26-02-2024 11:56

Bizim evde kural YOK!

2016-08-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-08-08
.stripslashes($urun->baslik).

Kids Life'da bu aydan başlayarak her ay kentimizden bir anneye beş soru yönelteceğiz... Bizim severek hazırladığımız bu köşeyi eminiz ki sizler de keyifle takip edeceksiniz.

İlk annemiz, avukat Zuhal Çamlıca, 10 temmuz 1982 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun ve 2008 yılından beri kendisine ait hukuk bürosunda avukatlık hizmeti vermekte.

Ama bugün köşemize konuk olmasının sebebi, 5 yaşındaki dünyalar tatlısı Balım’ın annesi olması.

***Balım Hayatınıza girdikten sonra yaşantınızda neler değişti?

Balım, her anne için olduğu gibi benim için de eşsiz bir bebekti. Her anı o kadar güzeldi ki bu anları kaçırırsam pişmanlık duyacağımı düşündüğüm için meslek hayatıma 1 sene ara verdim ve tüm zamanımı Balım’a ayırdım. Bu dönemde aslında anneliğin daha bebek rahme düştüğü anda başladığını, bebeklerin annesiyle ayrılmaz bağlara sahip olduğunu, annenin yaşadığı olayların ve travmaların bebek ruhuna direk aktığını deneyimleme ve gözleme fırsatına eriştim. Koşulsuz ve beklentisiz sevmenin ne demek olduğunu keşfettim.

kur***Kendinizi nasıl bir anne olarak tanımlarsınız?

Her anın kıymetini bilen bir anneyim. Bizim evde kurallar yok. Kızıma, her şeyi anlatır ‘Bu benim doğrum, benim gibi davranmak zorunda değilsin’ derim... En basiti bizde ambalajlı gıda yemek diğer evlerde olduğu gibi yasak değildir. Korkunun olduğu yerde sevginin olmadığını net olarak deneyimledim. Bu yüzden kızımla her anın keyfini çıkaran, onun ruhuna erişen, onu duyabilen ona kendi doğrularıyla büyüme şansı veren bir anne olarak tanımlarım kendimi.

***Çocuğunuzla birlikte neler yapmaktan ve nerelere gitmekten keyif alıyorsunuz?

Balım’la birlikte sanırım en çok hayallerimizi konuşmaktan, saatlerce balkonda oturup yıldızları izlemekten hoşlanırız. Bir tavşanımız var, onu da alır ormana gideriz. Mutfakta vakit geçiririz. Öyle AVM’lerde saatlerce top havuzunda vakit geçiremiyoruz. Balımla gerçek bir yaşantımız var. Mesela, en son bayramın ilk günü huzur evi ve rehabilitasyon merkezine gittik. Orda birçok çocukla arkadaş olduk...

***Bu zamana kadar annelikle ilgili keşkeleriniz ve iyikileriniz oldu mu? Nelerdir?

Bu zamana kadar annelikle ilgili hiçbir keşkem olmadı. Kızımla hemen her şeyi birlikte yaptım, her anımızın tadını çıkardım.

***Balım'ın büyüme sürecinde asla vazgeçemeyeceğiniz ürünler var mı? Nelerdir?

Genelde bizim evimizde kimyasallar, yapay ürünler pek az yer kaplar. O yüzden Balım için yapay hiçbir krem vs. kullanmadım. Sadece özel yağlarımız var bizim... Vazgeçemediğimiz hiçbir ürün ya da marka yok.

NASIL ARANDI: #Derince #eğitim #Hukuk Gakültesi #İzmit #Kocaeli #Kocaeli Üniversitesi #Zuhal Çamlıca

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.