16-07-2024 22:14

Ebru Gücin için ne dediler?

2020-03-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-03-02
.stripslashes($urun->baslik).

UZMANLAR NE DİYOR?

 

 

 

Gönül rahatlığıyla yönlendiriyorum

Ercan Kaplan - Diyetisyen

25 yıllık meslek hayatım boyunca, tüm danışanlarıma sağlıklı beslenmeyi anlatmaya çalıştım. Danışan profilimizin büyük bir çoğunluğunu kilo vermek isteyenler oluştursa da sağlık problemleri nedeniyle kilo vermek isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Zayıflama programlarının mutlaka sporla desteklenmesi gerekir ve spor da aynı beslenme gibi kişiye özel olmalıdır. Özellikle mekanik (bel ve boyun hastalıkları, diz, kalça ve eklem bozuklukları vb.) sağlık problemleri yaşayan danışanlarımız, yürüyüş ve fitness gibi egzersizleri yapamazlar. Bu nedenle en büyük yardımcımız, suyun kaldırma kuvvetidir. Yüzme ve suda yapılan aqua fitness gibi egzersizler; diz, bel, boyun rahatsızlıklarında ya da felç gibi durumlarda hem tedaviye hem de zayıflamaya yardımcı olur. Bu anlamda, artık danışanlarımızı güvenle yönlendireceğimiz bir tesis var: Su Akademi Türkiye. Ebru Hanım’ı yıllardır tanıyor ve takip ediyorum, kendisine yönlendirdiğim danışanlarımdan sürekli olumlu geri dönüşler alıyorum. Geçtiğimiz yıl artık kendi tesisinde hizmet vereceğini duyduğumda çok sevindim. Teşekkürler Su Perisi Ebru Gücin ve Su Akademi Türkiye.

 ***

 

Türkiye markası olacak nitelikte

Doç. Dr. Halil Atmaca - Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

İnsan vücudu hareket etmeye programlanmıştır. Birçok hastama kendilerine uygun spor dallarını öneririm. Su, yüzyıllar boyunca birçok hastalığın tedavisinde ve zindeliğin devamlılığı için kullanılmıştır. Bu amaçla yola çıkan pek çok merkez olmasına rağmen ‘Su Akademi Türkiye’ birçok açıdan farkını şimdiden ortaya koydu. Merkezde, ülkemiz için yeni sayılabilecek Watsu yöntemini bizzat tecrübe etme imkanı buldum.

Watsu’yu deneyimlerken, 1 saatlik sürenin nasıl geçtiğini anlamadığım gibi adeta tüm dünya dertlerini de unutuverdim. Stresin tetiklediği fibromiyalji, uykusuzluk ve kas iskelet sistemi ağrılarında yardımcı tedavi olarak, Watsu’yu kesinlikle öneririm. 

Yüzme eylemi, bedeninize zarar vermeden ve herhangi bir şekilde zorlamadan en iyi sporu yapmanızı sağlıyor. Yüzerek iskelet sisteminizin sağlığını iyileştirebilir, koruyabilirsiniz. İşte bu noktada, doğru ve tekniğine uygun yüzme öğrenmek çok önemli. ‘Su Akademi Türkiye’, bu konuda Kocaeli’de en doğru adres.

Su Akademi Türkiye; aqua gym-aqua fitness dersleri, kas gelişim geriliği olan çocuklara uygulanan havuz içi egzersizler ve su masajıyla ilimizde ve Türkiye’de marka olacak nitelikte.

 ***

 

Pozitif geri dönüşler alıyoruz

Fırat Aldemir – Uzman Fizyoterapist

Sinirbilim alanında doktora yapmakta olan bir fizyoterapist olarak, 10 yıldır Fizyopediatri Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışmaktayım. Serebral palsi tanısı almış çocuklarda, su içi aktivitelerin önemini bilen bir uzmanım. Uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim Ebru Hanım ile tanışma fırsatım oldu. Kendisi güler yüzü ve işini çok severek yapan birisi. Merkezinde, çocuklara bağımsızlık kazandırmaya yardımcı olan hareketlerin su içinde uygulandığı Halliwick metodunu uyguladığını öğrendim. Ebru Hanım, çocukları seven ve onlarla güzel iletişim kuran birisi. Su Akademi Türkiye’nin çok başarılı bir noktaya geleceğine inancım tam. Çocuk danışanlarımdan aldığım pozitif geri dönüşler de bu görüşümü teyit eder nitelikte. Fizyopediatri Ailesi olarak Su Akademi Türkiye’yi herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyor, başarılı çalışmalarından dolayı Ebru Hanım’ı tebrik ediyoruz.

