Analiz ile Kazandılar

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 02/08/2022
Üniversite sınavına Analiz Özel Öğretim Kursu ile hazırlanan öğrenciler, elde ettikleri başarılarla göz doldurdu. Merkezin 20 öğrencisi, sınavda ilk 20 bine girmeyi başardı
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: ELİF ÇARMAN

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

İlimizde eğitim veren en başarılı özel eğitim kurslarından biri olarak gösterilen Analiz Özel Öğretim Kursu, bu yıl da öğrencilerinin üniversite sınavında elde ettiği derecelerle adından söz ettirmeyi başardı. Fizik öğretmeni Nejdet Aras, matematik öğretmenleri Aylin Aras, Serkan Diyapoğlu, İlker Diyapoğlu ortaklığında kurulan ve verdiği profesyonel eğitimle başarılarına her yıl bir yenisini ekleyen kurum, öğrencilerinin başarısıyla bir kez gururlandı. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) 20 öğrencisi ilk 20 bine giren Analiz Özel Öğretim Kursu ile ilgili merak edilenleri ve bu başarının sırrını Nejdet Aras’a sorduk.

Analiz Özel Öğretim Kursu ne zaman kuruldu?

Kurumumuz ilk olarak Analiz Bireysel Danışmanlık ve Eğitim Koçluğu adıyla 2009 yılında kuruldu. Önceleri bireysel koçluk ve özel eğitim koçluğu yapıyorduk. Süreç içerisinde, eğitim koçluğu verdiğimiz çocukların derslerle ilgili eksiklerini gördük ve bu bunları tamamlamak istedik. 2012 yılında profesyo- nel olarak Analiz Özel Öğretim Kursu’nu açtık. Amacımız daha profesyonel eğitim vermekti ve amacımıza ulaştık.

Hangi sınıflara ders veriyorsunuz?

10-11-12. sınıflara ve mezunlara ders veriyoruz. 11. sınıflar için okula takviye derslerimiz mevcut. 12. sınıf ve mezunları ise sayısal ve eşit ağırlık alanlarında üniversite sınavına hazırlıyoruz. Analiz Özel Öğretim Kursu’nda 12. sınıflar ve mezunlar haftada 5 gün, 11. sınıflar ise haftada 3 gün ders görüyor. Şu anda 12. sınıf kayıt- larımız doldu. Mezun kayıtlarımızsa 27 Temmuz tarihinde başladı.

AİLE SICAKLIĞI

Özellikle iddialı olduğunuz bir alan var mı?

Koçluk eğitimini 2006 yılında Kocaeli’de gündeme tekrar biz getirdik. Öğrencilerimizin akademik başarısına sağladığımız katkı konusunda zaten iddialıyız ama bizim farkımız, öğrencilerimizle aile sıcaklığında kurduğumuz samimi iletişim. Öğrencilerimizi sadece sınava değil, hayata da hazırlıyoruz. Onlara birer birey olduklarını hissettirerek özgüvenlerini pekiştiriyoruz. Hepsinin duygu ve düşüncelerine çok önem veriyoruz. Bu anlamda velilerimizle de sürekli diyalog halindeyiz. Geçtiğimiz günlerde bir velimizden aldığımız ‘Burası oğlumun içindeki volkanı patlattı. Oğlum da o patlamayla uçtu gitti’ şeklindeki geri dönüş, bizim için çok kıymetli.

Kursun kaç öğrencisi var?

10. sınıflarımızın kontenjanı 10 kişi, 11. ve 12. sınıf için ise 60 sayısal ve 10 eşit ağırlık kontenjanımız var.

Analiz Özel Öğretim Kursu, bu yıl YKS’de nasıl bir başarı elde etti?

Kursumuzda eğitim gören 20 öğrencimiz, üniversite sınavında ilk 20 bin öğrenci arasına girdi. Onlar mutlu olduğu için biz de çok mutlu olduk. Bizim en büyük başarımız bu duyguyu tatmak.

BİNAMIZI YENİLEDİK

Kurs binanız bir süredir tadilatta, çalışmalar ne zaman bitiyor?

Öğrencilerimize daha iyi fiziksel şartlarda eğitim verebilmek için kurs binamızda oldukça kapsamlı bir tadilata girdik. Duvarlardan aydınlatmalara her şeyi yeniledik. Duvarlarımızı çocukların dikkatlerini toplamasına yardımcı olarak, motivasyonlarını olumlu etkileyecek bir renk olan gri beyaza boyadık. Ayrıca duvarlara ahşap motifler de eklenecek. Öğrencimiz burada kendisini evinde gibi hissetsin istiyoruz. Kursumuzun tadilatı 24 Ağustos tarihinde bitecek.

ANALİZ İLE BAŞARDILAR

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) Analiz Özel Öğretim Kursu ile hazırlanan öğrencilerin 20’si, sınavda en başarılı sonucu alan ilk 20 bin öğrenci arasındaki yerini aldı. Analiz’de uygula- nan eğitim siteminin ve kurumda hissettikleri aile sıcaklığının başarılarında büyük etkisi old- uğunu söyleyen öğrenciler, duygularını bizlerle paylaştı.

