24-05-2024 08:06

‘Canlı ders’ anneleri

2020-10-13    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-10-13
.stripslashes($urun->baslik).

YAZAN/HAZIRLAYAN: ESİN ALÇIOĞLU

 

 

Tatlı rüzgârıyla geldi ekim… İçimize ferahlık, ruhumuza tazelik getirdi. 21 Eylül itibariyle Koronavirüs gölgesinde okullar açıldı. Çok büyük bir çoğunluğun, uzaktan eğitim aldığı yeni düzenimizin bir parçası oldu artık canlı dersler. Ben de bu sayıda hem bir canlı ders annesi hem de eğitimci olarak, uzmanlara danışıp detaylı bir araştırma yaptım; ‘canlı derslerin olmazsa olmazları’ konusunu ele aldım. Aklımızda bulunması gereken birkaç ipucunu sizler için derledim.

‘Küçük Gurme’ köşemizde bu ay, yüzyıllardır Asya topraklarında tüketilen, bizim ülkemizde de yavaş yavaş popüler olmaya başlayan karabuğdaydan bahsettim sizlere. Miniklerin severek yediği pilavı, bir de karabuğday tarifiyle denemenizi önerdim.

Ekim sayımızın stil köşesi konuğu ise ‘bıcır bıcır’ sıfatının tam karşılığı olan İlayda Gidici. İlayda’nın kendisi gibi renkli gardırobunu sizler için mercek altına aldık.

‘Çocuğum ve Ben’ köşemizde, Türkiye’nin önemli bir kuruluşunda veri tabanı yöneticisi olarak görev yapan İlknur Bektaş ve 6 yaşındaki oğlu Oğuzhan ile buluştuk. Küçük oğlunu mutlu, önce kendisini sonra yaşamı seven, doğa dostu bir insan olarak yetiştirmeyi hedefleyen İlknur Bektaş ile yaptığımız içten röportajı zevkle okuyacaksınız.

Yeniden buluşuncaya dek sağlıklı ve huzurlu kalın…

  

Deyimleri kartlarla öğrensin

‘Deyim Kartları’, Türkçe’de en çok kullanılan deyimleri çocuklara oyun eşliğinde öğretmek amacıyla hazırlanmış bir kitap. Deyimlerin içeriğine uygun olarak çizilen kartların ön yüzlerindeki görseller, çocuğun üst düzey düşünme becerilerini geliştirerek deyimi bulmasına olanak sağlıyor. Kartların diğer yüzlerinde ise deyimlerin açıklamalarıyla beraber örnek cümleler bulunuyor.

 

 

 

Matematiği sevdiren kitap

‘Sayıları Kurtaran Kahramanlar’, üst düzey bir matematik kitabı. Özel olarak hazırlanmış kazı-çıkar sayfalarında çocuklar, saklanmış sayıları kazıyarak ortaya çıkarıyor. Bu çalışmayla çocukların eğlenerek matematik çalışması yapması hedeflenmiş. ‘Bizim zamanımızda olsa matematiği çok severdik’ dedirtecek bir çalışma.

 

NASIL ARANDI: #esin alçıoğlu # çocuk # bir oyun bir kitap # yazı # köşe yazısı # öneri # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.