25-02-2024 11:19

Gölcük Aile Konak festivalin ilgi odağı

2019-04-22    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-22
.stripslashes($urun->baslik).

Gölcük Aile Konak Hastanesi, 20 yıllık sağlık tecrübesiyle, ileriye yönelik yatırımlarının yanı sıra, düzenlediği etkinliklerle de fark yaratmaya devam ediyor. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İnterteks Uluslararası Fuar Alanında düzenlenen çocuk festivaline, mini hastane konseptiyle katılarak, çocuklara hem doktorluğu sevdirip, hem de ameliyat deneyimi yaşatarak fuarın en çok talep gören standı oldu.

 

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN TEBRİK ETTİ 

İnterteks Uluslararası Fuarında 23 Nisan Şenliği'nin gözde etkinlik alanlarından biri olan Aile Konak Hastanesi’nin ziyaretçileri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın’da vardı. Büyükakın, hastane etkinlik alanında kurulu ameliyathaneyi gezerek, çocukların ameliyat deneyimine ortak oldu, onlarla sohbet etti. Konsepti çok beğenen Tahir Büyükakın, böylesine güzel bir proje için katılımlarından dolayı hastane yönetimine teşekkür etti.

 

AMELİYAT DENEYİMİ YAŞADILAR

23 Nisan çocuk festivali kapsamında İnterkteks Uluslararası Fuar alanında kurulan mini hastanesiyle göz dolduran Gölcük Aile Konak Hastanesi, fuarın en yoğun katılım alan standlarından oldu. Çocukların ameliyathane ortamında, ameliyathane hemşiresi ve anestezi, teknisyeni gözetiminde öncelikli olarak formalarını giyerek, maske ve boneleriyle ameliyata nasıl hazırlanıldığını öğrenirken, maket üzerinde ameliyatın başından sonuna nasıl yapıldığına dair bilgiler edindiler. Aynı zamanda organları tanıma fırsatı bulurken, gerçek bir ameliyat deneyimi yaşayan çocuklar ameliyat bitimi katılım belgelerini aldılar.

 

 

YOĞUN İLGİ

Gölcük Aile Konak Hastanesi olarak 3 gün boyunca hizmet veren mini hastane konsepti, ziyaretçilerden de hayli yoğun talep görürken, çocuklarının doktor olmasını isteyen anne-babalar hastane önünde yoğun kalabalık oluşturdular. Ameliyat deneyimini yaşayan çocuklarını standın bekleme salonundaki kameradan da izleyen aileler, çıkışta hatıra fotoğrafı çektirdiler. Başvuru formuyla gruplar halinde içeriye alınan çocukların boy ve kilo ölçümleri yapılan etkinlik üç gün boyunca devam etti.  Gölcük Aile Konak Hastanesi’nin 3 gün boyunca İnterteks Fuar alanında açık kalan mini hastane standında ameliyat deneyimi etkinliğinin yanı sıra, ambulans, hemşire ve doktordan oluşan fotoğraf çekim standları da çocuklar tarafından hayli ilgi gördü. Amabulans şoförü, hemşire ve doktor maketlerinde fotoğraf çekilen çocuklar 23 Nisan’ı Aile Konak Hastanesi standında coşkuyla ve doyasıya yaşadılar.

 

NASIL ARANDI: #Gölcük Aile Konak Hastanesi # 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı # Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.