***

 

 

Erken yaşta başlanmalı

Dr. Mehmet Suat Gürkan – Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı

Bizim branşımızın amacı, adı üzerinde çocuk sağlığı ve hastalıkları. En değerlilerimizin sağlığını korumanın en önemli yolları aşılama, dengeli beslenme ve spordur. Çocuklar için en sağlıklı sporlardan biri de yüzmedir ve ne kadar erken başlanırsa da o kadar faydalı olur. Bebeklikte başlanan yüzme sporu uyku ve gaz sorunlarını düzene sokar, kas gelişimini destekler, denge ve koordinasyonu geliştirir, akciğerlerin gelişimini artırır ve nefes kontrolünü öğretir. Yüzme, kalp ritmini düzene sokan tek aktivitedir. Dolaşım sisteminin sağlıklı olmasını sağlar, İştah artırır, psikolojik ve sosyal gelişimi destekler, duyuları geliştirir, özgüveni destekler. Ebeveynler ve bebekler arasındaki iletişim kalitesini artırır, aynı zamanda bebeklerin motor gelişiminin hızlanmasına yardımcı olur. Bu anlamda ilimizdeki güvenilir ve profesyonel hizmeti veren tek merkez, Su Akademi Türkiye’dir. Ebru Hanım’a, ilimize böyle bir merkez kazandırdığı ve çocuklarımızın gelişimine sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim; Su Akademi Türkiye’yi herkese tavsiye ederim.

 ***

 

Tedavi başarımızı artırıyor

Doç Dr. Hülya Şirzai - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

Su içi egzersizler; optimal fonksiyonel bağımsızlık elde etmek amacıyla, nörolojik hastalıkları olan hastalarda kullanılan yaygın bir tedavi yöntemidir. Kara bazlı egzersizlere göre ekleme binen yükün azaldığı, zorlu olmayan bir egzersiz formudur. Suyun kaldırma kuvveti, karada gerçekleştirilmesi zor olan hareketleri bağımsız başlatma becerisine olanak verir. Su içi egzersiz programı serebral palsili çocuklarda spastisiteyi azaltma, kardiyorespiratuar dayanıklılığı arttırma ve kaba motor fonksiyonları iyileştirmede yararlı olabilir.  Ayrıca Su Perisi Ebru, benim de su perim olur. Su fobim vardı, tesadüf eseri bir havuzda ben yüzmeye çalışırken tanıştık. Önce yüzme hocam, ardından çok iyi bir dostum oldu. Derslerdeki enerjisi, ve güler yüzüyle sudan korkan kişilere, hatta çocuklara bile yüzmeyi sevdiriyor. Onun çalışkanlığına, azmine, heyecanına hayran olmamak elde değil. Çok kısa zamanda çok güzel eğitimler alarak, kendisini geliştirerek güzel projelere imza attı. Bir hekim olarak, hastalarımı su içi egzersizleri için yönlendirebileceğim Su Akademisi Türkiye’nin Kocaeli’de olması bana güven veriyor, tedavi başarımızı artırıyor. Teşekkürler, Su Perisi.

 

ÖĞRENCİLERİ NE DİYOR?

 Adım atmaya başladım

Ahmet Serkan Yıldız:

44 yaşındayım, Friedreich Ataksisi hastasıyım. Hastalığımın semptomatik tedavisiyle ilgili araştırmalar yaparken Su Akademi Türkiye’yi keşfettim. Ebru Hocamla tanıştığım dönemde, tam dengede yürüyemiyordum. 2,5 ay boyunca suda yaptığımız çalışmalar sonucunda; karada 10-15 saniye desteksiz olarak dengede kalabilir ve 3-5 adım atabilir noktaya geldim. Bu benim için çok önemli bir gelişme. Amacım, bugün bulunduğum durumu koruyarak hastalığımın ilerleyişini yavaşlatmak. Böylelikle ileride tıpta hastalığımla ilgili olabilecek gelişmelerden faydalanabileceğimi düşünüyorum. Ebru Hanım’a ve ekibine, bana sağladıkları bu imkan için çok teşekkür ediyorum. Su Akademi Türkiye’nin ileride de bir çok kişiye şifa kaynağı olacağından eminim.

 

***

 

 

Spor değil eğlence!

