21-06-2024 13:38

Doğayla baş başa; Villa Hirazen

2017-09-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-09-12
.stripslashes($urun->baslik).

Nasıl bir evde yaşamak istersiniz? İşte bu soruya şimdilerde verilen yanıt hep aynı; “Villada yaşamak isterim”. Neden mi? Çünkü, şehir hayatının yorucu temposundan uzaklaşmak, sakin bir yaşam sürmek istiyoruz. Beton yığınlarının arasından kaçıp, doğaya dönmek istiyoruz. Ve tabii ki kendimize ait özel bir dünyamız olsun istiyoruz. İşte bu yüzden hepimizin hayallerini bir villa süslüyor.

 

Müstakil ev talebindeki bu artışlar, geliştirici firmaların da dikkatinden kaçmıyor. Müşteri beklentileri ve memnuniyeti odaklı inşaat anlayışını benimseyen, yaptığı özel projelerle adından sıkça söz ettiren Ekcan Grup da sektördeki bu talebi karşılayabilmek için harekete geçti. Ekcan Grup, Kocaeli’nin en prestijli bölgelerinden Başiskele’de, şehirde müstakil yaşamı yakalamak isteyenler için Villa Hirazen projesini hayata geçirdi.

“Villa Hirazen projesinde ‘Yaşadığınız yer sizi anlatmalı’ felsefesi hayat buluyor”

‘Yaşadığınız Yer Sizi Anlatmalı’ felsefesiyle huzur, konfor, komşuluk, güven, manzara ve doğa temalarını bir araya getiren Villa Hirazen projesinde, 180 m2 ile 255 m2arasında değişen büyüklüklerde 52 adet villa bulunuyor. Projede, 20 adet 180 m2büyüklüğünde ikiz villa ile 255 m2’lik 32 adet müstakil villa yer alıyor. Ekcan Grup İcra Kurulu Başkanı Yakup Ekşi, Haziran 2018’de teslim etmeyi planladıkları Villa Hirazen projesine dair şu bilgileri verdi:

“İnşaat sektörünün deneyimli, dinamik ve öncü kuruluşlarından biri olarak, 1975 yılından bu yana pek çok konut projesine imza attık. Ekcan Grup olarak amacımız eşsiz kalitesiyle ön plana çıkan, şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzak, doğanın içinde, estetik, sağlık, teknoloji ve konforun üst düzeyde olduğu bir yaşam projesi ortaya koymak. Günümüzde sürdürülebilirlik kavramı iş hayatından kişisel yaşam tarzına kadar her alanda gözetilmesi gereken önemli bir konu. Biz de Ekcan Grup olarak bu konuya ekstra özen gösteriyoruz. Villa Hirazen projemiz ve onu takip edecek diğer projelerimizde doğa dostu ve sürdürülebilir yaşam alanları yaratmak vizyonumuzun önemli bir parçasını teşkil ediyor.”

Villa Hirazen’de açık yüzme havuzundan saunaya, çocuk oyun alanlarından sosyal tesise kadar her türlü sosyal donatı mevcut.

Ekşi, “Bugün onlarca konut projesinin gerçekleştirildiği Kocaeli’de, Villa Hirazen projesi etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil, bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde bir yaşam alanı olarak tasarlandı” dedi. Villa Hirazen’in tüm özellikleriyle bir konsept proje olduğuna dikkat çeken Ekşi, toplam 21 bin 200 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Villa Hirazen’in bünyesinde farklı büyüklük ve konumlarda, geniş bahçe alanlarına sahip 3+1 ve 5+1 tiplerinde 52 villa bulunduğunu söyledi. 30 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen Villa Hirazen’in ön taleple satışının yüzde 20’si gerçekleşti.

Projenin ‘Şehrin İçinde Şehirden Ayrı Bir Hayat’ temasıyla tasarlandığını ifade eden Yakup Ekşi, “Körfez manzarasına hakim bir konumda tasarlanan Villa Hirazen’in, ferah sokakları, özgün peyzaj tasarımlarına eşlik eden keyifli yürüyüş yolları, taş duvarları, seyir terasları ve isteğe bağlı olarak işlenebilen bahçe alanları ile bulunduğu lokasyonla bütünleşen bir proje olmasını hedefledik” dedi.

