29-02-2024 22:35

Zayıflamak için 30 dakika yeter; Reborn Beauty Center

2018-12-19    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-19
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: EYLEM SELVİ ARI
FOTOĞRAFLAR: İ.HAKKI TİMUÇİN

 

Hanımlar; bölgesel yağlarınızdan ve fazla kilolarınızdan şikayetçi misiniz? Selülit ve çatlaklar nedeniyle mutsuz musunuz?

Saatlerce spor yapmadan, bıçak altına yatmadan kilolarınızdan, yağlarınızdan, selülit ve çatlaklarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz?

O zaman adresiniz; Reborn Beauty Center olsun. Güzellik uzmanı Hatice Yavuz’un sahibi olduğu Reborn Beauty Center; saatte 1400 kalori yaktıran Body Shape, çatlaklar ve selülitlere savaş açan Stiort yöntemi, bölgesel yağlara veda edeceğiniz Venus Legacy cihazıyla sizi hayalinizdeki bedene kavuşturuyor.

Ameliyatsız zayıflama yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, güzellik uzmanı Hatice Yavuz’a kulak verin…

 

 

Hatice Hanım sizi tanıyabilir miyiz?

Yaklaşık 17 yıldır güzellik uzmanı olarak Kocaelili hanımlara hizmet veriyorum. 12 yıl farklı bir yerde çalıştıktan sonra 5 yıl önce kendi güzellik merkezimi açtım. Böylece en büyük hayalimi de gerçekleştirmiş oldum. Yola ilk çıktığımda ortağım vardı, şimdi tek başıma devam ediyorum. Reborn ‘yeniden doğuş’ anlamına geliyor. Hem kendim için yeniden doğuş oldu hem de burada bir kadının sadece bedenine değil ruhuna da dokunuyoruz ve bu da onda yeniden doğuş etkisi yaratıyor.

Peki, Reborn Beauty Center’da ne gibi işlemler yapıyorsunuz?

Merkezimizde daha çok zayıflama ve bölgesel incelme üzerine faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca cilt bakımı ve çatlak onarımı üzerine de işlemler yapıyoruz. Ameliyatsız, acısız, kansız zayıflamak, bölgesel incelemeler sağlamak ve çatlak onarımı yaptırmak isteyenlere son teknoloji cihazlarla hizmet veriyoruz.

Son yıllarda ameliyatsız zayıflama yöntemleri büyük ilgi görüyor. Siz de son teknoloji ürünü bir cihazla hanımları fazla kilolarından kurtarıyorsunuz. Nedir bu cihaz?

Kocaeli’de, bizim dışımızda herhangi bir merkezde bulunmayan Body Shape isimli cihazı kullanıyoruz. Bu cihaz yüksek teknolojiyle Fransa’da üretilmiş bir zayıflama, sıkılaşma ve incelme cihazı. Vakum, ozon, kromaterapi, kolajen, kızılötesi ve aromaterapi özelliklerini bir arada barındıran, yeni nesil bir cihaz. 30 dakikalık bir çalışma neticesinde 1400’e yakın kalori yakımını sağlayan bir yürüyüş bandı. Kilolarından şikayetçi olan kişi, bu cihazda yarım saat yürüyor ve yarım saatte hem kalori yakıyor hem de vücudu sıkılaşıp, toparlanıyor.

 

YARIM SAATTE 1400 KALORİ

Günlük yakılması gereken kaloriden fazla yani…

Evet, günlük yakmanız gereken kaloriden fazla yakıyorsunuz. Normalde 1400 kaloriyi 3 ila 4 saatlik aktif bir sporla yakarken, Body Shape ile daha kısa sürede bu kaloriyi yakıyorsunuz.

Cihaza giren kişiye bir etek giydirdiğinizi gördüm. Nedir bu?

Kişi, vakum etkisini hissetsin diye bu eteği giydiriyoruz. Body Shape’e giren kişi eteği giyiyor ve sonra o etekle cihazın üst boşluğunu kapatıyoruz. Kişinin belden aşağısı cihazın içindeki vakumun etkisi altına giriyor. Vakum kişiyi aşağıya doğru çekiyor ve sanki boşlukta adım atıyormuş hissi veriyor. Adım atmak zorlaştıkça kalori yakımı artıyor. Haftada iki gün yarım saat bu cihaza girerek ideal kiloya ulaşmak mümkün.

Kişi ideal kilosuna ulaşınca nasıl bir yol izliyorsunuz?

Koruma programlarına başlıyoruz. Kişi, ayda bir veya iki kere cihaza giriyor. Spor yapmaya vakit ayıramayan, sporu sevmeyen, spor yapmak istemeyen ama kilolarından rahatsız olan ya da spor salonlarını tercih etmeyen kişiler bu cihazla ideal kilolarına hızlı şekilde ulaşıyor. Body Shape, İzmit’te sadece Reborn Beauty Center’da bulunuyor.

 

 

BÖLGESEL YAĞLARA ELVEDA DEYİN!

Bölgesel incelme konusunda hangi cihazdan yararlanıyorsunuz?

