hedefledim. Nitekim, öyle oldu. Bu yüzden sadece Kocaeli’den değil, İstanbul’dan hatta yurt dışından kaş yaptırmaya gelen müşterilerim var. Bu da doğru yolda olduğumu gösteriyor.”

Doğal kaş tasarımı konusunda kendisini tek geçtiğini söyleyen Suzan Türk şu ifadeleri kullanıyor: “Ben, kendimi kaşa adadım çünkü bir insanın yüzüne bakarken gözlerimin odaklandığı ilk yer kaşları oluyor. Hele bir de kaş yaptırayım derken doğallıktan uzaklaşan kadınları görünce doğallık konusunda daha ısrarcı oldum.

 

BİR FARKIM OLMALIYDI

Herkes bu işi yapabilir ama benim herkesten bir farkım olmalıydı. Farkım da doğallıktan yana duruşum oldu. Doğallıktan kastım şu; ben kişinin teninin rengine uygun olmayan renkte boya kullanmıyorum. Elinde fotoğrafla bana gelip ‘şu kaşı yapar mısın?’ diyene o kaşı yapmıyorum. Benim için kişinin yüz yapısı çok önemli. Altın oran hesabını yaparak kişiye en çok yakışacak, en doğal kaşı uyguluyorum. Ve kendilerini bana teslim eden müşterilerim bundan asla pişman olmuyor çünkü insanlar yüzlerinde yapay duran şeyleri artık sevmiyor.”

Microblading işlemlerinde en kaliteli boyaları kullandığının da altını çizen Suzan Türk, “Kaliteli bir işlem için kaliteli boya kullanmak şart. Ben, kullandığım boyadan işlem sırasında yararlandığım aletlere kadar tüm detayları müşterilerimle paylaşıyorum. Böylece akıllarında tek bir soru işareti dahi kalmıyor. Bir işte kalite varsa, orada güven vardır. Uygulama sonrası gördüğüm mutluluk bana yetiyor. Kaldı ki ben müşteri memnuniyetini çok önemsiyorum ve bu memnuniyet işimde ne kadar iyi olduğumun da kanıtı.”

Kendisine ait bir salonu bulunmamasına rağmen ciddi bir takipçi ve müşteri kitlesine sahip olan Suzan Türk, bunun sebebini şöyle açıklıyor: “Ben boğa burcu kadınıyım, özgür çalışmayı seviyorum. Bir salonda oturarak müşteri bekleyemem. Randevu sistemi çok hoşuma gidiyor. Müşterimle evinde ya da ofisinde buluşuyorum. Saatlerce ve tam konsantrasyonla onun kaşlarıyla ilgileniyorum. Hedefimde bir salon açmak yok ama yurt dışındaki ünlü markaların yeni teknikleriyle ilgili eğitimler almaya devam edeceğim. Bunun için araştırmalara başladım.”

 

EN GÜÇLÜ KADIN...

Kadınlara güzel ve doğal kaşlar konusunda tüyolar da veren Suzan Türk, “Öncelikle kaşlarını kuaförde ip ve cımbız yerine ustura ile aldırsınlar ancak bu işi bir uzmanın yapması şart. Usturayla alınan kılların kalınlaştığını ve arttığını görecekler. İp ve cımbız ile alınan kaşlar ise zaman içinde küser ve çıkmaz. Bu durumu yaşamak istemeyenler için ustura iyi bir çözüm. Ayrıca kaşlarının alt kısmına dokunmasınlar; bitiş noktalarının ve üst kısımlarının biraz toparlanması ifadeyi güzelleştirmeye yetecektir. Kaşların kalemle boyanması da kesinlikle çok sakıncalı. Kaş kalemi kaşın dökülmesine sebep olur. Kalem yerine kaş farı tercih edilmeli.”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara anlamlı bir mesaj da veren Suzan Türk, sözlerini şöyle noktalıyor: “Güzel olmak için makyaj yeterli değil. Bir kadın spor yaparak, iş hayatının içinde olarak, üreterek güzelleşir. Ben, işimin yanı sıra spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum. Kadınlara da bu yaşam tarzını öneriyorum.  Kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran kadın, bence en güçlü kadındır. Kadınlar ailelerine, sevdiklerine elbette önem vermeli ama kimseye bağımlı olmamalılar. Kadın her zaman hayata değer katar, bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir.”

 

İLETİŞİM

Instagram: @suzanturkastasarim

NASIL ARANDI: #suzan türk # kaş # microblading # kaş tasarım uzmanı # kaş profesörü # izmit # kocaeli # güzellik # bakım # doğal kaşlar # güçlü kadın # 3d kıl tekniği

2 yıl önce - Tülin üzümer

Merhaba.4 5 ay evvel kocaeli tuba da kaş 3D. Yaptırmıştım .orantısız yapıda oldu bır kaşım cokbozuk..benım yapımdan oldugunu soyluyor yapan ve duzeltemeyecegını soyledı.oysakı ona gıttıgımde kaşlarımda boyle bır orantısızlık yoktu..3D şeklindede gorunmuyor.bunuda cikdimin kalıtesınden oldugu soylendı.yani ben hepsuçluyum..sizi dergıde gordum ve kocaelıde oldugunuzu gorunce heyecanlandım ve umutlandım.bana yardımcı olabılırmısınız.belkı bırazda olsa toparlarsınız benii.lutfen çok rica ediyorum..küskün ruhuma umut olunuz..saygılar

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.