06-06-2023 00:24

Esin Alçıoğlu: Güzel günler...

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 11/05/2023
.stripslashes($urun->baslik).

Nisan ayının ‘yarı limoni’ diyebileceğimiz, biraz soğuk biraz sıcak havası yerine artık baharın geldiğini anlatan bir aydır mayıs. Üşümeden sokaklarda dolaşabileceğimiz, açık havanın tadını çıkaracağımız günler kapıda. Peki, bu güzel günler harika önerilerle gelmesin mi? O halde başlıyoruz…

Bu ay ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizde ‘Newton Dengede Duran Adam’ı tanıtacağız sizlere. Her koşulda dengede durabilen bu adam, çocuğunuza fizik kanunlarının kapısını aralayacak. Kitap önerimiz ise Hafize Çınar Güner’in kaleminden ‘Atatürk Gibi’ eseri… Güner, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlayacağımız bu ayda minik kalplere bir zamanlar çocuk olan Mustafa Kemal’i tanıtıyor.

Minik gurmelere bahar iştahı yüklendi mi? O halde günün her saatinde çok iyi gidecek bir lezzetle sizlerleyiz. Çok sevdikleri pankeki hiç avokadolu yediler mi acaba? O halde şimdi çok besleyici ve sağlıklı olan avokadoyu pankekin içinde deneme zamanı.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Sevgiyle kalın…

NEWTON DENGEDE DURAN ADAM

Newton denge adam, tek ayağının üzerinde, bırakacağınız her ortam da halteri dengede tutabilen süper güçlü bir kahramandır. Hem süper güçlü kahraman hem de minik kalplerinizin odasının dekorunuzu tamamlayacak bir objedir. Bu metal adamın nasıl dengede kalabildiğini şaşkınlıkla izleyen çocuklar, fennin ve matematiğin temellerini atacaktır. Denge adamı bıraktığınız ortamda döndürün, çevirin, ileri geri hareket ettirin, istediğiniz gibi oynayın devrilmeyecektir. Tekrar dengesini bulacaktır. Çocuklarınız bu adamı kendi burnunda, kafasında, elinde tutmayı başarırken çok eğlenecekler.

ATATÜRK GİBİ (Hafize Çınar Güner)

Mustafa Kemal Atatürk, şüphesiz son yüzyılın en büyük dehası. Atatürk, büyük bir komutan ve devlet adamı olmanın yanı sıra; sanat, spor, hukuk ve pek çok alana hakim bir aydındı. Ve o da bir zamanlar benim ve senin gibi bir çocuktu. Kimi zaman çimlere uzanıp bulutlara bakıp hayaller kurar, kimi zaman en sevdiği dondurmanın peşine düşerdi. Büyüdüğünde merakı, azmi ve mücadelesi bir ülkenin kaderini değiştirdi. Şimdi sen de onun gibi hayallerinin peşinden gitmeye, öğrenmeye ve mücadele etmeye var mısın?

AVOKADOLU PANKEK

Malzemeler

Çeyrek avokado

1 yumurta

1 dövülmüş ceviz içi

1 tatlı kaşığı yoğurt

2-3 tatlı kaşığı yoğurt suyu

1 tatlı kaşığı un

 

Yapılışı

Avokadoyu ezip diğer malzemelerle karıştırın, yağsız krep tavasında önlü arkalı pişirin. İşte bu kadar basit. Afiyet olsun minik kalplere :)

NASIL ARANDI: #esin alçıoğlu # minik kalpler # oyun # kitap # çocuk # atatürk # 19 mayıs

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.