19-06-2024 13:42

‘HAYAL’inizdeki lezzet ayağınıza geldi!

2018-04-17    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-04-17
.stripslashes($urun->baslik).

Eğlence dünyasının önde gelen mekanlarından biri olarak bilinen Hayal Kahvesi, Kocaeli’de açıldığı günden bu yana gece hayatına yön vermeye devam ediyor. Hayal Kahvesi, canlı performansların yanı sıra özenle hazırlanmış zengin mönüsüyle de hayalinizdeki lezzetleri ayağınıza getiriyor!

 

Hayal Kahvesi, Türkiye genelindeki 18. şubesini ilimizde açtı. Symbol Alışveriş Merkezi bünyesinde yaklaşık 4 aydır faaliyet gösteren Hayal Kahvesi’nin işletmecileri ise hepimizin yakından tanıdığı isimler; Oral Şimşek ve Yavuz Kavan. İzmit Marina’da bulunan Antikpub’ı 10 yıl boyunca işleten ikili, devasa bir yatırımla Hayal Kahvesi’ni ilimize getirdi. Artık ne eğlenmek ne de ağız tadıyla yemek yemek için kilometrelerce yol kat etmenize, şehir dışına çıkmanıza gerek yok.

 

2bbbbb

 

DAHA BÜYÜĞÜ YOK!

Hayal Kahvesi ilimize artılarıyla birlikte geldi. Kocaeli Hayal Kahvesi’ni ülke genelindeki diğer şubelerden ayıran en önemli özellik; Türkiye’nin ‘en büyük’ Hayal Kahvesi olması. Tamı tamına bin 350 metrekarelik bir alana sahip. Büyüklük açısından sahnesini ve kulisini geçen de yok. Kulisten direk sahneye geçişin olduğu tek Hayal Kahvesi de burası. Sigara içenler için hem ön, hem de arka tarafta bahçesi olan tek Hayal Kahvesi aynı zamanda. İç dizaynı da diğerlerinden oldukça farklı. Kocaeli Hayal Kahvesi şimdiden yeni açılacak şubelerin örnek aldığı bir mekan haline geldi bile.

 

aaaaa

 

Kocaeli Hayal Kahvesi’ni diğerlerinden ayıran bir başka özellik de restoranı. Konser öncesinde restoranda birbirinden lezzetli yemeklerin tadına baktıktan sonra hemen yan tarafa geçerek ayağınıza kadar gelmiş ünlü sanatçıları dinleyebilecek, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlencenin tadını çıkarabileceksiniz. “Ben yemeğimi yerken konser izlemek istiyorum” diyorsanız, bu da mümkün. Ses geçirmeyen camlar ve kapılar sayesinde oturduğunuz yerden ekranlar vasıtasıyla da konseri izleyebilirsiniz.

 

bnana

 

MENÜ ÇOK ZENGİN

Kocaeli Hayal Kahvesi eğlencede olduğu kadar menüde de oldukça iddialı. Hayal Kahvesi’nin özenle hazırlanmış zengin menüsü dünya mutfağının izlerini taşıyor. Menüde pizzadan dürüme, makarnadan burgere kadar ne ararsanız var. Bir tek şey yok; Dondurulmuş ürünler. Hayal Kahvesi’nin tüm ürünleri kendi imalatı. Tatlılar dahil. Ekmekler dahil. Kahvaltıda ikram edilen poğaça ve simit dahi burada yapılıyor.

 

kah

 

pizza

 

Hayal Kahvesi’nin en iddialı olduğu ürün ise pizza ve burgerler. Ana yemeklerde favori ise dağ kekikli piliç ve beğendili köfte. Crispy bonfileyi de unutmamak gerek. Unutulmayan bir şey daha var. O da; çocuklar ve vejeteryanlar. Menüde her iki grubu da mutlu edecek alternatifler mevcut.

 

tavuk

 

Bu lezzetli yemekler Antikpub’dan beri Oral Şimşek ve Yavuz Kavan’la birlikte çalışan şef Halil İbrahim Gökduman’ın elinden çıkıyor. Hayal Kahvesi’nde her türlü yerli ve yabancı, alkollü ve alkolsüz içeceğin yer aldığını da söylemeden geçmeyelim. Kahve tutkunları için de bir müjdemiz var. Sifon kahveyi bulabileceğiniz tek adres; Hayal Kahvesi.

 

kkka

 

Gelelim fiyatlara. İşte bunu duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Çünkü, fiyatlar gerçekten piyasanın altında. Salatalar 15-24 TL arası, makarnalar 15-22 TL, ana yemekler 20-39 TL, hamburgerler 20-25 TL, pizzalar 17-26 TL, tatlılar 9-15 TL arası değişen fiyatlarla müşteriye sunuluyor.

 

don

 

tira

 

KAHVALTI DEYİP GEÇMEYİN!

“Kahvaltı yok mu?” dediğinizi duyar gibiyim. Olmaz mı? Kocaeli Hayal Kahvesi’ni diğerlerinden ayıran bir başka özellik de bu. Hem de kendi kahvaltı menünüzü kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Nasıl mı? Standart bir kahvaltı tabağı söyleyebileceğiniz gibi menüden istediğiniz kahvaltılık ürünleri seçip masanızı istediğiniz gibi donatma şansınız da var. Seçtiğiniz her ürün iki kişilik olarak geliyor. Kahvaltı tabağının ücreti ise sadece 22 TL.

 

yemek

Haber: Serpil Çolak

Fotoğraflar: İsmail Hakkı Timuçin

 

mut

 

burger

 

tatli

 

serbetli

 

NASIL ARANDI: #lıveriş #Hayal Kahvesi #Kocaeli #mekan #Oral Şimşek #Serpil Çolak #Symbol Alışveriş Merkezi #Yavuz Kavan #yemek #Zeynep Akar

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.