Efsane gecede kimler yoktu ki!

2017-10-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-10-11
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: SEMRA ÇELİK 

Tarihi boyunca, iş ve siyaset dünyasında üstün başarılar göstermiş pek çok ismi mezun eden İzmit Lisesi’nin kuruluşunun 130’uncu yılı ve İzmit Lisesi Mezunları Derneği’nin (İZLİDER) 20’nci yılı muhteşem bir geceyle kutlandı.

İlimizin önde gelen inşaat firmalarından, Gürdal Karslı’nın sahibi olduğu Toykan İnşaat’ın ana sponsorluğunda ve İZLİDER’in ev sahipliğinde organize edilen gece, Club Bithynia’da gerçekleştirildi.

Geceye ilimizin çok sayıda tanınmış ismi ve İzmit Lisesi mezunları katıldı. Hazırlıklara aylar öncesinden başlayan İZLİDER Başkanı Cem Gökmen ve yönetim kurulu üyeleri, gecede tam kadro hazır bulunarak kusursuz ev sahiplikleriyle takdir topladı.

Organizasyonun başlangıcında davetlileri kapıda karşılayan Cem Gökmen ve yönetim kurulu üyeleri, geceye olan ilgiden oldukça memnundu.

İzmit Lisesi mezunu olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katılım gösterdiği gecenin açılış konuşmasını dernek başkanı Cem Gökmen yaptı. Sözlerine, “İzmit’te markalaşmış bir Kocaelispor bir de İZLİDER var” diyerek başlayan Gökmen, “İzmit Lisesi, Türkiye’de ve dünyada şehrimizin ismini yaşattı. En büyük hedefimiz eski mezunlar ile yeni mezunları bir araya getirmek. Bu birlik ve beraberlik sürsün istiyoruz.

BALO TADINDA…

Aynı zamanda İzmit Lisesi’nde görev yapmış tüm öğretmenlerimizle de irtibat halindeyiz. İZLİDER olarak pek çok gece yaptık ancak ilk kez balo tadında bir gece organize ettik. Bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu geceyi düzenlememizdeki en büyük amaç, İZLİDER’i sivil toplum örgütleri içinde daha iyi yerlere getirmek” ifadelerini kullandı.

Gökmen, konuşmasının ardından geceye katılımından ötürü Başkan Nevzat Doğan’a teşekkür plaketi takdim etti. Doğan, yaptığı konuşmada İZLİDER Yönetim Kurulu üyelerine böylesi bir gece düzenledikleri için teşekkür etti.

Başından sonuna dek neşe içinde geçen gecede davetliler, lise yıllarındaki anıları tazeleme fırsatı da buldu. İzmit Lisesi mezunu onlarca davetli, bu muhteşem gece için İZLİDER’e teşekkür ederken, gecenin onur konuğu yine İzmit Lisesi mezunu olan ünlü sanatçı Ferhat Göçer’di.

‘FERHAT BEY DE GELMİŞ’

İZLİDER Başkanı Cem Gökmen’in de sınıf arkadaşı olan Ferhat Göçer, gecede sahne alarak davetlilere unutamayacakları güzellikte bir gece yaşattı.

Mezun olduğu okulun gecesine katıldığı için bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen sanatçı, alkışlar eşliğinde sahne aldı. Göçer, en güzel şarkılarını davetliler için söylerken, zaman zaman sahnede yaptığı esprilerle de davetlileri kahkahaya boğdu. Gece boyunca Ferhat Göçer’in şarkılarına eşlik eden konuklar, kimi zaman da piste çıkarak dans etti.

Ferhat Göçer, İzmit Lisesi’nden mezun olan ya da bu lisede eğitim verip rahmetli olan isimler için de şarkılar söyledi. Göçer şarkılarını söylerken davetliler de hep bir ağızdan ona eşlik ederek geceye renk kattı. Öte yandan Başkan Nevzat Doğan’ın kendisine benzerliğini gözden kaçırmayan Ferhat Göçer, “Ferhat Bey de beni dinlemeye gelmiş” diyerek espri yaptı. Bu espri davetlileri uzun süre güldürürken, sahneye çıkan Nevzat Doğan da benzerliği onayladı.

 

Nevzat Doğan’ın kendisine benzerliğini gözden kaçırmayan Ferhat Göçer, “Ferhat Bey de beni dinlemeye gelmiş” diyerek Başkan Doğan’ı sahneye davet etti.

 

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Ferhat Göçer’in şarkılarını sevdiğini söyleyen ve zaman zaman ona eşlik eden Başkan Nevzat Doğan, gecenin sonunda okul arkadaşı Göçer’e İzmit’in sembolü olan Saat Kulesi minyatürünü hediye etti. Gece, doyasıya eğlence ve bol müzik eşliğinde son buldu. Öte yandan organizasyona katılan davetlilerin paylaşımları deyim yerindeyse sosyal medyayı salladı.

İzmit Lisesi mezunları, okul arkadaşlarıyla buluşup doyasıya eğlendikleri gecede, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla İZLİDER yönetimini böylesi güzel ve anlamlı bir gece düzenlediği için kutladı.

 

 

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.