Gelin adaylarının tercihi: Öznur Koçoğlu

2019-04-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-06
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: SERPİL ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Öznur Koçoğlu...

Mesleğe ‘çocuk’ denilebilecek yaşta başlamış ve başarı merdivenlerini teker teker tırmanarak bugünlere gelmiş. Çok çalışmış, çok uğraşmış, çok didinmiş. Umutsuzluğa kapıldığı günler olsa da hiç vazgeçmemiş, kendisine çizdiği yolda emin adımlarla ilerlemiş.

12 yaşında adım attığı ‘kuaförlük’ mesleğinde şimdilerde 22’nci yılını kutluyor. Ve artık o, gelin adaylarının en çok tercih ettiği kuaförlerin başında geliyor. Öyle ki günde 37 gelin adayını hazırlayıp, ‘mutlu’ bir şekilde yolcu edebiliyor.

Başarısının sırrını merak ediyorsanız hemen söyleyelim; işini aşkla yapması. İşini o kadar çok seviyor ki “Bir daha dünyaya gelsem yine gelin hazırlamak isterdim. Kuaför, gelinlikçi ya da aksesuarcı fark etmez kesinlikle bu işin içinde olmayı seçerdim” diyor. Gelin, şimdi Öznur Koçoğlu’nu daha yakından tanıyalım, yeni kuaför salonundan hayallerine uzanan bir yolculuğa çıkalım.

 

 

 

SADECE BAYANLARA

Öznur Koçoğlu Hairdresser, Cumhuriyet Parkı’nın karşısında, İzmit Lisesi’nin hemen arka sokağındaki iki katlı salonunda faaliyet gösteriyor. Öznur Koçoğlu Hairdresser’ın en büyük özelliği sadece bayanlara hizmet vermesi ve personelin de sadece bayanlardan oluşması. İzmit’te böyle bir salonun çok az sayıda olduğunu söyleyen Öznur Hanım, yaklaşık bir yıl önce taşındığı 250 metrekarelik mekanı, yaptırdığı tasarımla hem çok şık hem de konforlu hale getirmiş.

Öznur Koçoğlu Hairdresser, beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak bir salon. Burada gelin başından makyaja, manikürden pediküre, boyadan röfleye, saç kesiminden kaş almaya kadar her türlü hizmet veriliyor. Erkek personel bulunmadığı için tesettürlü kesime de hitap eden salonda türban uygulaması da yapılıyor. Öznur Koçoğlu Hairdresser’ın bir diğer özelliği ise gelin ağırlıklı çalışması. Öznur Hanım, “Salonumuzda her türlü hizmeti verebilecek donanıma ve yeterliliğe sahibiz ancak biz bir konuda uzmanlaşmak istedik. Yol haritamızı ‘gelinler’ üzerine çizdik. Bir gelinin ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri burada sunuyoruz. Bütün enerjimizi en mutlu gününe hazırlanan gelinlerimiz için harcıyoruz. İşimizi çok daha iyi yapabilmek adına gelin adayının yanında  en fazla bir ya da iki kişi alıyoruz. Böylece hem gelin adayı kendisini daha rahat hissediyor hem de biz çok rahat çalışıyoruz ve ortaya çok güzel işler çıkıyor” diyor.

Bu alanda rekorunun bir günde 37 gelin olduğunu söyleyen Öznur Koçoğlu, gelin adayını nasıl hazırladıklarını ise şöyle anlatıyor: “Gelin adayımızı karşıladıktan sonra gelinliğini giydirip, makyaja alıyoruz. Makyajı bu konuda profesyonel olan Özlem Gökçek yapıyor. Kendisi benim kardeşim ve aynı zamanda sağ kolum. Makyaj bittikten sonra saça geçiyoruz. Gelin adaylarımızın saçıyla bizzat ben ilgileniyorum. Gerek tesettür gerekse gelin başını mutlaka ben yapıyorum. Çünkü gelin adaylarımız Öznur Koçoğlu markasına geliyor. O yüzden başkasının eline bırakamam.”

 

 

BU İŞTE ÇOK İYİYİZ

Öznur Koçoğlu Hairdresser’da 6 kişilik bir ekip görev yapıyor. Her zaman kendisini yetiştirmiş, işinde uzmanlaşmış personelle çalışmaya özen gösterdiğini belirten Öznur Hanım, “İzmit’te yetişmiş personel bulmak zor o yüzden kendimiz yetiştirmeye çalışıyoruz” diye konuşuyor.

Öznur Hanım, ‘Bir gelin adayı neden sizi tercih etmeli?’ sorusuna ise şu yanıtı veriyor: “Gelin adayının en özel gününde en iyisini istemek hakkı. ‘Biz bu işte çok iyiyiz’ diyerek kendimi övmek istemiyorum ama gerçekten çok iyiyiz. Ben gelin başında, Özlem Gökçek ise makyajda bir numara. Ve gelinlerimizin hepsiyle birebir ilgileniyoruz. Güleryüz, hijyen, kaliteli hizmet hepsi salonumuzda mevcut.

Öznur Koçoğlu, gelecekteki hedefini ise şöyle açıklıyor: “İleride Öznur Koçoğlu markasıyla bir gelinlikçi açmak istiyorum. Gelin adayını hem giydirmek hem de süsleyerek en özel gününe hazırlamak en büyük arzum. Umarım hayalimi gerçekleştirebilirim.”

 

İLETİŞİM

Veli Ahmet Mah., Alemdar Cad., Azizbey Sok, No: 4/D, İzmit (Cumhuriyet Parkı karşısı, İzmit Lisesi arka sokağı)

Tel : 0262 331 06 05

Instagram: oznurkocogluhairdresser

Facebook: Öznur Koçoğlu Hairdresser and Make Up

NASIL ARANDI: #Öznur Koçoğlu Hairdresser and Make Up # öznur koçoğlu # makyaj # saç # gelin başı # tesettür # kocaeli # izmit # gelin #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.