Kaplan Invest emin adımlarla ilerliyor

2017-06-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-06-02
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Didem KÖSEOĞLU • FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Özellikle son 10 yıldır hızlı bir gelişme gösteren konut sektöründe, çıta her geçen gün biraz daha yükseliyor.

 

Ardı ardına yükselen site, rezidans ve villa projelerinin bir çoğu ortak özelliklere sahip olsa da inşaat kalitesi ve verdiği güvenle öne çıkan firmalar, sektörde markalaşmayı ve  kalıcı olmayı başarıyor.

İlimizde kısa bir süre önce faaliyet göstermeye başlayan Kaplan Inverst de yoluna sağlam adımlarla devam eden inşaat firmalarından biri.

Uzun yıllar Almanya’da faaliyet gösteren Fox Kapital markasının sahibi Hamit Kaplan ve oğlu Uğur Kaplan’ın sahibi olduğu Kaplan Invest, şimdi ilimizde yaptığı yatırımlarla gündemde.

Şu sıralar, Gölcük Saraylı mevkiinde inşaatı süren Saraylı Marbella projesiyle gündemde olan Kaplan Invest hakkında merak ettiklerimizi, firmanın yönetim kurulu başkanı Uğur Kaplan’a sorduk.

 

 

 

Kaplan Invest Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kaplan

 

 

Sohbetimize sizi tanımakla başlayalım. Uğur Kaplan kimdir?

 

29 yaşındayım, Almanya Frankfurt doğumluyum. Babam aslen Oflu, annem ise İstanbul Beykozlu. 5 yıl önce Türkiye’ye kesin dönüş yaptım. Annemin büyüdüğü ve anneannemle dedemin hala yaşamakta olduğu Kocaeli’ye yerleştik; yatırımlarımızı bu şehirde yapmaya karar verdik. Finans ve yatırım konusunda eğitimler aldım. Evliyim, Ahmet Yusuf isminde yakışıklı bir oğlum var.

 

Türkiye’ye kesin dönüş yapmanızın sebebi neydi?

 

Türkiye’ye geri dönmek yurt dışında yaşayan çoğu insanın hayalidir. Almanya’da edindiğim tecrübeleri kendi ülkemde yararlı hale getirmek istedim. Babam zaten yurt dışında aktif olarak inşaat sektöründe güzel işler yapıyordu. Ben dönmeden 5 yıl önce de Türkiye’de Kaplan Invest’in tohumlarını atmaya başlamıştı. Böylece biz de ailece ülkemize kesin dönüş yapmaya karar verdik.

 

Bize biraz Kaplan Invest’ten bahsedebilir misiniz?

 

Babamın inşaat alanındaki tecrübeleriyle benim fon ve finans bilgimi harmanladık ve Kaplan Invest’i ortaya çıkardık. Kaplan Invest, tipik yap-sat bir inşaat firmasından çok daha fazlası. Biz aynı zamanda finans ve yatırım öncelikli bir firmayız. Bu yola 5 veya 10 yıllık geçici bir şirket olmak için çıkmadık. Babadan oğula devam eden bir aile şirketi kurmak istediğimizden, soyadımız Kaplan’ı şirketimize isim olarak verdik. Yatırım öncelikli olduğumuz için de ‘invest’ ismini markamıza ekledik.

 

Uğur Kaplan ve annesi Zerrin Hanım, Kaplan Invest’in yeni projesi Saraylı Marbella’yı tanıttı.

 

ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK

Şu anda devam eden projelerinizden biri de Saraylı Marbella. Projenin detayları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Saraylı Marbella’nın temellerini, Gölcük Saraylı’da attık. Projemiz 2 dönüm alan üzerine kurulu. 2 blokta çatı dubleks, ara kat ve bahçe dubleks olmak üzere 28 ultra lüks daireden oluşuyor. 24 saat güvenlikli, deniz manzaralı ve yeşilin her tonunun bulunduğu bir proje. Her blokta 5 adet 3+1 verandalı bahçe dubleks, 4 adet 2+1 deniz manzaralı ara kat daire, 5 adet 3+1 geniş teraslı ve muhteşem manzaralı çatı dubleks var. Aynı zamanda zemin ve ulaşım açısından da oldukça şanslı bir bölge. 2 dakika içinde Gölcük merkezde oluyorsunuz.

