KALBEN 1 yaşında

2018-01-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-01-09
.stripslashes($urun->baslik).

Bundan yaklaşık bir yıl önce, Koruyucu Aile Hizmet Modeli’nden faydalanan ve koruyucu aile deneyimine sahip bireyler öncülüğünde kurulan KALBEN derneği, 1’inci kuruluş yıl dönümünü unutulmaz bir geceyle kutladı.

 

Faaliyetlerine, kendisi de koruyucu aile modeliyle büyümüş olan yönetim kurulu başkanı Pelin Çalışkanoğlu liderliğinde devam eden KALBEN’in kuruluş amacı Koruyucu Aile Hizmet Modeli’nin toplumda yaygınlaştırılması; bu modelden yararlanmak isteyen ailelere, süreç öncesi ve sonrası hukuki ve psiko-sosyal destek verilmesi; koruyucu aileler ve koruma altında yetişen gençler arasında dayanışmanın artırılması ve onlar için psiko-sosyal destek sağlanması.

Kurulduğu Kasım 2016 tarihinden itibaren yaptığı çalışmalarla ülke çapında ses getiren KALBEN, Kozyatağı Hilton Otel’de düzenlenen gecede bürokratları, dernek üyelerini, koruyucu aileleri ve KALBEN dostlarını bir araya getirdi. Sunuculuğunu Hakan Bilgin’in üstlendiği geceye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin Güven, dernek üyeleri ve davetliler katıldı. Gece, KALBEN yönetim kurulu başkanı Pelin Çalışkanoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Yaptığı duygusal konuşmada, Koruyucu Aile Hizmet Modeli’nden ve kendi hikayesinden bahseden Çalışkanoğlu, sözlerinin sonunda koruyucu annesine çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.

 

GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Çalışkanoğlu’ndan sonra sahneye davet edilen dernek kurucu üyesi, aynı zamanda koruyucu aile olan Müge Yelekci de konuşmasında kızıyla olan diyaloğundan ve koruyucu aile olmanın öneminden bahsetti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin Güven de konuşmalarını yaptıktan sonra mikrofonu alarak evlat edinilme sürecini anlatan 18 yaşındaki Özlem Salbaş’ın konuşması ise davetlileri göz yaşlarına boğdu. Gecede, plaket töreninin ardından Çiğdem Gürel ve Orkestrası sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarla kulakların pasını sildi.

 

NASIL ARANDI: #Koruma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.