27-05-2024 21:44

Renkli, dinamik, enerjik: FIT4EVER FITNESS CENTER

2019-12-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-12-05
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

Genç iş adamı Murat Can Özbek ve eşi Şehbal Özbek tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve ilk günden itibaren ilimizdeki ‘spor salonu’ anlayışına yeni bir soluk getiren Fit4ever PT Studio, markalaşma yolunda hızla ilerliyor. Üyelerinden gelen ‘fitness salonu’ talebini karşılıksız bırakmayan Özbek çifti, Fit4ever’ın ikinci şubesini Yahya Kaptan’daki Arastapark AVM’de açtı. Rengarenk graffitileri, kişiyi spor yapmaya teşvik eden enerjik salonu, modern ekipmanları ve tecrübeli eğitmen kadrosuyla kısa sürede dikkat çeken merkez, ilk şubeden farklı olarak yıllık üyelik sistemiyle hizmet veriyor. Fitness’ın yanı sıra mat pilates, reformer pilates, zumba, kick boks, aikido ve yoga derslerinin de verildiği Fit4ever Fittness Center, AVM içerisinde olmasının da avantajıyla üye sayısını her gün biraz daha artırıyor. 

Çarpıcı tasarımıyla fark yaratan bu salon hakkında merak ettiklerimizi, Fit4ever’ın güzel patroniçesi Şehbal Özbek’e sorduk.

 

 

Şehbal Hanım, ikinci bir salona neden ihtiyaç duyuldu, Fit4ever Fitness Center’ı ilk şubeden ayıran özellikler nelerdir? Anlatır mısınız?

Biz Fit4ever’ı kurarken, kendimize kısa süre içerisinde büyümek gibi bir hedef koymuştuk. Üyelerimizin de yoğun talebiyle bu hedefimize yaklaşık 1,5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ulaştık.

İlk şubemiz Fit4ever PT Studio, ‘personel trainer’ yani kişisel eğitmen sistemiyle çalışıyor; Fit4ever Fitness Center ise yılık üyelik sistemiyle, fitness salonu olarak hizmet verecek. Salonumuz her gün sabah 07.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında açık olacak.

 

Fit4ever Fitness Center, oldukça şık ve enerjik bir salon olmuş.  Dekorasyon aşamasında nelere dikkat edildi?

Fit4ever olarak iki şubemizde de enerjik ve kişiyi spora teşvik eden bir konsept uyguladık. Graffitilerimizi ve kullanılacak renkleri özel olarak seçip tasarlıyoruz. Arastapark şubemizde üyelerimizin motivasyonunu artırmak için ayrıca ‘hardcore’ bir alan tasarladık ki çok beğenildi. Üyelerimiz, onlar için yaratılmış bu ayrıcalıklı ortamda antrenmanlarına çok daha iyi odaklanabiliyor.

 

Özellikle graffitiler çok beğenildi. Figürleri neye göre seçtiniz?

Evet, bunu üyelerimizden de sık sık duyuyoruz. Eski çizgi roman kahramanlarını ve bu kahramanları duvarlarımızda görmeyi seviyoruz.

Spor yaparken zihinlerdeki engellerin yıkılması amacıyla iki şubemizde de graffitilerimizi mücadeleyi, gücü, özgürlüğü simgeleyen karakterler ve figürler arasından seçmeye dikkat ettik.

 

 

DİYETİSYEN DESTEĞİ

 

Biraz da salonun fiziksel şartlarından bahsedelim mi?

Fit4ever Fitness Center’da soyunma odalarından duşlara kadar her alanı yeni baştan tasarladık. Güçlendirilmiş havalandırma sistemimiz, rahat ve konforlu fitness alanımız, yenilenmiş zeminimizle salonumuzu üyelerimiz için daha da keyifli bir hale getirdik.

 

Fit4ever Fitness Center’da hangi hizmetler veriliyor?

