05-03-2024 07:56

Bronz kalmak isteyenlerin adresi; Summer Shine Solarium

2019-09-06    1 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-06
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: SERPİL ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: BİLAL SERİM

 

Bronz bir tenin kişiyi daha canlı, dinamik ve güzel gösterdiği bir gerçek. Cildimizdeki kusurları kapattığı, cilt tonunu eşitleyip, pürüzsüz hale getirdiği de bir başka gerçek. ‘Ne giysem yakışıyor’ söyleminden de yola çıkarak kişinin öz güvenini artıran ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayan bronz tene sahip olmak için ne mi yapıyoruz? Tatillerde bol bol güneş banyosu yapıyoruz tabii ki.

Peki ya tatile gidemeyenler? İşte onlar da solaryum merkezlerinin yolunu tutuyor. İzmit’te ‘solaryum’ denilince akla gelen ilk merkez olan Summer Shine Solarium yaz-kış bronz kalmak isteyenlerin imdadına yetişiyor.

İzmit’in merkezinde, Karabaş Mahallesi, Köseoğlu Sokak’ta hizmet veren Summer Shine Solarium’un sahibi Gülden Orak ile görüştük, solaryum hakkında merak ettiğimiz her şeyi en yetkili ağızdan dinledik. Summer Shine Solarium’u yaklaşık 5 yıldır işleten ve bir marka haline getiren Gülden Hanım bakın neler anlattı.

 

Gülden Hanım, öncelikle sizi tanıyalım mı, kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?

Aslen Trabzon Of’luyum, 15 yıldır İzmit’te yaşıyorum, yaklaşık 5 yıldır da Summer Shine Solarium’u işletiyorum.

 

Merkezinizde bulunan cihazların özelliklerinden bahsedebilir misiniz?

Merkezimizde 4 adet cihazımız var; üçü ayakta, biri yatay. Dikey cihazlarımızın ikisi karma yani hem güneş hem kar bronzluğu; biri sadece güneş bronzluğu veriyor. Yatay cihazımız ise kar bronzluğu veriyor, kızartmadan bronzlaştırıyor.

 

Bronz bir tene sahip olabilmek için kaç seansa ihtiyacımız var?

Bu durum tenden tene değişir. Her cildin bronzlaşma süresi farklıdır. Biz öncelikle cildin tepkisini ölçmek istiyoruz bu yüzden kısa süreli seanslarla başlıyor, yükselterek devam ediyoruz. Müşterilerimize birer gün aralıklarla solaryum cihazlarına girmelerini tavsiye ediyoruz. İstedikleri bronzluğa ulaştıklarında ise haftada bir ya da on günde bir koruma amaçlı seans öneriyoruz.

 

Yoğunluğunuz yaz aylarında artıyordur.

Sezonumuz nisan ayında başlıyor, eylül ayına kadar devam ediyor. Eylülden sonra ise gerçek solaryum müşterilerine hizmet veriyoruz. Yani yaz-kış bronz olmak isteyenlere. Bronzluk, kişiye gerçekten çok yakışıyor. Cildi canlandırıyor, parlatıyor. Cilt tonunu eşitlediği için bir çok cilt kusurunu da kapatıyor. Kişiye her giydiği yakışıyor, bu da özgüvenini artırıyor.

 

 

SEDEF’E İYİ GELİYOR

 

Solaryumun yararları ve zararlarından da bahsedelim mi?

Genellikle estetik kaygılarla başvurulan bu yöntem, ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılıyor, sedef hastalığına iyi geliyor. Doktorların bize yönlendirdiği çok sayıda sedef hastası müşterimiz var. Bunun yanı sıra solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenliyor ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltıyor. Solaryum aynı zamanda, kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı da etkili oluyor. Işınlar, D vitamini üretimini sağlayarak, osteoporoza (kemik erimesi) karşı koruma oluşturuyor. Endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlayan solaryum, kişiyi depresyona karşı koruyor, öz güvenini artırıyor ve kendini iyi hissetmesini sağlıyor.

 

 

ZARARI VAR MI? 

 

Peki ya zararları?

Her şeyin fazlası tabii ki zararlıdır. Solaryumun bir çok ülkede yasaklandığı konuşuluyor, aslında işin gerçeği şu ki 18 yaş altına yasaklandı. Hiçbir ülkede solaryum kullanımı yasak değil. Ülkemizde ise böyle bir yasak yok buna rağmen biz 18 yaş altı müşterilerimizi almıyoruz.

 

Solaryumdan daha çok kadınlar yararlanıyor sanırım.

Müşterilerimizin yüzde 60’ı kadın, yüzde 40’ı ise erkek. Erkek müşterilerimiz de oldukça fazla.

 

İzmit’te solaryum denilince akla ilk siz geliyorsunuz. Bunun nedeni nedir?

Evet, solaryum denilince akla biz geliyoruz çünkü müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. İstanbul’dan çok iyi bir firmayla işbirliği halindeyiz, 6 ayda bir gelip makinelerimizin bakımını ve ampul ölçümlerini yapıyorlar. Çok titiz çalışıyoruz çünkü müşterilerimizin hemen sonuç alması bizim için önemli. Solaryum için merkezimize gelen bizden kolay kolay vazgeçemez.

 

Bünyenizde bir de güzellik bölümü var.

Güzellik bölümümüz bir yıldır hizmet veriyor, başında kardeşim, uzman estetisyen Çağnur Orak var. Hem bayanlara hem erkeklere hizmet verdiğimiz güzellik bölümümüzde cilt bakımı, leke tedavisi, sivilce tedavisinin yanı sıra microblading (3D kıl tekniği kaş uygulaması) kirpik liftingi, buz lazer ve iğneli epilasyon uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Buz lazer epilasyon bronz tene de yapılabilen ve ağrısız, acısız bir işlem olduğu için çok tercih ediliyor. Öte yandan kalıcı makyaj uygulamaları da yapıyoruz, dudak pigmentasyonu ve dipliner gibi.

 

Merkeziniz hangi günler açık?

Yaz sezonunda haftanın 7 günü açığız. Sabah 10.00’da başlıyoruz akşam 21.00’e kadar müşterilerimizi ağırlıyoruz, pazar günleri ise 12.00-20.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Eylülden sonra sabah 10.00, akşam 20.00 saatleri arasında açığız, pazar günleri ise kapalıyız.

 

İLETİŞİM

Adres: Karabaş Mahallesi, Köseoğlu Sokak, Kurtaran Apartmanı, No: 3, İzmit

Telefon: 0 262 321 35 45

Instagram: summershine.solarium

Facebook: SummerShine Solarium

NASIL ARANDI: #solaryum # Summer Shine Solarium # yaz-kış bronz # güzellik # kadın # ilt tonunu eşitleyip # pürüzsüz # cilt tonunu eşitlemek # pürüzsüz cilt

3 hafta önce - Leyla gunteki

Sizegelmek istiyorim

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.