MERTCAN AYDIN - Gölcük Fen Lisesi

SONUÇTAN MEMNUNUM

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

Sınavdan çıktığımda, kendi kendime sonuç ne olursa olsun mutlu olacağıma dair söz vermiştim. Elde ettiğim sonuçtan oldukça memnunum ama daha iyisini de yapabilirdim. İstanbul Teknik Üniversitesi makine veya uzay mühendisliği bölümlerinden birini tercih edeceğim.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun eğitiminizde size katkısı ne oldu? Nasıl bir programda çalıştınız?

Öncelikle hepimize kişiye özel programlar hazırladılar. Dersler- deki eksiklerimi tespit ederek o kısımlara yoğunlaştılar. Kurs sayesinde sevmediğim dersleri bile sevmeye başladım.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Sınava fazla anlam yüklemeyin. Mutlu olmaya çalışın, elbet çıkış yolu bulunur.

REYYAN YILDIRIM - Muammer Dereli Fen Lisesi

TIP FAKÜLTESİNİ TERCİH EDECEĞİM

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

Üniversite sınavında beklediğimden iyi bir sonuç elde ettim ve şu anda çok mutluyum. Tıp fakültesi istiyorum. Uludağ ve Akdeniz Üniversitesi tercihlerim arasında yer alıyor.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun eğitiminizde size katkısı ne oldu? Nasıl bir programda çalıştınız?

Matematik ve fizik derslerinde Analiz Özel Öğretim Kursu’nun bana çok büyük katkıları oldu. Bu derslere karşı olan önyargım burada yıkıldı. Bana matematik ve fizikte de başarılı olabileceğimi göstererek özgüvenimi yükselttiler. Sınava derslerdeki eksiklerime uygun bir çalışma programıyla hazırlandım.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Üniversite sınavı her şey değil. Mutlu olacağınız alanlara yönelin.

ALKIN VURAL - Şehit Özcan Kan Fen Lisesi

ÇALIŞMA DİSİPLİNİM OLDU

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

Sonucumdan çok memnunum. Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ’de bir bölüm tercih etmeyi düşünüyorum. Elektrik veya bilgisayar mühendisliğinde karar kılacağım.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun eğitiminizde size katkısı ne oldu? Nasıl bir programda çalıştınız?

Dersler ve konular anlamında çok büyük katkıları oldu. Analiz hayatıma çalışma disiplini kattı. Biyolojiyi hiç sevmememe rağmen bana sevdirdiler.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Stres yapmayın, rahat olun.

EMİR ÖZTANÇ - Gölcük Fen Lisesi mezunu

ANALİZ HAYATIMA DOKUNDU

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

Sınav sonucumdan mutluyum. İTÜ, YTÜ veya Marmara Üniversitesi’nin deniz ve gemi mühendisliği veya metalurji ve malzeme mühendisliği bölümlerinden birine karar vereceğim.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun eğiti- minizde size katkısı ne oldu? Nasıl bir programda çalıştınız?

Analiz’in hayatıma çok büyük dokunuşları oldu. Aile ortamı sayesinde derslere daha sıkı tutundum. Emine Hoca sayesinde biyolojiyi sevdim. Deneme sınavlarıyla eksiklerimi hemen tespit ettiler ve bana özel program hazırladılar.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Başarılı olmak, mutlu olmak demek değildir. Mutlu olmanın kendisi başarıdır.

BAŞAR AYDOĞMUŞ - 24 Kasım Anadolu Lisesi

KATKISI ÇOK BÜYÜK

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

İyi bir sıralama elde ettim ama yine de daha iyi bir sınav sonucu beklerdim. bilgisayar mühendisliği veya elektrik elektronik mühendisliği bölümlerini düşünüyorum.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun eğitiminizde size katkısı ne oldu?Nasıl bir programda çalıştınız?

Kurs ortamını çok samimi buluyorum. Analiz’in bana katkısı çok büyük. Hocalarım eksiklerimi tespit ederek haftalık programlar hazırladı.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Sakince programlarını yaptıktan sonra başaramayacakları bir şey yok.

CEMİL HAYKIR - Şehit Özcan Kan Fen Lisesi

BOĞAZİÇİ’Nİ SEÇECEĞİM

Sınavda nasıl bir sonuç elde ettiniz, hangi okulu seçtiniz?

Sınavım çok iyi geçti ve oldukça yüksek bir puan aldım. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü düşünüyorum.

Analiz Özel Öğretim Kursu’nun size katkısı ne oldu? Nasıl bir programda çalıştınız?

Analiz, eğitim konusunda çok iyi bir öğretim kurumu. Bunun yanı sıra ders dışında da düzenledikleri etkinler ve sosyal aktivitelerle moralimizi hep yüksek tuttular. Sözel derslerde sayısal derslere göre daha zayıftım, Analiz’de yaptığım çalışmalarla şu an bütün derslerimde çok daha iyi durumdayım. Çalışma programı olarak da belli bir plana sadık kalmadım. Elimden geldiği kadar eksik olduğum konulara yoğunlaştım ve sistemli bir şekilde çalıştım.

Sınava hazırlanan öğrencilere ne demek istersiniz?

Çalışmadan başarı elde edemezler ama yine de hiçbir zaman robot gibi sadece dersleri düşünmesinler. Hayatlarını kendileri belirlesinler, son kararı hep onlar versin.

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik # analiz # eğitim # tyt # ayt # üniversite # üniversite sınavı # analizözelöğretimkursu

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.