24-05-2024 06:06

Atmaca Ailesi’nin tarz sahibi evi; FERAH VE ŞIK

2017-09-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-09-12
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR • FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

Lezita Tavukları Bölge Bayii Atmaca Tavukçuluk’un sahibi Haluk Atmaca ve eşi Halide Hanım, çocukları Burak ve Zehra ile birlikte 2 yıldır Başiskele Bahçecik’te bulunan şık dubleks evlerinde yaşıyor.

Derince Yenikent’te ikamet ederken temiz havası, yemyeşil doğası ve şehre olan mesafesi nedeniyle beğendikleri Bahçecik bölgesinde bir yer arayışına giren çift, yeni evlerini kuracakları 700 metrekare büyüklüğündeki bu arsayı, 2014 yılında satın almış. 2015 yılında başlayan inşaat ise müteahhit Ertuğrul Kolaylı tarafından 2 ayda tamamlanmış. Dubleks olarak projelendirilen villa, 400 metrekare üzerine kurulmuş ve ailenin isteği doğrultusunda 4 oda 1 salon olarak tasarlanmış. Sıra dekorasyon kısmına geldiğinde, Atmaca çiftinin zevkleri farklılık gösterince, işi uzmanına bırakmaya karar vermişler ve evin dekorasyonunu başarılı mimar Emre Gökdua’ya teslim etmişler. Modern tarzda tasarlanan evin dekorasyon işleri 6 ayda tamamlanmış.

Haluk ve Halide Atmaca çiftinin Bahçecik’te bulunan evleri, 700 metrekare alan üzerine kurulmuş.

 

GENİŞ VE FERAH ALANLAR

Atmaca Ailesi’nin evinin alt katında oldukça geniş bir antre, salon, mutfak, misafir yatak odası ve bir banyo bulunuyor.

Girişte bizi karşılayan antre, evin geneli hakkında fikir verir nitelikte. Geniş ve ferah alanlarda yaşamayı seven Atmaca çifti, antreyi de oldukça büyük tasarlayarak, aydınlık bir ortam yaratmış. Yeşil bitkilerle hareket katılan antre için tarzıyla dikkat çeken hacimli aydınlatma elemanları ve İtalyan duvar kağıtları seçilmiş. Zeminde seramik kaplamayı tercih eden çift, tüm yer seramiklerini Mozaik Center’dan temin etmiş.  Üst kata çıkan ferforje trabzanlı merdivenler, evin tarzına uygun olarak oldukça geniş tasarlanmış. Merdiven sahanlığındaki vitray pencere gün ışığının her daim antreye düşmesine olanak sağlayarak, evdeki aydınlık etkiyi artırıyor.

Halide Atmaca, yeşil bitkilerle hareket katılan antre için tarzıyla dikkat çeken hacimli aydınlatma elemanlarını ve İtalyan duvar kağıtları seçmiş.

 

RAHATLIK ÖN PLANDA

Antreden geçilen salonun ön cephesini boydan boya kaplayan geniş pencereler, hem dışarıdaki muhteşem körfez manzarasının hem de bahçedeki havuzun panoramik bir şekilde görülmesine imkan sağlıyor. Mutfak ve salon, şömineyi de içine alan dikkat çekici bir duvar ünitesiyle birbirinden ayrılmış. Şöminenin salonda ve mutfakta aynı anda kullanılmasına imkan verecek şekilde projelendirilmiş olan ünite, Çağlar Şömine tarafından uygulanmış. Haluk ve Halide Atmaca çifti, evlerinin salonu için krem, kahve ve tarçın tonlarındaki rahat ve modern mobilyaları seçmiş. Yaşam alanı olarak kullanılan salonda koltukların maksimum düzeyde konfor sağlamasına özellikle dikkat edilmiş. Pencerenin önüne yerleştirilen koyu mavi berjerler ise salona renk ve oldukça spor bir hava katmış. Yemek odası kısmında ise 8 kişilik geniş masa, açık renk sandalyelerle beraber kullanılmış. Salondaki diğer mobilyalar gibi yemek odası da İstanbul Vanessa Mobilya’dan seçilmiş. Bu bölümde, duvarda değerlendirilen ayna raf ünitesi Sapanca’daki bir mağazadan, üzerindeki mumluklar ise Bernardo’dan satın alınmış. Diğer aksesuarların büyük çoğunluğu ev sahibesi tarafından Paşabahçe ve Mudo Concept mağazalarından temin edilmiş.

Evdeki aksessuarlar içinde Halide Hanım’ın en severek kullandığı obje ise ağabeyi Vedat Bayram’ın armağanı olan tablo.

Mutfağın ön kısmında, şöminenin karşısında oluşturulan oturma bölümü ise Atmaca Ailesi ve dostlarının en sevdiği bölüm.

 

EN KEYİFLİ KÖŞE

Kuşkusuz, evin en keyifli bölümlerinin başında mutfak geliyor. Ev sahibesinin, mimar Emre Gökdua’dan özellikle rica ettiği ‘iç açıcı’ mutfak tasarımı, burada kelimenin tam anlamıyla gerçeğe dönüşmüş. Oldukça geniş tasarlanmış olan alanda Halide Hanım için geniş bir hareket alanı yaratılmış. Jeo Atölye tarafından uygulanan açık renk mutfak dolapları ve beyaz tezgah, ortamı daha da ferah hale getirmiş.

Mutfağın ön kısmında, şöminenin karşısında oluşturulan oturma bölümü ise Atmaca Ailesi ve dostlarının en sevdiği bölüm. Sık sık manzaraya karşı keyifli sohbetlere sahne olan bu alanda kullanılan rahat köşe koltuk, yeşil renkte seçilmiş.

Evin genelinde olduğu gibi mutfaktaki aydınlatmalar da İstanbul Şişhane’den alınmış; camın önünde bulunan dekoratif büyük fenerler ise Yıldız Orman Ürünleri’nden seçilmiş.

Yemek odası kısmında 8 kişilik geniş masa, açık renk sandalyelerle beraber kullanılmış.

 

GENİŞ YATAK ODALARI

Evin üst katında, 3 yatak odası ve bir genel banyo bulunuyor.

En geniş oda, Atmaca çiftine ait. Ev sahibesinin arzusu üzerine, ebeveyn yatak odasında gardırop odası alanı ayrılmamış.

Bunun yerine, odanın içinde bir koridor oluşturularak her iki duvar boydan boya gardıroplarla değerlendirilmiş. Oldukça geniş bir alanı kaplayan dolaplar, evdeki diğer tüm dolap ve kapılar gibi Jeo Atölye tarafından uygulanmış.

Sade, kapitone bir yatak başlığı ile kullanılan yatağın karşısına konumlandırılan televizyon ünitesi, tuvalet masasıyla bütünlük oluşturacak şekilde tasarlanmış.

Evin genç kızı Zehra’nın odasında ise açık renk mobilyalar kullanılmış.  Yatak bölümü bir raf ünitesiyle bölünen oda, bir köşe koltuk ve puf ile dekore edilerek konforlu bir yaşam alanına dönüştürülmüş. Yatağın başında kullanılan aydınlatma, odada romantik bir etki yaratmış.

 

 

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.