05-06-2023 23:07

Esin Alçıoğlu: Hoş geldin yeni yıl!

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 03/01/2023
.stripslashes($urun->baslik).

Yepyeni bir yılın ilk hediyesi, ocak ayıdır. Yeni umutların, planların doğduğu bu güzel ayda size iyi gelecek harika önerilerle karşınızdayız. Okullu olan minik kalplerin yarı yıl tatili de bu ay başlıyor. Evin tadını çıkaracak olanlar için bu seferki listemiz daha da anlamlı. O halde başlıyoruz sıralamaya… Minik Kalpler sayfamızın ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşesindeki oyun önerimiz, ‘Muzipo Kids Uzaya Yolculuk Sömestr Aktivite Kutusu’… Sömestr aktivite kutusu, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirecek ve yaratıcılığını destekleyecek hikâye ve oyunlardan oluşan, kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak dolu dolu bir setten oluşuyor. Ocak ayı kitap önerimiz ise bu sefer sadece bir kitaptan ibaret değil. Daima kültür-sanat aktivitelerine yönlendirmeyi savunduğumuz çocuklarımızı bu yönde desteklemek isterseniz, buna imkân sağlayan keyifli ve öğretici çeşitli yayınlar var. Önereceklerimizden kendinize uygun olanları seçebilir,  yarıyıl tatilinde yeni ufuklar keşfedebilirsiniz. Sömestr tatilinde birlikte mutfağa girmeden olmaz. Büyüklerin de bayıldığına emin olduğumuz bebe bisküvisi tarifimiz sizlerle olacak. Üstelik tamamen şekersiz… Lezzetini tarçından alan bu bisküvi sütün yanında leziz bir eşlikçi olacak.

Uzaya Yolculuk Sömestr Aktivite Kutusu

Bu sömestr çok yaratıcı geçecek! Muzipo Kids Uzaya Yolculuk Hikayesi Sömestr Aktivite Kutusu, çocuklar için tasarlanmış interaktif bir aktivite seti. Çocukların bilişsel alan gelişimi, dil gelişimi, motor gelişimi ve sosyal duygusal gelişimini destekleyen bu set, onları tek başına sınırsız ve serbest bir oyun ortamında, özgürce oynamaları için cesaretlendirir.

Çocuklara Ressamlar serisi; Salvador Dali

Yarıyıl tatilinde çocuğunuz için eğitici ve keyifli yayınlar arıyorsanız, önerilerimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Biri, mutlaka sizin için… Sömestr etkinlikleri ile paralel bu kitaplardan Çocuklara Ressamlar serisi; Leonardo Da Vinci, Salvador Dali, Osman Hamdi, Gustav Klimt, Wassily Kandinsky, Paul Gaugin, Claude Monet gibi sanat tarihinin önemli ressamlarının hem tekniği hem de sanatının farklı yönleri konusunda bilgi veriyor ve çocukların ufkunu genişletmeyi hedefliyor. Görsel sanatların yanı sıra çocuklarınıza müzik sevgisini aşılamak için de ideal pek çok kitap mevcut. Öte yandan yarıyıl tatilini çocuğunuzu bir enstrüman kursuna başlatmak ve müzik kulağını geliştirmek için de fırsat olarak görebilirsiniz. Bununla ilişkili olarak çocuğunuzun bu konudaki ilgi ve becerilerini geliştirmek isterseniz, Klasik Müzik Masalları serisi faydalı bir rehber niteliğinde. Chopin’den Strauss’a, Mozart’tan Beethoven’a pek çok klasik müzisyenin hem yaşamları hem de üretimlerini anlatan bu seri oldukça yararlı.

Küçük Gurme

Malzemeler:

2 çay bardağı un

2 çay bardağı pirinç unu

1 çay bardağı irmik (Minik gurmemiz 6 ay-1 yaş arası ise bebek irmiği kullanmanızı tavsiye ederiz)

4 yemek kaşığı yumuşamış tereyağı

Yarım çay bardağı sıvı yağ

2 yemek kaşığı pekmez

1 çay kaşığı tarçın

YAPILIŞI

1- Bütün malzemeyi elimizle iyice karıştırıyoruz

2- Küçük yuvarlak kurabiyeler yapıp, üzerine çatalla bastırarak bebe bisküvisi şekli veriyoruz

3- Önceden ısınmış 180 derece fırında 5-6 dakika pişiriyoruz. (Çok çabuk pişiyor, o yüzden bu 5-6 dakikalık süre zarfında gözünüz hep kurabiyelerde olsun)

 

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.