Zuhal Tırka

Su korkumdan dolayı yüzmeyi bilmiyordum. Oğlumun teşvikiyle havuza gitmeye başladıktan sonra Ebru Hanım sayesinde su korkumu yavaş yavaş yenmeye başladım ve yüzmeyi öğrendim. Daha sonra  aqua fitness’ı denemek istedim. Canlı ve eğlenceli bir ortamda, müzik eşliğinde, grup halinde eğlenerek yapılan bu sporu öyle çok sevdim ki vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Bu deneyimden sonra aqua fitness’a düzenli olarak devam ettim ve bir süre sonra bel fıtığımdan dolayı çektiğim ağrıların azaldığını, vücudumun gittikçe sıkılaştığını gördüm. Su içerisinde sürekli hareket halinde olmak kaslarımı daha çok güçlendirdi. Aqua fitness sayesinde günlük yaşamımızdaki hareketsizliğimizden kurtuluyor; iş yorgunluğumuzdan kaynaklı ruhsal ve fiziksel negatif enerjimizi atıyoruz. Ebru Hocama Kocaeli’ye böyle bir tesis kazandırdığı ve beni aqua fitness ile tanıştırdığı için çok teşekkür ederim.

 

***

 

 

İçimiz çok rahat

Elif-Hakan Sınmaz

Bundan 2,5 yıl önce boyun fıtığı teşhisi konduğunda, “Eşim, sizin şifa bulmanıza yardımcı olabilir” diyen Sabahattin Bey sayesinde tanıştım Ebru Hanım ile. Özellikle çocuklara ve bebeklere yönelik çalışmalarıyla özel bakım gerektiren hastalara yaklaşımını takdir ettim. Ebru Hanım, tek tek tüm öğrencilerine vakit ayırıyor ve gelişimlerini takip ediyor. Oğlumuz Mustafa Kemal, henüz 9 aylık ama Ebru Hocasını gördüğü anda gülücükler saçarak büyük bir güvenle kendini suya bırakıyor. Onunla birlikte dalıyor ve çok mutlu oluyor. Su Akademi Türkiye’de; ortam sıcaklığını titizlikle denetleyen ekip ve hijyene gösterilen özen sayesinde biz de son derece rahatız. Suyun gücü ve Su Perisi’nin ilgisi oğlumuzun büyümesine ve gelişimine harika bir katkı sağlıyor. Teşekkürler Su Akademi Türkiye…

 

***

 

Su Perisi ile aşk yaşıyor

Suna-Teo Kim

Bu işin doğru ve kaliteli adresinde olduğum için şanslıyım. Ortamın ısısı çocuklar için ideal olmakla birlikte takım arkadaşları da çok ilgili. Ebru Hanım’ın işinde uzman olduğu her halinden belli oluyor. Yuna, suyu sevmek bir yana Su Perisi ile aşk yaşıyor. Su Akademi Türkiye’de aldığımız masaj eğitimi sayesinde bebeğime hem daha verimli oluyorum hem de rahatlamasına yardımcı oluyorum. Bebek masajının önemini bu eğitim sayesinde daha iyi anlamış olduk, teşekkürler Su Perisi ve Su Akademi Türkiye…

 

***

 

Hoca değil, abla kazandık…

Züleyha-Nihat Tokay

Oğlum Ali’nin kalbi, yaklaşık bir yıl önce boğazına patlamış mısır takılması sonucu bir süreliğine durdu. Bu arada geçen süre içerisinde, Ali’de oksijensiz kalmaya bağlı beyin felci gelişti. Şu anda hareketsiz ve konuşamıyor. Bu olaydan sonra oğlumuz için çok yoğun bir arayış içine girdik ve Su Akademi Türkiye ile tanıştık. Heyecanla Şırnak’tan Kocaeli’ye geldik. İlk seansımızda, Ebru hocamızın Ali ile olan sıcak teması ve güzel enerjisine; Ali’nin de ona karşılık vermesine hayran olduk. Şimdi tekrar Ebru Hocam ile Ali’yi buluşturmak ve daha uzun süreli eğitim almak için gün sayıyoruz. Su ile mucizeler yaratan sevgili Su Perisi; Ali’yi, en kısa zamanda sizinle el ele yürürken görmek, bizim bu hayattaki en büyük arzumuz. Biz bir hocadan ziyade kendimize bir abla edindik. Her şey için çok teşekkür ederiz.

 

NASIL ARANDI: #ebru gücin # su akdemi türkiye # uzman # öğrenci # su # yüzme # yüzme eğitmeni # kocaeli # izmit #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.