Venus Legacy isimli cihazımızdan yararlanıyoruz. Bu cihaz, noninvaziv vakumlu radyofrekans teknolojisi sunan, cerrahi olmayan yöntemle incelme, sıkılaşma ve toparlama yapan devrim niteliğinde bir cihaz. Yüz, boyun, kol altı sarkmalarını toparlamada ve vücutta yağ oranının fazla olduğu bölgeleri şekillendirmede kullanıyoruz. Karın ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler ile kalkık bir popoya sahip olmak isteyenlerin de sıkça tercih ettiği bir cihaz. Venus Legacy, temas ettiği bölgede yağ hücrelerindeki yağı sıvılaştırıp, lenf sistemine aktarıyor ve ağrısız, sızısız bu yağların vücuttan atılmasını sağlıyor. Yağ hücrelerine zarar vermeden küçültüyor ve elastin kolajenleri tetikleyerek sarkan dokuyu toparlıyor. Yağlı dokular için vakumlu başlığı, sarkmış doku için ise radyofrekanslı başlığı kullanarak en etkili sonucu alıyoruz.

 

SELÜLİTLERDEN KORKMAYIN!

Kadınların korkulu rüyası olan selülitlere de çözüm sunuyor mu?

Tabii ki… Venus Legacy, selülitli bölgeye uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır ve selüliti yüzde 80 tedavi eder ancak unutulmamalı ki selülit oluşumunda beslenme şekli, su tüketimi ile hareketsiz yaşam önemli rol oynar. Bu nedenle selülit tekrarlayan bir durumdur. Tekrarlamaması için kişi belirli aralıklarla Venus Legacy’den yararlanmalıdır.

 

ÇATLAKLAR ONARILIYOR

Hatice Hanım, kadınlar selülit kadar çatlaklardan da korkar. Biraz da çatlak onarımından bahseder misiniz?

Çatlaklar görüntü itibariyle en az selülitler kadar rahatsız edicidir. Çatlak, vücutta bir deri yırtılması problemdir. Hızlı kilo alıp-verme, hamilelik, vücudun nem ve su oranının azlığı, yoğun egzersizler sonrası oluşur. Cilt yapısı ve genetik faktörler de çatlak oluşumunda etkilidir. Bugüne kadar çatlakların tam olarak onarımı mümkün değildi ancak Brezilya menşeli Striort yöntemiyle artık çatlaklara veda etmek mümkün. Fibroderms isimli cihazla striort yönetmini uygulayarak çatlakları onarıyoruz, hem de acısız ve kanamasız olarak.

Nasıl?

Çatlak problemi olan kişi merkezimizde 1 saatlik bir işleme tabi tutuluyor. İşlem tamamen iğnesiz yapılıyor. Cihaz, çatlak olan bölgeyi vakumlayarak uyarıyor, kan dolaşımının orada yoğunlaşmasını sağlıyor. Bu işlem sonrası kişiye evde kullanması için ürünler veriyoruz. Bu sürecin can alıcı kısmı evde 21 gün boyunca bu ürünlerin düzenli şekilde kullanılmasıdır. Kişi 21 gün boyunca ürünleri kullandığında çatlaklarının ciddi ölçüde yok olduğunu, adeta bir silgiyle silindiğini görebiliyor. İlk etapta yüzde 80 oranında iyi sonuç alıyoruz. Çatlağın yoğunluğu fazlaysa 3 seansa kadar işlem yapmaya devam ediyoruz.

 

Merkezinizde gerçekleştirdiğiniz cilt bakımını da es geçmeyelim…

Cilt bakımı için yeni nesil bir cihaz olan Aqua Ex3’ü tercih ediyoruz. Tahriş etmeden cilde vitamin vererek temizleyen, besleyen ve bakımını yapan bir cihaz. Cildin ihtiyacına göre 6 haftada bir ya da 21 günde bir uygulanan, tamamen derinlemesine temizlik yapan, siyah noktaların el değmeden temizlendiği peeling ve nemlendirme etkisi sağlayan bir cihazdır.

Son olarak kadınlara cilt bakımı için neler önerirsiniz?

Cilde yapılacak en güzel şey su içmek ve nemlendirmek. Ne kadar su içerseniz, cildinize o kadar elastikiyet kazandırır, kan dolaşımını hızlandırırsınız. Bir kadının kendine yapacağı en büyük iyilik ise cilt bakımı yaptırmak. Kendini önemseyen hanımları yeniden doğuşu tatmaları için Reborn Beauty Center’a bekliyoruz.

 

İLETİŞİM

Adres: Körfez Mah., Berk Sok., Evrim Apt., No:4, Kat: 1 (Dolphin AVM karşısı) İzmit

Telefon: (0262) 322 42 40

Instagram: @rebornbeautycenter

Facebook: Reborn Beauty Center

NASIL ARANDI: #reborn beauty center # hatice yavuz # güzellik uzmanı # güzellik # sağlık # zayıflama # çatlak onarımı # cilt güzelliği # cilt temizliği # body shape # venus lagecy # striort # izmit # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.