13-04-2024 09:35

Havuz başında kahvaltı keyfi Blue Pier’de

2019-07-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-03
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: SERPİL ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin ilk şartı güne iyi bir kahvaltıyla başlamaktır. Bedenimizin uyanması, sistemli bir şekilde çalışması için kahvaltı önemlidir. Tabii kahvaltıda yediklerimiz de önemlidir. Bir o kadar önemli olan da kahvaltıyı nerede yapacağımız...

Çünkü günümüz insanı karnını doyururken ruhunu da beslemek istiyor. Yoğun iş hayatının getirdiği yorgunluk, stres gibi faktörlerden arınıp, nefes almaya ihtiyaç duyuyor. Bunun için de özellikle hafta sonları iyi bir kahvaltıyı bulunmaz bir fırsat olarak görüyor. Bu uğurda kilometrelerce yol gitmeyi göze alıyor, yeni yerler keşfetmek, yeni lezzetler denemek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor.

Hafta içi ya da hafta sonu fark etmez, iyi bir kahvaltı için arayış içinde olanlara güzel bir önerimiz var. Karamürsel’in hemen çıkışında bulunan Blue Pier Otel’in havuz başına ne dersiniz? Burada güne nefis bir kahvaltıyla başlayabilir, sonrasında havuza ya da denize girerek serinleyebilir, olmadı yürüyüşe çıkabilir veya çimenlerin üzerinde kitabınızı okuyarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

 

GÜNE İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Karamürsel’in tanınmış ailelerinden birine ait olan, son yıllarda tepeden tırnağa elden geçirilerek yenilenen ve yeni bir yüzle, yeni bir anlayışla hizmet vermeye başlayan Blue Pier Otel, kahvaltıda da iddialı. Beyhan Özcan tarafından işletilen Blue Pier Otel’de ister havuz başında, ister denize sıfır konumunda bulunan ve kaptan köşkünü andıran alakart restoranda nefis bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonları ise açık büfe olarak hizmet veren Blue Pier Otel’in kahvaltısı o kadar zengin ki... Sağlıklı ve organik ürünlerle donatılmış kahvaltı hem gözünüze hem de damak tadınıza hitap edecek. Böylece güne sağlıklı ve iyi bir başlangıç yapacaksınız. Unutmayın; iyi bir kahvaltı, iyi bir hayat demektir.

Blue Pier Otel’in kahvaltısında otelin kendi fırınında pişirilen simitten poğaçaya, börekten ekmeğe kadar el yapımı lezzetler sizleri bekliyor. Ailenin kendi zeytin bahçelerinden toplanan zeytinler ise sofraları süslüyor. Özenle seçilmiş, çeşit çeşit kaliteli peynirlerle donatılan kahvaltı masasında yer alan domates, salatalık ve yeşillikler ise yine Karamürsel’e yakın köylerden temin ediliyor. Reçellerin hepsi ev yapımı, tadı damağınızda kalacak cinsten. Kaymakla ikram edilen kestane balına ise bayılacaksınız. Kahvaltıda ikram edilen yumurta da yakın köylerden alınıyor, doğada serbest dolaşan tavukların yumurtası. Dilerseniz yağda kızarmış sucuk ve menemen ile de kahvaltınızı taçlandırabilirsiniz.

Denize sıfır konumda bulunan Blue Pier Otel’de Osmangazi Köprüsü manzarası eşliğinde kahvaltı yaparken denizden gelen iyot kokusunu da içinize çekmeyi unutmayın! Havuzu, denizi, doğası, yürüyüş parkurları ve diğer aktiviteleriyle Blue Pier Otel’de kahvaltıdan daha fazlasını bulacaksınız.

 

İLETİŞİM

Kayacık Mah., Amiral Cad., No:306 

Karamürsel/Kocaeli

Tel: O262 452 10 71 

Gsm: 0533 334 52 42

NASIL ARANDI: #blue pier otel # şefik kutsi # karamürsel # mekan # konaklama # deniz # kum # güneş # havuz # restoran # lüks # kral dairesi # süit oda # düğün # nişan # organizasyon # kahvaltı

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.