“Projeye başlamadan önce bölgeyi çok ciddi bir şekilde inceledik. Bölgenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini kendi süzgecimizden geçirdikten sonra projemizin mimari detayları oluştu” diyen Ekşi, şöyle devam etti: “Yaptığımız projenin bir referans projesi olması bizim için çok önemli. ‘Bu iş ancak böyle düzgün yapılırdı’, dedirtmek istiyoruz. Yaptığımız toplantılarda aldığımız eleştiri ve önerilerle projeyi şekillendirdik ve sizlerin beğenisine sunduk.”

Ekcan Grup İcra Kurulu Başkanı Yakup Ekşi

Mevcut florayı özenle koruyup geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Yakup Ekşi, yapı adasındaki ortak alanları komşuluk ilişkisini güçlendirecek ve teşvik edecek birer dinlenme, buluşma ve ailelerin çocuklarla birlikte keyifli zaman geçirmelerini sağlamak için zengin aktivite alanları olarak tasarladıklarını ifade etti.  Ekşi, “Projemizde 91.5 m2 kapalı spor alanı ve 575 m2’lik kafeterya alanının yanı sıra sauna, fitness, hobi odaları, açık  yüzme havuzu ve çocuk oyun alanları yer alıyor” diye konuştu.

Villalarda akıllı ev otomasyon sisteminin bulunduğuna da dikkat çeken Ekşi, şunları söyledi: “Akıllı ev otomasyon sistemi, hayatı kolaylaştıran birçok detay ve konforu bir arada sunuyor. Konut sahipleri gerektiğinde, otomatik programlanabilir özelliği ile aydınlatmayı ve ısıtmayı uzaktan kontrol edebiliyor. 24 saat güvenlik sistemi, kameralı izleme sistemleri, itfaiyeye bağlı yangın alarm sistemi ve herhangi bir kaçak durumunda kendini kapatabilen doğalgaz alarm sistemiyle de güven dolu bir hayat vadediyor.”

Villa Hirazen’de ferah sokaklar, özgün peyzaj tasarımlarına eşlik eden keyifli yürüyüş yolları bulunuyor.

Projenin lokasyonuna da vurgu yapan Ekşi, “ ‘Şehrin İçinde Şehirden Ayrı Bir Hayat’ diye tanımladığımız projemizin lokasyonu da bu tanımı destekler nitelikte. Villa Hirazen, İzmit merkeze 8 dakika, Başiskele sahile 3 dakika, Symbol AVM’ye 6 dakika, Maşukiye’ye 15 dakika, Kartepe’ye 20 dakika, Osman Gazi Köprüsü’ne 25 dakika ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na 45 dakika mesafede yer alıyor. Kısacası evinizden çıktığınızda olmak istediğiniz yerdesiniz” dedi.

Ekcan Grup’un Kocaeli halkı başta olmak üzere bölge halkı tarafından bilinen ve tanınan bir marka olduğuna dikkat çeken Ekşi sözlerini şu şekilde bitirdi:

“Villa Hirazen, İzmit merkeze 8, Symbol AVM’ye 6, Maşukiye’ye 15 dakika mesafede”

“42 yıllık tarihimizde Kocaeli başta olmak üzere aralarında İstanbul, Edirne, Zonguldak, Kastamonu, Muğla gibi birçok ilde kamu kurum ve kuruluşlarına ait alt yapı ve üst yapı taahhütleri yaparak, anahtar teslim tesisler inşa ederek, sektörde lider firmalar arasına girdik. Tüm projelerimizde müşteri memnuniyetine odaklandık ve kalitemizden ödün vermedik. Ekcan Grup olarak öncelik hedefimiz müşterilerimize doğru hizmeti, doğru iletişim değerleriyle birlikte sunabilmek. Bu sebeple büyük azimle çalışıyor; hiçbir projeyi geciktirmeden, ilk gün ne vaatler verdiysek hepsini yerine getirerek tüketiciye sunuyoruz.”

Şehrin karmaşasından uzak ama şehre çok yakın Villa Hirazen’de kaliteyi ve konforu bir arada bulabileceksiniz.

PROJENİN KÜNYESİ

Projenin adı: Villa Hirazen

Geliştirici: Fa Yapı Ltd. Şti..
(Ekcan Grup iştirakidir)

Lokasyon: Körfez Mah., Yalçın Sok., No: 9, Başiskele / Kocaeli

Arsa büyüklüğü : 21,298.69 m2

Toplam villa sayısı : 52

Villa tip ve büyüklüğü: 5+1 villa / 255,54 m2, 3+1 ikiz villa / 180,50 m2

Sosyal donatılar: Açık yüzme havuzu, fitness, sauna, hobi odaları, çocuk oyun alanı, kafeterya, yürüyüş alanları

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.