Projelerinizin en belirgin özelliği nedir?

Konforu ön planda tutuyoruz. Kadınlara özel, kullanışlı mutfak ve odalar yapmaya özen gösteriyoruz. Aileler için konutlar inşa ettiğimiz için güvenliğe öncelik veriyoruz.

 

ZEMİN YAPISI ÖNEMLİ

Devam eden başka projeler de var mı?

Şirketimiz hem Avrupa hem de Türkiye’de aktif olarak hizmet veren bir kuruluş. Şu an Fransa’da 15 dönüm üzerine kurulu lüks villa projemiz devam ediyor. Kısa bir süre önce Başiskele Yeniköy’de, doğanın içindeki yemyeşil bir projenin ilk adımlarını attık. Avrupa standartlarında, villa görünüm ve konforunda 45 daireden oluşan lüks bir inşaat projemiz var. 24 saat güvenlikli, havuzlu. Bir evde aranan ne varsa içinde barındıran çok özel bir proje. Ayrıca, yeni bir sürpriz villa projemiz daha var, ancak ondan bahsetmek için henüz erken.

İlimizde faaliyet gösteren bir çok inşaat firması var. Kaplan Invest’i diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Kaplan Invest; Avrupa standartlarında, seçkin konut projeleri üretmek için yola çıkmış bir firmadır. Kaliteli malzemeler ve daha da önemlisi kalifiye, işinin ehli inşaat ustalarıyla çalışıyoruz. Misyonumuz, insanların içinde kendini mutlu, huzurlu ve güvende hissedeceği mekanlar inşa etmek. Kaplan Invest’i benzerlerinden ayrılan temel özelliklerinden biri projelerinde inşaat ve malzeme kalitesi kadar çevresel ve sosyal unsurlara da son derece önem vermesi, özenli yaklaşmasıdır. Öte yandan müşterilerimizin bir an önce evlerine yerleşmelerini sağlamak için projeleri süratle ve zamanında bitirmek; bu konuda bize duyulan güveni boşa çıkartmamak vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır.

Kaplan Invest’in ‘yatırım’ alanındaki çalışmalarından da biraz bahsedebilir misiniz?

Invest kısmımızda her türlü yatırımı destekliyoruz. Genel anlamda bize ve girişimcilere kazanç, kar sağlayacak bütün projelere açığız. Bu konuda geniş bir yelpazeye sahibiz. Yatırımlar inşaat alanında da olabilir, herhangi bir işletme de olabilir. Önemli olan bizden finans desteği isteyen insanların projelerine inanıp, güvenmemiz. Bu hususta herkes ofisimizin kapısını çalabilir. Aynı zamanda Kaplan Invest’e de yatırım yapılabilirler.

 

KONUT SATIN ALIRKEN

Uğur Bey, son olarak size konut satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sormak istiyorum?

İnsanlar yıllarca dişinden tırnağından artırdıklarıyla ev sahibi olmayı umut ediyor, ömrü boyunca bunun için çalışıyor. O yüzden tercih edilen inşaat şirketinin güvenilirliği; satış ofisinden içeri girdiğiniz anda hissettiğiniz o güven ve sıcaklık çok önemlidir. Şirketlere çekinmeden sorsunlar; vizyonları nedir, şirket olarak gelecek vaatleri nelerdir, projeyi geliştirirken neye öncelik veriyorlar? Ayrıca, projenin görsel güzelliği kadar arazinin zemin yapısına da dikkat edilmeli; ev alırken deprem kuşağında yaşadığımız unutulmamalıdır.

 

 

NASIL ARANDI: #kaplan invest

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.