Fit4ever Fitness Center, bir fitness salonundan isteyebileceğiniz tüm ekipman, donanım ve konfora fazlasıyla sahip. Kısa bir süre sonra başka spor salonlarında göremeyeceğiniz yeni cihazlarımız da gelecek. Üyelerimiz fitness alanımızdan faydalanırken aynı zamanda mat pilates, zumba, kick boks, aikido ve yoga gibi grup derslerine de katılabiliyor. Ayrıca, kişisel antrenör eşliğindeki reformer pilates derslerimiz ikinci şubemizde de devam ediyor.

 

Fit4ever Fitness Center’da üyelik sistemi nasıl?

Fit4ever Fitness Center, yıllık ya da 2 yıllık üyelik esasıyla çalışıyor.  Üyelerimiz, salonumuzun fitness alanından ve tüm grup derslerinden yıl boyunca sınırsız olarak faydalanabiliyor. Eğitmenlerimiz, günün her saatinde salonda ve sporcularımızla yakından ilgileniyor, onlara hareketlerin doğru uygulanması noktasında destek veriyor. Ayrıca bir de diyetisyenimiz var. Diyetisyenimiz Onur Bey, üyelerimize randevulu olarak yardımcı oluyor. Fit4ever üyeleri, sağlıklı beslenme ve kilo verme konularında kendisinden ücretsiz olarak danışmanlık alabiliyor.

 

 

REFORMER PİLATES DERSLERİ DE VAR

 

Fit4ever’da, reformer pilates dersleri nasıl gerçekleşiyor?

İlk şubemizde olduğu gibi Arastapark şubemizde de reformer pilates dersleri tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde veriliyor. Üyelerimiz bu dersi isterlerse birebir, isterlerse bir arkadaşlarıyla birlikte ‘düet’ şeklinde yapabiliyor.

 

Peki, salonda kaç hoca görev yapıyor, hepsi spor akademisi mezunu mu?

Arastapark şubemizde 5 eğitmenimiz var. Evet, hepsi spor akademisi alt yapısına sahip ve tamamı farklı alanlarda kendilerini geliştirmiş kişiler. Fit4ever olarak, prensiplerimiz gereği spor akademisi alt yapısına sahip olmayan eğitmenlerle çalışmıyoruz. Eğitmenlerimiz üyelerimize fonksiyonel fitness, weight lifting, calistenics ve body building gibi alanlarda yardımcı oluyor.

 

 

Şehbal Hanım, Fit4ever’ı diğer salonlardan ayıran en büyük özellik nedir?

Fit4ever’ı diğer salonlardan ayıran en önemli özellik, iş disiplinidir. İlk şubemizin bu kadar çabuk başarıya ulaşmasının ve devamlılığı yüksek üyelere sahip olmamısının nedeni de budur. Üyelerimizin sağlıklı spor yapması, hedeflerine ulaşması ve salonumuzdan beklentileri, hem kurumumuz hem de eğitmenlerimiz için çok önemli. Bu anlayışla, aynı başarılı çizgiyi Arastapark şubemizde de devam ettiriyoruz.

 

Son olarak, salonun AVM içinde olmasının üyeleriniz için nasıl bir avantaj sağladığını sormak istiyorum…

Fit4ever Fitness Center, İzmit’in en merkezi noktalarından biri olan Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Arastapark AVM’nin 4. katında hizmet veriyor. Ulaşım ve park kolaylığı açısından en ufak bir sorunumuz yok. Kendi aracıyla gelen üyelerimiz AVM’nin açık ve kapalı otoparklarından yararlanıyor. Ayrıca, AVM konum olarak tramvay durağının hemen yanında. Trafiğe çıkmayı tercih etmeyen üyelerimiz için bu da büyük bir avantaj. Tüm bunların yanı sıra spor öncesi ya da sonrası AVM’de alışveriş yapmak veya yemek yemek isteyenler için de Fit4ever Fitness Center oldukça avantajlı bir konumda.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Yahya Kaptan Mah., Arastpark AVM Kat: 4 İzmit/Kocaeli

Tel: 0262 311 41 72

Instagram: @fit4everptstudio

www.fit4ever.com.tr

 

NASIL ARANDI: #Fit4ever Fitness Center # spor # merkezi # sağlık # yaşam # hareket # Murat Can Özbek # Şehbal Özbek # enerji # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.