05-03-2024 08:08

Atatürk’ü yaşatmak…

2020-11-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-11-11
.stripslashes($urun->baslik).

YAZAN/HAZIRLAYAN: ESİN ALÇIOĞLU

 

Sararan yapraklarla başlayan hüzün mevsimi sonbaharın son ayı olan kasıma da geldik. Artık havalar soğudu ve beklenen kış kapıda. Hüzünlü müyüz? Tabii ki hayır! Güvenli ve sıcak evimizin tadı, kışın daha iyi çıkar çünkü.  Yine de her yıl kasım ayı üzer bizi. Bu hüznü dağıtmanın tek yolu, sevgi ve minnetle andığımız Büyük Atatürk’ü yalnızca kalbimizde yaşatmak değil, onu çocuklarımıza doğru anlatabilmektir.  Köylüye niçin ‘milletin efendisi’ dediğini; kocasının ardında yürüyen, söz hakkı tanınmayan, babasının iradesinden çıkamayan ‘kadın’ı nasıl baş tacı ettiğini; bir ağaç için koskoca bir binayı nasıl taşıttığını; sanata ve sanatçıya verdiği önemi; hürriyeti, bağımsızlığı, özgür iradeyi sonsuz bir güvenle milletine nasıl sunduğunu; kısacası Mustafa Kemal’i, bıkmadan usanmadan anlatmalıyız çocuklarımıza. Bu yüzden kasım ayı kitap önerim, sizlere yardımcı olacaktır. Küçük Gurme köşemizde bu ay, evde çocuğunuzla vakit geçirirken birlikte yapabileceğiniz, sağlıklı bir meyve suyu tarifimiz var.  Kasım sayımızın stil köşesi konuğu ise adı gibi dupduru bir güzelliğe sahip olan sevgili Duru Süloğlu. Modayı yakından takip eden ve hiçbir detayı gözden kaçırmayan Duru’nun tarzını sizin de beğeneceğinizden eminiz.  ‘Çocuğum ve Ben’ köşemizde ise Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından birinde otonom sürüş geliştirme üzerine çalışan kontrol mühendisi Didem Aydın ve 6 yaşındaki oğlu Arda’yı ağırladık bu ay.  Bir dahaki aya kadar vedalaşmadan önce, değerini pandemi döneminde daha da iyi anladığımız ve çok özlediğimiz öğretmenlerimizin gününü de sevgiyle kutluyorum. Yeniden buluşuncaya dek sağlıkla ve huzurla kalın.

 

BİR OYUN BİR KİTAP

 

 

Bilgi Çarkı

Bilgi Çarkı oyun seti ile hem genel kültürünüzü geliştirecek hem de eğleneceksiniz! İçinde yer alan coğrafya, genel kültür, hayvanlar alemi, spor, bilim teknik, bilmece, sağlık, futbol, müzik-eğlence, sinema, matematik, tarih-kültür ve çocuk kategorileriyle eğlendirirken öğreten; eğitime yardımcı olan, çocukların genel kültür seviyesini arttıran ve sosyalleşmelerini sağlayan bu kitabı çok seveceksiniz.

 

 

Çocuklar için Nutuk

Geleceğimizin teminatı olan çocuklar, bu kitapla birlikte Mustafa Kemal’in yaşadıklarını, çektiği sıkıntıları, her şeye rağmen hiç bırakmadığı mücadelesini ve hepsinden önemlisi bağımsızlığın nasıl ve hangi şartlar altında kazanıldığını daha iyi fark edecek; bilinçli ve ulusal değerlerine sahip çıkan bireyler olma noktasında bir adım daha atmış olacak. 

NASIL ARANDI: #bir oyun bir kitap # atatürk # nutuk # küçük gurme # # tarif # dergi # mustafa kemal atatürk # esin alçıoğlu # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.