13-04-2024 09:05

Ev yemeğini özleyenlere; KARAÇETİN

2018-02-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-02-07
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Eylem Selvi ARI • FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı TİMUÇİN

 

Son yıllarda her köşe başında görmeye alıştığımız fast food’ların kendine has, tek düze lezzetlerinden sıkılanlar tencere yemeğine yönelmeye başladı. Değişen yemek kültürümüzü özüne döndüren en büyük etkenlerden biri de sağlıklı beslenme arzusu oldu. Dışarıda yemek yiyenler artık ne yediklerini bilmek, kalitesinden ve hijyeninden emin olmak istiyor. İşte bu yüzden geleneksel damak tadımızı korumayı başaran esnaf lokantalarına ilgi her geçen gün artıyor.

 

 

FAST FOOD’DAN KAÇIŞ

Özellikle çalışan kesim öğle aralarında fast food yerine ev yemekleri yapan restoranları tercih ediyor. Türk mutfağının temel taşlarından olan, yaşadığımız kentlerin bulvarında, caddesinde, sokağında bulunan esnaf lokantaları gerek sundukları bol çeşit gerek lezzet gerek kalite gerekse fiyatlarının uygunluğu nedeniyle yeniden vatandaşın uğrak yeri haline geldi. Tıpkı, kısa bir süre önce şehir merkezinde kapılarını açan Karaçetin Ev Yemekleri lokantası gibi.

 

 

KALİTELİ VE HİJYENİK

Şöyle dumanı üzerinde tüten çorbalar, güveçte pişen kuru fasulye, en lezzetlisinden zeytinyağlılar, yemeğe doyamayacağınız kızartmalar, özenle hazırlanmış salatalar, tadı damağınızda kalacak döner ve İskender… Hepsi evde hazırlanmışçasına kaliteli ve hijyenik. İştahınız açıldı değil mi? Gün içerisinde hem sağlıklı hem lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız, Karaçetin Ev Yemekleri lokantasına mutlaka uğramalısınız.

 

Gıda sektörüne iddialı bir giriş yapan Kerem Karaçetin, sağlığını düşünen herkesi ev yemeği yemeğe bekliyor.

 

ARADIĞINIZ ADRES

Yaklaşık 14 yıl boyunca otomotiv sektöründe yaptığı işle ‘Karaçetin’ markasını hafızalara kazıyan Kerem Karaçetin, hizmet alanını değiştirdi. Gıda sektörüne adım atan Karaçetin, vatandaşın ‘ev yemeği’ özlemini gidermek için ‘Karaçetin Ev Yemekleri’ lokantasını hizmete açtı. İzmit şehir merkezinde, Fevziye Camii yanında hizmet veren Karaçetin Ev Yemekleri lokantası şimdiden ev yemeği tutkunlarının yeni adresi oldu.

 

 

HER ŞEY GÜNLÜK

Yemekleri en kaliteli malzemelerle, hijyenik ortamlarda hazırladıklarını söyleyen Kerem Karaçetin, “Malzemelerimizi İzmit’in yerli esnafından, günlük olarak alıyoruz. Sebzemizi ve meyvemizi her gün halden temin ediyoruz, bakliyatımızı en güvenilir esnaftan almaya özen gösteriyoruz. Bir esnaf lokantası olarak İzmit’in esnafından en taze, en kaliteli ürünleri alıp, burada onları muhteşem tatlar haline getirip, vatandaşla buluşturuyoruz” diyor.

 

 

14 ÇEŞİT YEMEK VAR

3 kadın aşçı tarafından her gün zeytinyağlı-sulu ve etli olmak üzere 14 çeşit yemek yapıldığını, 2 döner ustasının da İzmit’in en lezzetli dönerini hazırladığını söyleyen Kerem Karaçetin, ekibine çok güveniyor. Kaliteden ve hijyenden taviz vermeden yapılan, lezzetine doyum olmayan yemeklerin İzmitliler tarafından çok beğenildiğini söyleyen Kerem Karaçetin, “Sağlığınızı düşünün, ev yemeğinden şaşmayın” diyerek, tavsiyede de bulunuyor.

 

90 kişi kapasiteli Karaçetin Ev Yemekleri İzmit merkez de Fevziye Camii yanında hizmet veriyor.

 

 

DEĞİŞMEZ LEZZETLER

3 katlı, 90 kişi kapasiteli Karaçetin Ev Yemekleri lokantasının menüsünde neler mi var? Mevsimine göre zeytinyağlı çeşitleri; enginar, pırasa, lahana-yaprak sarma, yerelması, kereviz. Esnaf lokantalarının olmazsa olmazı kavurma, kuzu tandır, güveçte kuru fasulye. Beyaz-kırmızı etli yemekler, çorbalar, mevsim salataları, ev yoğurdu, tatlılar. Türk mutfağının değişmez lezzetlerini Karaçetin Ev Yemekleri lokantasında bulabileceksiniz.

 

DÖNERDE İDDİALI

Karaçetin Ev Yemekleri lokantasının döneri de bir başka. Döner ustaları tarafından günlük olarak özenle hazırlanan döneri yerken parmaklarınıza dikkat edin. En lezzetli etin kullanıldığı dönerden yapılan İskender de vazgeçilmeniz olacak. Sağlıklı beslenirken lezzetten de ödün vermek istemiyorsanız Karaçetin Ev Yemekleri lokantası sizi bekliyor. Pazar günleri hariç, haftanın 6 günü 08.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet veren Karaçetin Ev Yemekleri lokantasına mutlaka uğrayın. Evinize ya da iş yerinize sipariş vermek için; (0262) 335 59 59 numaralı telefonu aramanız yeterli.

 

NASIL ARANDI: #Karaçetin Ev Yemekleri # ev yemeği # lezzet # kalite # izmit # yemek

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.