123 bin fide toprakla buluştu

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 08/06/2022
Tarımsal kalkınmaya destek olmaya devam eden Kartepe Belediyesi, Kartepelilere ücretsiz olarak 72 bin adet fide dağıttı.
.stripslashes($urun->baslik).

Kartepe Belediyesi, ‘Fide Destekleri Projesi’ kapsamında, ilçe genelinde tarımla amatör veya profesyonel olarak ilgilenen herkese ücretsiz olarak 72 bin adet domates, patlıcan, biber ve salatalık fidesi dağıttı. Geçen sene de salatalık, karpuz, kavun ve domatesten oluşan 51 bin adet fide dağıtımı gerçekleştiren Kartepe Belediyesi, bugüne dek toplam 123 bin fideyi toprakla buluşturdu.

FİDELER TOPRAKLA BULUŞTU

Dağıtım programına bizzat katılan Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Hükümetimizin tarım vizyonu ve politikaları öncülüğünde, ata tohumu ve fide teşviklerimizle organik üretimi desteklemeye devam ediyoruz. İlçemizdeki tarımı desteklemek; çocuklarımızı fideyle tanışarak, fideden mahsule giden süreci öğretebilmek; hemşerilerimizin verimli ve üretken bir süreç geçirmelerini sağlamak için toplamda 123 bin adet sebze fidemizi Kartepelilerle buluşturduk” açıklamasında bulundu.

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik # kartepebelediyesi # kartepe # fide # kartepeliler # mustafakocaman

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.